Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė A. Plepytė aptarė švietimo Holokausto tema iššūkius

Sukurta 2020.10.22 / Atnaujinta 2020.10.22 08:21
  Ambasadorė A. Plepytė aptarė švietimo Holokausto tema iššūkius

  Spalio 21 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT), ambasadorė Audra Plepytė dalyvavo Holokausto ir Jungtinių Tautų Informavimo programos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti švietimo Holokausto tema iššūkiams COVID-19 kontekste.

  „Pandemija paveikė ne tik visiems įprastą gyvenimą, bet taip pat informacijos sklaidą apie holokaustą. Ši krizė paskatino daugiau kliautis naujomis technologijos, kūrybingai jas pritaikyti ir visuomenės švietimui holokausto tema”, – pabrėžė ambasadorė A. Plepytė.

  Vienas iš tokių inovatyvių sprendimų, kuriam diskusijos metu skirta daug dėmesio - virtuali paroda „Bebe Epstein: Nepaprastas paprastos mergaitės gyvenimas“. Paroda parengta remiantis neseniai Lietuvoje atrastu prieškario laikų žydų mergaitės dienoraščiu ir išmaniai atskleidžia prieškario Lietuvos žydų mąstyseną, idėjų ir pažiūrų įvairovę.

  Ambasadorė pristatė Lietuvos pastangas skatinti visuomenę geriau pažinti Lietuvos žydų palikimą bei istoriją, priminė, kad šiais metais Lietuvoje  minime Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus.

  Renginyje dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus atstovė spaudai Melissa Fleming, YIVO instituto vadovas dr. Jonathanas Brentas, YIVO Bruce ir Francesca Cernia Slovin virtualaus muziejaus vyriausia kuratorė Karolina Ziulkoski.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 20 dieną Jungtinių Tautų (JT) Ekonominės ir socialinės tarybos (ECOSOC) posėdžio metu Niujorke Lietuva buvo išrinkta į JT Narkotinių medžiagų komisiją (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND) 2022-2025 metų kadencijai. Rytų Europos šalių grupėje į 3 laisvas Komisijos vietas kandidatavo 4 valstybės – Lietuva, Slovėnija, Kroatija ir Rusija. Kartu su Lietuva į Komisiją išrinktos Slovėnija ir Rusija.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_7003.jpg

  Balandžio 8-ąją minint Holokausto ir didvyriškumo atminties dieną Jom Hašoa (Yom HaShoah), užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Panerių memoriale pagerbė Holokausto aukas. Ministras pažymėjo, kad per Holokaustą buvo sunaikintas didžiulis Lietuvos kultūros ir tapatybės sluoksnis, tačiau svarbiausia yra kiekviena prarasta gyvybė, todėl atmintis turi būti puoselėjama ir perduodama ateities kartoms.

  Ministerijos naujienos »
  210126 Minister Landsbergis Shoa Memorial Paris 850_6835 Photo Ludo Segers.JPG

  Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
  ID_UA.png

  Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė tris tūkstančius eurų Jungtinių Tautų vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biurui, Jungtinių Tautų Darbo grupės dėl priverstinių ir nesavanoriškų dingimų veiklai remti.

  Daugiašaliai santykiai »
  2.jpg

  Gruodžio 4 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje (Šveicarija) vyko interaktyvus dialogas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Nuotolinėje sesijoje pasisakęs laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius paragino tarptautinę bendruomenę ir toliau visapusiškai dalyvauti sprendžiant rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusioje.

  JT Saugumo Taryba »