Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Norkus lankosi Portugalijoje

Sukurta 2020.01.24 / Atnaujinta 2020.01.24 10:49
  Ambasadorius R. Norkus lankosi Portugalijoje

  Sausio 23 dieną Portugalijai akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus Lisabonoje susitiko su Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho, su kuriuo aptarė aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimus.

  Ambasadorius padėkojo ministrui už Portugalijos solidarumą, partnerystę ir reikšmingą indėlį, užtikrinant Lietuvos ir Baltijos šalių regiono saugumą. Ministras savo ruožtu pažymėjo, kad partnerystė vertinga ir geografiškai tolimesnių šalių tarpusavio pažinimo gilinimui, pasirengimui ateities iššūkiams.

  Vizito metu ambasadorius taip pat susitiko su Portugalijos užsienio reikalų valstybės sekretore Europos reikalams Ana Paula Zacarias ir aptarė dvišalių santykių klausimus, Portugalijos dalyvavimą Ukrainos reformų konferencijoje Vilniuje bei bendradarbiavimą Europos Sąjungoje (ES), artėjant Portugalijos pirmininkavimui ES Tarybai 2021 metais.

  Sausio 24 dieną R. Norkus kartu su kitais Portugalijai akredituotais nereziduojančiais ambasadoriais susitiks su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augusto Santosu Silva ir vyks į Portugalijos asamblėją, kur kalbėsis su Parlamento Gynybos komiteto pirmininku Marcosu Perestrello.

  Ambasadorius R. Norkus Lisabonoje lankosi Portugalijos prezidento Marcelo Rebelo de Sousa kvietimu. Šiame metų pradžios susitikime dalyvauja Portugalijai akredituoti užsienio šalių ambasadoriai.

  Lietuvą ir Portugaliją sieja draugiški ryšiai, pastaruosius keletą metų ypač aktyvus bendradarbiavimas gynybos srityje. 2021 metų spalio 4 dieną bus pažymimas Lietuvos ir Portugalijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 13 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augustu Santosu Silva. Ministrai aptarė savo šalyse taikomas karantino priemones.

  Dvišaliai santykiai »

  Vasario 1 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) sanglaudos draugų grupės aukšto lygio susitikime Bežoje, Portugalijoje. Susitikime bus aptartos besitęsiančios derybos dėl 2021-2027 metų ES daugiamečio biudžeto. Ypatingas dėmesys bus skirtas pasiūlymams mažinti tradicinių politikų (Sanglaudos ir Bendros žemės ūkio politikos) finansavimą.

  Daugiašaliai santykiai »