Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltarusijoje paminėtos S. Moniuškos 200-osios gimimo metinės

Sukurta 2019.09.19 / Atnaujinta 2019.09.19 14:45
  Baltarusijoje paminėtos S. Moniuškos 200-osios gimimo metinės

  Rugsėjo 18 ir 19 dienomis Baltarusijoje vyko renginių ciklas, skirtas žymaus Baltarusijoje gimusio lenkų ir lietuvių kompozitoriaus ir dirigento Stanislavo Moniuškos 200-osioms gimimo metinėms paminėti.

  Šia proga Lietuvos ambasada Baltarusijoje kartu su Lietuvos muzikų sąjunga organizavo mokslinę konferenciją ir apvalaus stalo mokslinį seminarą, kuriuose dalyvavo Lietuvos ir Baltarusijos muzikologai, susitikimo metu aptarę daug su šia iškilia asmenybe susijusių temų, įskaitant ir S. Moniuškos itin aktyvų kūrybinį periodą Vilniuje 1839-1858 metais.

  S. Moniuškos kūrybai paminėti Lietuvos ambasada Minske surengė iškilmingą koncertą, kurio metu Lietuvos ir Baltarusijos muzikantai atliko žymiausius šio autoriaus kūrinius. Skambėjo Jurgitos Kazakevičiūtės atliekama vargonų muzika ir Astos Krikščiūnaitės sopranas.

  Vienas ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Stanislavas Moniuška 1819 metų gegužės 5 dieną gimė netoli Minsko. Aštuoniolika savo produktyviausių kūrybos metų (1840-1858) praleido Vilniuje, kur sukūrė žymiausią savo opera „Halka“ bei kantatas lietuviška tematika „Milda“, „Nijolė“ ir „Aušros vartų litanijos“. S. Moniuška mirė Varšuvoje 1872 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

  Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  IMG_3293.JPG

  Minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojai prie namo, kuriame gyveno ir iš kurio buvo išvežtas sušaudyti lietuvių kilmės rašytojas ir dailininkas Juozas Jurkūnas padėjo gėlių. Ant namo fasado Rylejevo g. 17/19  2017 metais pritvirtinta projekto „Paskutinis adresas” lentelė.

  Atstovybių naujienos »
  download.jpg

  Minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje diplomatai aplankė masinių žudynių Červenėje vietą, kur padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė žuvusius.

  Atstovybių naujienos »
  Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.jpg

  Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje JAV buvo surengtas susitikimas su „Misija Sibiras“ projekto vadove Aiste Eidukaityte ir ekspedicijos dalyve, Amerikoje gimusia ir užaugusia Marija Čyvaite.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  92620_854de1ba59822fa8569d49cd938e8404.jpg

  Sausio 18-19 dienomis Rygoje Latvijos lietuvių bendruomenė organizavo atminimo renginius, skirtus Lietuvos laisvės ir Latvijos barikadų gynėjų atminimo dienoms.

  Dvišaliai santykiai »