Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Briuselyje atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda

Sukurta 2018.11.16 / Atnaujinta 2018.11.19 09:56
  Briuselyje atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda

  Lapkričio 15 dieną Briuselio BOZAR Menų centre atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“ (kuratoriai Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė ir Vaidas Petrulis).

  Virš 200 susirinkusių svečių sveikinęs BOZAR meno direktorius Paul Dujardin džiaugėsi, kad Belgijoje vis daugiau atrandama Lietuvos kultūra, tampriai susijusi su mūsų šalies istorijos vingiais, kai prieš šimtą metų pasibaigus I-ajam pasauliniam karui, atsikūrė ir įsikūrė naujosios, optimizmo kupinos valstybės šiemet švenčiančios savo šimtmečius. 

  Lietuvos ambasadorė Belgijoje Rita Kazragienė pabrėžė Kaunui ir Lietuvai išskirtinio istorijos etapo ir optimizmo svarbą Lietuvos ir Europos kultūrai bei ypatingą kūrybinį impulsą, kurį liudija Kauno architektūra, sukurta per tokį trumpą laiką, ir kuris gali pasitarnauti pavyzdžiu ir šiandienai. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė A. Junevičienė džiaugėsi sėkminga Kauno modernizmo architektūros kelione į UNESCO paveldo sąrašą.

  Lapkričio 16-17 dienomis BOZAR vykstančioje konferencijoje „Statant naujus miestus ir valstybes“ viena parodos kuratorių, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė M. Drėmaitė skaitė pranešimą apie Kauno moderniąją architektūrą.

  Paroda surengta bendradarbiaujant BOZAR ir Lietuvos nacionalinei UNESCO komisijai, Lietuvos kultūros ministerijai, Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos ambasadai Belgijoje, Nuolatinei atstovybei prie ES ir Lietuvos kultūros institutui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180204_153337.jpg

  Vasario 4 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje drauge su 9 kitų Šiaurės, Rytų ir Vidurio Europos valstybių, 2018 metais mininčių valstybės atkūrimo ar įkūrimo šimtmečio jubiliejus, atstovybėmis  Briuselyje surengė diskusiją „Svajojančios tautos. 20 balsų iš Centrinės ir Rytų Europos. Apmąstymai apie laikotarpį po 1918-ųjų“.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata