Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti

Sukurta 2018.12.03 / Atnaujinta 2018.12.04 08:33
  Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti

  Gruodžio 3 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti. Diskusijoje dalyvavo politikai, verslininkai ir jaunimo organizacijų atstovai.

  „Didesnis moterų politikoje skaičius – svarbus ne vien dėl statistikos. Ambicingos ir veržlios moterys keičia mūsų visų gyvenimus. Lygiateisis moterų atstovavimas yra tai, ko turime siekti visi Lietuvoje ir tarptautiniu mastu”, – teigė ministras L. Linkevičius.

  Diskusijoje buvo pažymėta, kad moterys dažniau patiria kibernetinį smurtą bei asmeninius įžeidinėjimus socialiniuose tinkluose ir tai – viena iš priežasčių, kodėl moterys ne taip aktyviai dalyvauja politikoje. Tinkama informacinė aplinka ir ilgalaikis švietimas apie tai, kad takoskyra tarp vyriškų ir moteriškų pareigų namuose ir visuomenėje yra dirbtina, gali ilgainiui pakeisti situaciją.

  „Piliečių aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose priklausys nuo politikų gebėjimo išgirsti piliečių lūkesčius, todėl labai svarbu, kad būtų atkreiptas dėmesys ir į moteris rinkėjas, ir į moteris politikes”, – teigė Lietuvos ambasadorė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

  Užsienio reikalų ministerijos duomenimis iš Lietuvos 483 diplomatų beveik pusė (49 proc.) yra moterys. Beveik pusei Užsienio reikalų ministerijos departamentų (7 iš 16) vadovauja moterys, dar dvi moterys šiuo metu yra ministerijos vadovybėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lapkričio 11 dieną Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas paskelbė rekomendacijas Lietuvai dėl JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimo.

  Atstovybių naujienos »
  Leinartės pristatymas SADM 20191008.jpg

  Spalio 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų atstovams pristatė Lietuvos kandidatę į Jungtinių Tautų (JT) moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) Dalią Leinartę.

  Daugiašaliai santykiai »