Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bukarešte aptartos Lietuvos ir Rumunijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

Sukurta 2018.11.22 / Atnaujinta 2018.11.23 08:33
  Bukarešte aptartos Lietuvos ir Rumunijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

  Lapkričio 22 dieną Bukarešte vyko Lietuvos ir Rumunijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Stefanas Tinca.

  Susitikime daug dėmesio skirta saugumo iššūkiams Baltijos ir Juodosios jūros regionuose, pasidalinta patirtimi apie regioninio bendradarbiavimo formatų stiprinimą. Politikos direktoriai sutiko, kad stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka saugumo garantu. Abi šalys remia naujai vystomas ES iniciatyvas saugumo ir gynybos srityje, todėl svarbu siekti, kad papildomi pajėgumai nedubliuotų ir nekonkuruotų su NATO.

  Abi šalys sutiko dėl tyčinių dezinformacijos kampanijų bei klaidinančių naujienų skleidimo sukeliamos žalos valstybių saugumui ir vidaus stabilumui. Sutarta ir toliau dirbti kartu užtikrinant koordinuotus ES veiksmus kovoje su dezinformacija, aktyviai siekti gruodį pasirodysiančio ES veiksmų plano kovojant su dezinformacija savalaikio įgyvendinimo.

  Susitikime taip pat buvo pristatyti Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai. Pirmininkavimą ES Tarybai Rumunija iš Austrijos perims 2019 metų pirmą pusmetį.

  Aptariant energetinio saugumo klausimus, Lietuva pristatė su Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamomis grėsmėmis susijusius iššūkius, pastarojo meto aktualijas.

  Politikos direktoriai taip pat aptarė situaciją Vakarų Balkanuose, diskutavo užsienio politikos Rytų Kaimynystės šalyse klausimais.

  Šiemet valstybės atkūrimo šimtmečius švenčiančias Lietuvą ir Rumuniją sieja glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  46711097914_ed2d11287b_h.jpg

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  Meeting with Minister of Foreign Affairs of Kyrgyzstan (1 of 1).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė gruodžio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo pristatyti artėjančio Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

  Daugiašaliai santykiai »
  Rumunija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Rumunijos užsienio reikalų ministrą Teodorą-Viorelą Meleșcanu Rumunijos nacionalinės dienos, dar vadinamos Didžiojo susijungimo diena, šimtmečio proga. Ministras L. Linkevičius palinkėjo Rumunijos žmonėms klestėjimo ir gerovės, o taip pat sėkmingo pirmininkavimo Europos Sąjungai kitų metų pirmąjį pusmetį.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata