Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

Sukurta 2018.11.15 / Atnaujinta 2018.11.15 17:03
  Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Susitikime su Kretos regiono gubernatoriumi ir miestų merais ambasadorius R. Kačinskas aptarė bendradarbiavimo galimybes turizmo ir prekybos srityse, susisiekimo tarp Lietuvos ir Kretos klausimus, Kretos salos iniciatyvas užtikrinat kokybiškas turizmo paslaugas.

  Susitikimai su Kretos vietinės valdžios atstovais leido ne tik išgirsti apie Kretos turizmo plėtros planus, bet ir pristatyti Lietuvos turizmo potencialą, ypač sveikatos ir konferencijų turizmo srityse, pasidalinti Lietuvos patirtimi kovojant su didžiausiais iššūkiais turizmui – sezoniškumu ir regioniniu netolygumu.

  Hersonissos miesto meras išreiškė norą užmegzti artimesnius bendradarbiavimo ryšius su viena iš Lietuvos savivaldybių.

  Graikijos tyrimų ir technologijų centro FORTH (angl. – Foundation for Research and Techonolgy Hellas) būstinėje R. Kačinskas domėjosi kretiečių patirtimi kaip 1983 metais plyname lauke įkurtą centrą išauginti iki Europinio lygio tyrimų institucijos, vykdančios veiklą elektroninių struktūrų ir lazerių, molekulinės biologijos ir biotechnlogijos, kompiuterių mokslų, taikomosios matematikos ir cheminės inžinerijos srityse.

  Savo ruožtu Lietuvos ambasadorius pristatė Lietuvoje įgyvendinamą Integruotų  mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepciją, domėjosi galimybėms jiems bendradarbiauti su Graikijos FORTH.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Concultations with Greek delegation 4.JPG

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Dvišaliai santykiai »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  111.jpg

  Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_2496.JPG

  Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »
  2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

  Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

  Daugiašaliai santykiai »
  kryziai.jpg

  Ministras Linas Linkevičius laiške Graikijos užsienio reikalų ministrui Nikos Kotzias pareiškė gilią užuojautą dėl didžiulių gaisrų Graikijoje, nusinešusių daugybę gyvybių. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

  Kalbos, pareiškimai »

  Naujienlaiškio prenumerata