Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje derėtasi dėl būsimojo ES daugiamečio biudžeto

Sukurta 2018.11.12 / Atnaujinta 2018.11.12 20:14
  Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje derėtasi dėl būsimojo ES daugiamečio biudžeto

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 12 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko derybos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos.

  Ministrų diskusijų metu A. Zananavičius pabrėžė, jog būsimasis daugiametis ES biudžetas privalo būti sąžiningas ir tinkamai subalansuotas tarp tradicinių ES politikų ir naujųjų prioritetų. „Lietuvai didžiausią susirūpinimą kelia žymus Sanglaudos politikos finansavimo mažinimas ir vis dar išliekantys milžiniški tiesioginių žemės ūkio išmokų skirtumai tarp valstybių narių. Kartu, rengdami naująjį daugiametį biudžetą, privalome užtikrinti nuolatinį ir pakankamą finansavimą Ignalinos AE uždarymui, taip pat sumažinti skirtumus tarp valstybių narių dalyvavimo mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje, numatyti deramas lėšas infrastruktūros projektams bei išorės finansiniams instrumentams“, – teigė viceministras.

  Rengiantis 2018 metų gruodžio 13-14 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, ministrai aptarė būsimosios EVT darbotvarkės klausimus: derybas dėl naujojo daugiamečio ES biudžeto, migraciją, ES vidaus rinkos gilinimą bei išorės santykių ir dezinformacijos temas. Viceministras A. Zananavičius pažymėjo: „Rengiantis artėjantiems Europos Parlamento rinkimams deramas atsakas į dezinformacijos grėsmes yra ypatingai svarbus, o didžiausias dėmesys turi būti skiriamas būsimajam ES Veiksmų planui bei finansiniams, teisiniams ir technologiniams pajėgumams stiprinti.“

  Tarybos metu vyko vieši debatai dėl prioritetinių 2019 metų ES teisėkūros iniciatyvų, remiantis spalio 23 dieną išplatinta Europos Komisijos darbo programa 2018 metams, pristatytas 2019 metų Europos semestro veiksmų planas, kuris įgalina efektyvesnį ES ekonominės politikos koordinavimą ir planavimą, Europos Komisija pristatė Subsidiarumo paketą – prieš metus įsteigtos “Subsidiarumo, proporcingumo ir „veikimo mažiau, bet efektyviau“ darbo grupės rezultatas, kuriuo siekiama ES vietos bei regionų valdžios institucijas ir nacionalinius parlamentus paskatinti veiksmingiau prisidėti prie ES politikos formavimo ir naujų teisės aktų rengimo.

  Tarybos metu įvyko kasmetinis dialogas teisinės valstybės tematika – ministrai diskutavo pasitikėjimo viešosiomis institucijomis tema, dalijosi patirtimi apie kylančius iššūkius ir gerosios praktikos pavyzdžiais, stiprinant piliečių pasitikėjimą institucijomis. Kartu posėdyje buvo pristatyta esama situacija dėl teisinės sistemos reformų Lenkijoje bei Vengrijoje.

  Specialiame BRT (50 str.) posėdyje ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė ES27 valstybių narių ministrams naujausią informaciją apie dabartinę situaciją derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos. Anot derybininko, derybos tęsiamos – toliau intensyviai ieškoma abiem pusėms priimtino sprendimo, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos, deramasi dėl pereinamojo laikotarpio pratęsimo modalumų. Valstybių narių ministrai išreiškė palaikymą ES vyriausiajam derybininkui Michel Barnier bei pasiryžimą išlaikyti ES vienybę šiame baigiamajame derybų etape, kai esame netoli susitarimo. Politinė situacija Jungtinėje Karalystėje išlieka sudėtinga, todėl valstybės narės kartu su Europos Komisija taip pat intensyvina pasirengimą nesusitarimo scenarijui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-7637.JPG

  Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio metu Vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų darbotvarkės iki 2030 metų darnaus vystymosi tikslus ir padėtį Afrikos Sahelio regione. Susitikimo metu taip pat siekta suartinti požiūrius dėl Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos finansavimo būsimoje daugiametėje finansinėje programoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6784.jpg

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

  Europos Sąjunga »
  190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

  Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_9722.JPG

  Gegužės 12 dieną  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES vykusioje diskusijoje su Briuselio lietuviais „Penkiolika Lietuvos metų: brandus vynas ar rūgštus vynas?”.

  Europos Sąjunga » Užsienio lietuviai »
  Rinkų seminaras 2.jpg

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 8 dieną Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Rytų partnerystės, Afganistano ir Venesuelos klausimai.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata