Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

Sukurta 2018.10.26 / Atnaujinta 2018.10.29 09:01
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

   Spalio 25-26 dienomis Hurgadoje lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Egipte ir Nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi surengė Lietuvos dienas.

   Atidarydamas šventę Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius pažymėjo suprantantis, jog tūkstantmečio istorija ir šimtą metų gyvuojančia valstybe Lietuva egiptiečių nenustebins, tačiau tai pabandys padaryti žmonių sugebėjimais, tradicijomis ir kultūra. Jis padėkojo Hurgados miestui, svetingai priimančiam turistus iš Lietuvos.

   Šventėje dalyvavęs Raudonosios jūros gubernatorius Ahmedas Abdala, dėkodamas už kvietimą į renginį pastebėjo, kad egiptiečiai jaučia simpatijas Lietuvai ir jos žmonėms.

   Hurgadiečiai ir kurorto svečiai klausėsi M. K. Čiurlionio kūrinių, galėjo grožėtis net trimis lietuviškomis parodomis: Mariaus Jovaišos „Neregėta Lietuva“, lietuvių klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų reprodukcijomis ir Hurgadoje gyvenančios Jolitos Majauskienės popieriaus karpiniais. Žiūrovus taip pat džiugino Londono lietuvių folkloro ansamblio „Saduto“ atliekamos lietuviškos dainos ir šokiai, o Kultūros centre buvo surengta nedidelė lietuviška mugė.

   Šventės dalyviai sveikino Lietuvą, mininčią savo šimtąsias metines, ir džiaugsmingai pažymėjo, kad tokio mastelio lietuviškos šventės Hurgada dar nebuvo mačiusi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20190403_123835.jpg

   Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (EBA) Kaire vyko renginys „Baltijos diena“, kurio metu Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis pristatė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Kovo 1 dieną lietuvių bendruomenės Hurgadoje nariai kartu su Lietuvos ambasados Egipte darbuotojais paminėjo mūsų valstybei svarbias datas – neseniai praėjusias 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo ir artėjančias 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_20190123_133712_resized_20190123_042153512.jpg

   Sausio 23 dieną su darbo vizitu Egipte besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo, kultūrinių ir švietimo ryšių plėtojimo galimybes bei teisinės bendradarbiavimo bazės stiprinimą.

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 22-24 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu vyksta į Egipto Arabų Respubliką, kur susitiks su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry ir kitais aukšto rango pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   333.JPG

   Šeštadienį El Gūnos bendruomenei Aleksandrijos bibliotekos filiale pristatytos dvi lietuviškos parodos: M. K. Čiurlionio tapyba ir J. Vitkevičiūtės popieriaus karpiniai.

   Atstovybių naujienos »
   1.JPG

   Gruodžio 1 dieną Egipto lietuviai aptarė 2018-ųjų metų bendruomenės veiklą ir numatė planus ateinantiems metams.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata