Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose

Sukurta 2019.05.16 / Atnaujinta 2019.05.16 14:27
  Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose

  Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.

  Balsavimas paštu:

  Užsiregistravusiems balsuoti paštu pirmajame ture, papildomai registruotis nereikia – tokiems piliečiams elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje nurodytu adresu bus išsiųsti balsavimo biuleteniai.

  Pirmajame rinkimų ture nebalsavę, bet pageidaujantys balsuoti paštu antrajame ture rinkėjai, privalo užsiregistruoti Elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje iš anksto. Paskutinė registracijos balsuoti paštu diena atskirose valstybėse skiriasi, priklausomai nuo konkrečios valstybės pašto specifikos. Tikslios registracijos paštu datos skelbiamos diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose

  Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti labai didelis skaičius rinkėjų, ir nors diplomatinės atstovybės deda visas pastangas, kad biuleteniai paštu laiku pasiektų adresatus, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą, dėl atskirų valstybių pašto specifikos gali pasitaikyti nesklandumų.

  Todėl, jei esate užsiregistravę balsavimui paštu, tačiau manote, kad laiku negaunate balsavimo biuletenių, rekomenduojame ✅ pasitikrinti prisijungus prie savo anketos www.rinkejopuslapis.lt , ar teisingai nurodėte savo pašto adresą; ✅ pasiteirauti savo pašto skyriuje, ar jums skirtas laiškas nepasimetė; ✅ susisiekti su savo šalies atstovybe ar Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovais Lietuvoje +370 620 75079, el. p. [email protected] ; el. p. [email protected] ir informuoti apie savo atvejį; ✅ esant galimybei, atvykti balsuoti asmeniškai į savo buvimo šalies atstovybę ar papildomą balsavimo vietą.

  Balsavimas asmeniškai:

  Pageidaujantys balsuoti asmeniškai, tą galės padaryti atvykę į Lietuvos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas. Rinkėjų patogumui taip pat veiks trys papildomi balsavimo punktai Jungtinėje Karalystėje, papildomas balsavimo punktas Norvegijoje Stavangeryje ir Melburne, Australijoje.

  Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje www.rinkejopuslapis.lt. Balsuoti galima atvykti ir neužsiregistravus: svarbu turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti didelis skaičius rinkėjų, todėl, siekiant išvengti susidarančių eilių ar kitų galimų nepatogumų, rekomenduojame pasinaudoti išankstinio balsavimo Lietuvos diplomatinėse atstovybėse teikiama galimybe. Išankstinis balsavimas atsotvybėse organizuojamas gegužės 23-24 dienomis.

  Atkreipiame dėmesį, kad balsavimas užsienyje vykdomas iki 20 val. Lietuvos laiku, todėl atidžiai pasitikrinkite balsavimo laikus atstovybėje, kurioje planuojate balsuoti. Tikslūs balsavimo vietų adresai ir balsavimo datos  bei laikai skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių. Dar keletą dienų lauksime balsavusių paštu biuletenių taigi šis skaičius augs. Iš viso užsienyje šiuose rinkimuose ir referendumuose balsuoti registravosi daugiau nei 61 tūkstantis Lietuvos piliečių. Tai – 3 kartus daugiau nei užsiregistravusiųjų balsuoti 2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

  Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »

  Balandžio 12 dienos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 29 796 rinkėjai. Tai 55 proc. daugiau užsiregistravusių rinkėjų nei 2016 metų Seimo rinkimuose (19 207 rinkėjai).

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

  Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali iš anksto balsuoti paštu, o rinkimų dieną – asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

  Konsulinės naujienos »

  Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata