Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse

Sukurta 2019.11.14 / Atnaujinta 2019.11.14 14:00
   JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
   JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
   JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
   JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
   JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse

   Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.

   „Mums svarbu, kad Amerikos žmonės suprastų, kodėl mes taip vertiname laisvę, ką Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonėms teko išgyventi Sibire ir patirti nacių bei sovietų okupacijos metais savo gimtosiose šalyse. Baltijos šalių žmonės yra dėkingi ir visada bus dėkingi už JAV vykdytą sovietinės okupacijos nepripažinimo politiką“, - kalbėjo ambasadorius Rolandas Kriščiūnas, sveikindamas renginio svečius, tarp kurių - JAV Kongreso nariai, jų patarėjai, JAV administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai bei JAV lietuvių bendruomenės nariai.

   JAV Atstovų Rūmų Baltijos draugų grupės vienas iš pirmininkų Johnas Shimkus renginio metu pristatė rezoliuciją, kuria siekiama, kad JAV Kongresas priimtų sprendimą rugpjūčio 23-iąją paskelbti Juodojo kaspino diena, pagerbiant sovietų ir nacių režimų aukų atminimą.

   Prieš filmą surengtą diskusiją moderavo Jungtinio Baltijos Amerikos nacionalinio komiteto vadovas Karlas Altau, diskusijoje dalyvavo JAV Kongresmenas Johnas Shimkus, filmo režisierius Marius Markevičius ir Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovas Marion Smith.

   Renginio dalyviams parodytas pagal rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo knygą pastatytas filmas „Tarp pilkų debesų“, pasakojantis apie 1941 metais Kaune su šeima gyvenančią paauglę Liną ir tragišką jos likimą: ji su šeima ištremiama į Sibirą.

   JAV gimusios rašytojos Rūta Šepetys knygos publikuojamos daugiau kaip 53 šalių ir yra išverstos į 37 kalbas. 2013 metais R. Šepetys ir filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas M. Markevičius buvo apdovanoti valstybiniais apdovanojimais - Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžiais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ambasadorius.png

   Birželio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandas Kriščiūnas dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. Dėl COVID-19 pandemijos, skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais nebuvo surengtas bendras susitikimas su vainikų padėjimu prie paminklo komunizmo aukoms atminti. „Komunizmo aukų memorialinio fondas“ surengė virtualią ceremoniją, kurios metu buvo pagerbtos komunizmo aukos visame pasaulyje.

   Atstovybių naujienos »

   Minint šeštąsias neteisėtos Krymo okupacijos pradžios metines, Užsienio reikalų ministerija smerkia prieš Ukrainą vykdomą Rusijos Federacijos karinę agresiją, pradėtą Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir išplitusią į rytų Ukrainą. Rusijos vykdomi neteisėti veiksmai pažeidžia tarptautinės teisės normas, Jungtinių Tautų Chartiją, Helsinkio baigiamojo akto nuostatas, Budapešto memorandumą bei dvišalius Ukrainos ir Rusijos susitarimus.

   Kalbos, pareiškimai »
   2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

   Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   BF6O9642-photo_by_SauliusČirba.jpg

   Spalio 19 dieną Vašingtone, JAV, surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame varžėsi JAV Kongreso ir kitų valstybinių institucijų atstovai, diplomatai bei gausus būrys Lietuvos diasporos sporto mėgėjų. Krepšinio turnyras, kurį Lietuvos ambasada JAV organizuoja kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, yra rengiamas jau antrą dešimtmetį ir yra tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

   Atstovybių naujienos »
   91010_e7b05dd9dfff20232f0478385f88a07c.jpg

   Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidarė Rygoje vykusią tarptautinę konferenciją „Pokario ginkluota rezistencija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: kova už laisvę“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   90993_ccf480a55b421e69096298d3cc183017.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.

   Dvišaliai santykiai »