Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kaire pradėti Lietuvos ir Egipto menininkų mainai

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.11.30 09:24
  Kaire pradėti Lietuvos ir Egipto menininkų mainai

  Paskutinę lapkričio savaitę Lietuvos ambasada Kaire Egipto menininkų, diplomatų ir meno mylėtojų bendruomenei pristatė Lietuvos menininkės Laimos Kreivytės instaliaciją, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimui.

  Atidarydamas renginį ambasadorius Arvydas Daunoravičius išreiškė viltį, kad tokie menininkų rezidencijų mainai neabejotinai padidins Lietuvos ir Egipto menininkų tarpusavio supratimą, padės geriau pažinti priimančias šalis, susipažinti su jų meno pasauliu ir to pasaulio veikėjais, surengti menininkų prisistatymus ir parodas. A. Daunoravičius pažymėjo, kad projekte dalyvaujantys menininkai tampa neformaliais savo šalių ambasadoriais priimančiose šalyse.

  Šiuo projektu Lietuvos ambasada Egipto Arabų Respublikoje kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija ir projekto partneriu Egipte šiuolaikinio meno centru „MASS Alexandria“ pradėjo menininkų mainus tarp Lietuvos ir Egipto.

  Tikimasi, jog profesionalūs menininkai važiuos pas kitos šalies partnerius ir ten kelis mėnesius kurs, susipažindami su tenykštėmis aktualijomis, pristatydami savo kūrybą ir bendraudami su meno edukacijos institucijomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190403_123835.jpg

  Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (EBA) Kaire vyko renginys „Baltijos diena“, kurio metu Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis pristatė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną lietuvių bendruomenės Hurgadoje nariai kartu su Lietuvos ambasados Egipte darbuotojais paminėjo mūsų valstybei svarbias datas – neseniai praėjusias 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo ir artėjančias 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20190123_133712_resized_20190123_042153512.jpg

  Sausio 23 dieną su darbo vizitu Egipte besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo, kultūrinių ir švietimo ryšių plėtojimo galimybes bei teisinės bendradarbiavimo bazės stiprinimą.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 22-24 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu vyksta į Egipto Arabų Respubliką, kur susitiks su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry ir kitais aukšto rango pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  44444.JPG

  Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Rusijos skaitytojų auditoriją pasiekė Lietuvos literatūrą pristatantis Rusijos intelektualų visuomenėje populiaraus žurnalo „Inostranaja literatūra“ numeris.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata