Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pabrėžė Rusijos atsakomybę už Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ateitį

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:14

Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Jau beveik nebeliko sutarčių ir susitarimų, kurių Rusija būtų nepažeidusi ar nepaneigusi savo veiksmais. Ypač nerimą kelia ilgalaikis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties nesilaikymas iš Rusijos pusės“, – pabrėžė ministras Linas Linkevičius. 

Nors JAV ir kitos sąjungininkės jau penkerius metus diplomatiniais keliais kvietė Rusiją žengti reikiamus žingsnius šios ypač svarbios Europos saugumui ir stabilumui sutarties išsaugojimui, Maskva  nerodo pasirengimo laikytis  šios sutarties.

Sąjungininkės šiandien  priėmė pareiškimą, raginantį Rusiją nedelsiant grįžti prie pilno sutarties laikymosi. NATO pareiškime pabrėžiama, kad šios sutarties išsaugojimas yra Rusijos atsakomybė.

Kalbant apie kitus transatlantinės darbotvarkės klausimus, ministras L. Linkevičius pabrėžė būtinybę laiku ir tinkamai įgyvendinti sutarimus ir sprendimus, priimtus NATO  Viršūnių susitikimuose Varšuvoje ir Briuselyje. Ministras išskyrė oro gynybos pajėgumų stiprinimą Baltijos regione.

Susitikime taip pat aptarti gynybos finansavimo, kovos su hibridinėmis grėsmėmis  klausimai, diskutuotas NATO vaidmens prisidedant prie sąjungininkių energetinio saugumo užtikrinimo klausimas. Kalbant apie NATO ir ES sąveiką,  ministras pažymėjo, kad vystant Europos gynybos pajėgumus, svarbu nedubliuoti NATO, kuri buvo ir išliks kolektyvinės gynybos pagrindas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
20190919_113914-2.jpg

Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Vokietijos Bundestago tarpparlamentinio bendradarbiavimo su Baltijos valstybėmis grupės delegacija, vadovaujama  grupės pirmininko Aloiso Karlo. Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra ypač geri, intensyvūs ir nuolat stiprėja.

Dvišaliai santykiai »
DSC_7044.jpg

Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevčius priėmė naująjį Vokietijos  ambasadorių Mattiasą Peterį Sonną, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

Dvišaliai santykiai »
_MG_3326.JPG

Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Vokietijos ambasadore Lietuvoje Angelika Viets.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
IMG_20190604_091524.jpg

Birželio 4-5 dienomis Lietuvos mokslų akademijos rūmuose įvyko visuomenei skirta tarptautinė konferencija, kurioje buvo aptariamas mokslo vaidmuo kuriant atsparumą įvairioms šių laikų grėsmėms.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
NATO3.jpg

Gegužės 9–15 dienomis Lietuva jau dešimtąjį kartą dalyvaus NATO krizių valdymo pratybose (angl. NATO Crisis Management Exercise 2019, CMX19).

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20190425_095410_resized_20190425_104837829 (003).jpg

Balandžio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta tarptautinė konferencija, skirta pasidalinti ekspertine patirtimi, siekiant sukurti išankstinio įspėjimo sistemą kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

Naujienlaiškio prenumerata