Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

Sukurta 2019.06.06 / Atnaujinta 2019.06.06 14:55
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

   Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

   Pokalbio metu dėmesys taip pat buvo skirtas energetiniam saugumui. Ministras padėkojo Kroatijai už paramą siekiant saugios branduolinės energijos gamybos Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje, pakvietė kroatų atstovus į NATO Energetinio saugumo centrą Vilniuje.

   „Svarbu, kad glaudūs Lietuvos ir Kroatijos ryšiai vystytųsi ne tik saugumo srityje, bet ir ekonomikoje. Tikiuosi, kad nuo Kroatijos stojimo į ES nuolat auganti dvišalė prekybos apyvarta išlaikys ligšiolines tendencijas“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić, su kuria aptarė artėjantį Kroatijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį.

   Pritardamas Kroatijos pirmininkavimo ES tikslams, L. Linkevičius ragino skirti didelį dėmesį Rytų partnerystės šalims, padėti įgyvendinti Asociacijos susitarimus Sakartvele, Moldovoje ir Ukrainoje.

   Pokalbio metu Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė paramą ES plėtrai į Vakarų Balkanų šalis.

   „Remiame ES plėtrą į tas Europos valstybes, kurios atitinka stojimo kriterijus, aktyviai siekia narystės, vykdo reformas, laikosi demokratinių principų ir sutartų bendrų užsienio politikos krypčių bei demonstruoja pasirengimą prisidėti prie stabilumo regione stiprinimo“, – teigė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė ES aktualijas. L. Linkevičius išreiškė Lietuvos paramą Kroatijos siekiui prisijungti prie Šengeno erdvės ir Euro zonos.

   2013 metais Lietuvos ir Kroatijos dvišalė prekyba sudarė 12,8 mln. eurų, 2018 metais – 71 mln. eurų. Per penkerius metus prekybos apyvarta išaugo daugiau kaip penkis kartus. Pernai Lietuva į Kroatiją eksportavo prekių ir paslaugų už 47,9 mln. eurų, o importavo už 23,1 mln. eurų. 2018 metais Kroatiją aplankė 43 tūkstančiai turistų iš Lietuvos.

   Nuotraukos: Kroatijos URM

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2020-06-22_Kaunas07,-Konzulat-m.jpg

   Birželio 22 dieną Kaune, istoriniame Kauno technologijų universiteto pastate, iškilmingai atidarytas Kroatijos Respublikos konsulatas Lietuvoje, kuriam vadovaus garbės konsulas, Lietuvos verslininkas Benjaminas Žemaitis.

   Dvišaliai santykiai »
   200221 Radman Raguckienė2.jpg

   Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

   Atstovybių naujienos »
   111.JPG

   Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSCF8787.jpg

   Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos prekybos rūmų prezidentu Luka Burilovićiumi, su kuriuo aptarė dvišalės prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo tendencijas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   333.jpg

   Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   191216 Susitikimas su Zagrebo arkivyskupui kardinolu Bozanič2.jpg

   Gruodžio 16 dieną Zagrebe (Kroatijoje) Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė susitiko su Zagrebo arkivyskupu metropolitu, kardinolu Josipu Bozaničiumi, su kuriuo aptarė puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius, abiejų šalių katalikų ryšius bei bendradarbiavimą įvairiose srityse, kuriose indėlį galėtų turėti katalikų bažnyčia.

   Atstovybių naujienos »