Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pripažįsta ir remia Chuaną Guaido kaip Venesuelos laikinąjį prezidentą

Sukurta 2019.02.04 / Atnaujinta 2019.02.04 15:20

Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės, pripažįsta ir remia Chuaną Guaido kaip laikinąjį šalies prezidentą ir tikisi, kad jis artimiausiu metu galės surengti laisvus, nepriklausomus ir teisingus, demokratinius standartus atitinkančius prezidento rinkimus, kurie leis Venesuelos žmonėms patiems nuspręsti dėl savo ateities. Lietuva remia ES įkurtą tarptautinę kontaktinę grupę, kuri sieks sukurti būtinas sąlygas politiniam procesui, vedančiam į demokratinius rinkimus.

Sausio 15 dieną Venesuelos Nacionalinė Asamblėja, vienintelė demokratiškai išrinkta Venesuelos institucija, balsų dauguma paskelbė, kad  Nicolas Maduro uzurpavo prezidento pareigas. Sausio 23 dieną Chuanas Guaido pasiskelbė Venesuelos laikinuoju prezidentu ir pareiškė, kad sieks surengti demokratiškus rinkimus. Sausio 23 dieną JAV ir didžioji dalis Lotynų Amerikos valstybių pripažino Ch. Guaido Venesuelos laikinuoju prezidentu.

Sausio 26 dieną Europos Sąjungos valstybės paragino neteisėtai prezidento pareigas užimantį N. Maduro kuo greičiau surengti laisvus, skaidrius ir teisingus rinkimus, tačiau N. Maduro tai padaryti atsisakė.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
venesuela_1.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną susitiko su Venesuelos lietuvių bendruomenės pirmininku Vyteniu Folkmanu. Ministras domėjosi Venesuelos lietuvių situacija ekonominės  ir humanitarinės krizės ištiktoje šalyje.

Užsienio lietuviai »

Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Ukrainos, Sirijos, Venesuelos, Afrikos Kyšulio klausimai.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata