Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Sakartvele atsisveikino su šalies prezidente

Sukurta 2020.07.07 / Atnaujinta 2020.07.07 08:48
  Lietuvos ambasadorius Sakartvele atsisveikino su šalies prezidente

  Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

  Susitikime pastebėta, kad visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai – Lietuvos prezidentė, Seimo pirmininkas ir ministras pirmininkas – jubiliejiniais 2018-aisiais apsilankė Sakartvele, o 2019 metais į Lietuvą buvo atvykę visi Sakartvelo aukščiausi pareigūnai. S. Zourabichvili vizitas į Lietuvą buvo vienas pirmųjų jai pradėjus eiti prezidentės pareigas.

  Susitikimo dalyviai pasidžiaugė Sakartvelo parlamento priimtomis Konstitucijos ir Rinkimų įstatymo pataisomis, atitinkančiomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro rekomendacijas. Pastebėta, kad šie pakeitimai padidins parlamentinį pliuralizmą, pagerins atstovavimą, padės Sakartvelui surengti aukščiausius demokratijos standartus atitinkančius skaidrius ir teisingus rinkimus. 

  Su prezidente taip pat aptarti Rytų partnerystės šalių ir Europos Sąjungos ministrų ir šalių vadovų susitikimo rezultatai. S. Zourabichvili pasidžiaugė tuo, kad Sakartvelas yra įtrauktas į Europos Sąjungos Tarybos paskelbtą sąrašą šalių, su kuriomis sutarta pradėti naikinti kelionių apribojimus. Prezidentė padėkojo Lietuvai už išreikštą paramą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ID_UA_HRC46.jpg

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

   

  Kalbos, pareiškimai »
  2021-01-28_M.Adomėnas su GE.JPG

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai »
  UN Palais.jpg

  Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  Sakartvelas.jpg

  Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

  Dvišaliai santykiai »