Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 09:00
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

   Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

   Susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų derybos dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos, ES strateginė darbotvarkė 2019-2024 metams, paskyrimai į ES vadovų postus, klimato kaita, kova su dezinformacija bei ES plėtra. Viceministrai sutarė, kad Lietuvos ir Estijos pozicijos yra labai artimos, todėl būtina glaudžiai bendradarbiauti ginant abiejų šalių interesus.

   ES Strateginės darbotvarkės 2019-2024 metams klausimu, kuri turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje birželio 20-21 dieną, Lietuva, Latvija ir Estija pateikė bendrus pasiūlymus, kuriuose identifikuoti 3 pagrindiniai prioritetai: inovatyvi skaitmeninė Europa – tai pramonės modernizacija, skaitmeninės technologijos, investicijos į mokslinius tyrimus ir mokymąsi; įtrauki ir įsitraukusi Europa – tai vidaus rinkos tolesnis gilinimas, įskaitant ir paslaugų sektorių, taisyklėmis pagrįsta tarptautinė prekyba, sanglauda, transporto ir energetikos jungtys; saugi ir atspari Europa – tai atsakas į hibridines ir kibernetines grėsmes bei dezinformaciją, energetinis saugumas, ambicinga ES kaimynystės politika.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad svarbiausia išlaikyti ES patikimumą.  Jau priimtų įsipareigojimų vykdymas yra būtinas, tiek ES vidaus politikoje – vidaus rinkos užbaigimas, sanglauda, tiek ir pasauliniu mastu – atsakas į klimato kaitą, ES duotų pažadų vykdymas toms kaimyninėms valstybėms, kurios laikosi europinių vertybių ir vykdo savo įsipareigojimus mums.

   Viceministrai sutarė, jog naujoji daugiametė finansinė programa turi būti tinkamai subalansuota, todėl bendromis jėgomis toliau bus siekiama sąžiningo sprendimo dėl sanglaudos politikos finansavimo, vienodų konkurencinių sąlygų mūsų šalių ūkininkams užtikrinimo dalyvaujant ES bendroje rinkoje. Tuo pačiu itin svarbu užsitikrinti pakankamą finansavimą tokiems projektams, kaip Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 5 dieną Zagrebe užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su 2020 metų sausio 1 dieną pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradedančios Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko-Zgombić.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_20191129_130153.jpg

   Lapkričio 29 dieną bendrame Baltijos Asamblėjos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų posėdyje Rygoje (Latvija) ministras L. Linkevičius akcentavo Baltijos šalių solidarumo nesaugios baltarusiškos atominės energijos atžvilgiu būtinybę.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 29 dieną ministras Linas Linkevičius lankysis Rygoje (Latvija), kur dalyvaus 25-ojoje Baltijos Taryboje. Baltijos Taryba yra Baltijos Ministrų Tarybos ir Baltijos Asamblėjos kasmetinis bendras pasitarimas, kuriame Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų, kitų sričių ministrai ir ministerijų atstovai aptaria Baltijos šalių bendradarbiavimą ir jam kylančius iššūkius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 26 dieną Taline (Estijoje) susitikę Lietuvos, Estijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos pareiškimą dėl Ukrainos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 26 dieną ministras Linas Linkevičius vyksta į Taliną (Estija), kur dalyvaus neformaliose Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijose.

   Užsienio reikalų ministro veikla »

   Lapkričio 20 dieną paskelbta Europos Komisijos užsakymu atlikta „Eurobarometer“ studija, tyrusi europiečių požiūrį į tarptautinę prekybą ir Europos Sąjungos (ES) vykdomą bendrąją prekybos politiką.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata