Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

Sukurta 2019.01.22 / Atnaujinta 2019.01.22 16:59
  Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

  Sausio 22 dieną Ukrainos Bila Cerkva mieste vyko Lietuvos skulptoriaus Tado Gutausko inicijuoto meninio projekto „Kelias į Ukrainos vienybę“ pristatymas. Šiame mieste planuojama pastatyti paminklą, skirtą Ukrainos Vienybės dienai, taip pat Ukrainos žmonių vienybės akcijai, įvykusiai 1990 metų sausio 21 dieną, atminti.

  Skulptoriaus T.Gutausko ir vietos visuomenės veikėjų pastangomis Bila Cerkva mieste planuojama iš vardinių rankų darbo plytų pastatyti kompoziciją, sudarytą iš rankomis susikibusių žmonių siluetų ir nuspalvintą Ukrainos vėliavos spalvomis. Tai būtų projektas, prie kurio kūrimo galėtų prisidėti visi norintys, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos žmonių vienybei. Panašus projektas buvo įgyvendintas Vilniuje, sukuriant Baltijos keliui paminėti skirtą skulptūrinę kompoziciją.

  Renginyje dalyvavo projekto autorius, architektas Saulius Pamerneckis, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Lietuvos Garbės konsulas Kijevo srityje bei miesto valdžios ir visuomenės atstovai.

  1919 metų sausio 22 dieną Ukrainos Liaudies Respublika ir Vakarų Ukrainos Liaudies Respublika pasirašė susivienijimo aktą ir nuo tada ši data minima kaip Ukrainos Vienybės diena. 1990 metų sausio 21 dieną beveik 3 milijonai Ukrainos žmonių susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę nuo Kijevo iki Lvovo, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos laisvei ir jos žmonių vienybei. Tai buvo tam tikras 1989 metais rugpjūčio 23 dieną vykusio Baltijos kelio pakartojimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Balandžio 7-9 dienomis Ukrainos Luhansko ir Donecko srityse lankėsi grupė Lietuvos savanorių, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie perdavė Ukrainos partneriams paramą, nupirktą už lėšas, surinktas labdaringo Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir Ukrainos roko grupės „Okean Elzy” koncerto metu.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_20190403_121121_resized_20190403_055653750.jpg

  Balandžio 3 dieną Vašingtone, JAV, NATO 70-mečio minėjimo renginių paraštėse, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai Ivana Klympush-Cincadze  ir Sakartvelo užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Dvišaliai santykiai »
  VCM1.jpg

  Kovo 13-15 dienomis užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus vadovaujama delegacija lankėsi Ukrainos miestuose Poltavoje ir Kremenčiuke.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_2806_mod.jpg

  Kovo 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje prisijungė prie Ukrainos ambasados iniciatyvos ir surengė konferenciją–apvalaus stalo diskusiją „DE-OCCUPATION OF CRIMEA: the West’s non-recognition policy and the Baltic lessons learned“.

  Atstovybių naujienos »
  l.jpg

  Vasario 26 dieną Ženevoje viešinti URM politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvavo Ukrainos, Lietuvos ir Latvijos Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmento paraštėse organizuotame renginyje, skirtame Rusijos neteisėtai sulaikytų ir įkalintų ukrainiečių karo belaisvių ir politinių įkaitų teisių pažeidimams.

  Daugiašaliai santykiai »
  11.jpg

  Vasario 22 dieną Ukrainos ambasadoje Minske buvo surengtas minėjimas, skirtas prisiminti prieš penkerius metus Ukrainos sostinėje vykusius tragiškus Maidano įvykius, taip pat Krymo okupaciją. Renginyje, pavadintame „Nuo Maidano iki Briuselio“, dalyvavo Lietuvos ir kitų ES šalių, taip pat JAV, Gruzijos ir kitų atstovybių vadovai, įvykių Maidane dalyviai, Ukrainos bendruomenės Baltarusijoje nariai, žiniasklaidos atstovai.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata