Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Vengrijos istorikai aptarė istorines sąsajas tarp abiejų valstybių

Sukurta 2018.12.10 / Atnaujinta 2018.12.10 15:25
  Lietuvos ir Vengrijos istorikai aptarė istorines sąsajas tarp abiejų valstybių

  Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

  Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė savo įžanginiame žodyje pasidžiaugė, kad konferencija – prasmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo renginys, atskleidžiantis istorines valstybių sąsajas.

  Nyrbatoro mieste – buvusiame pagrindine Batorų šeimos buveine – Lietuva visada atmenama. Todėl Stepono Batoro įkurto Vilniaus universiteto istorikų viešnagė ir konferencija yra tinkama proga perduoti nuoširdų miesto sveikinimą Lietuvai su nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiu ir įteikti dovaną – Batoro laikų monetų rinkinį.

  Keturi istorikai savo pranešimuose apžvelgė įvairias temas: dokumentuose užfiksuotą Lietuvos ir Vengrijos valstybių santykių tarpukaryje dinamiką, prievartinę ūkininkų kolektyvizaciją, jos priežastis, metodus, etapus ir rezultatus, po 1956 metų įvykių Vengrijoje ir Lietuvoje spontaniškai kilusią protestų bangą bei jų įtaką tolimesniam pasipriešinimo judėjimui Lietuvoje, JAV valstybės departamento politikos Centrinės Europos valstybių atžvilgiu kaitą 1918-1989 m. laikotarpiu.

  Apvalaus stalo diskusijų metu buvo aptarti ir kiti, dažnai ne tik dalykiniai, bet ir socialiniai-emociniai abi valstybes jungiantys elementai. Mokslininkai išsakė matantys prasmę toliau vystyti tyrimus ir tęsti tarpusavio bendradarbiavimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

  Dvišaliai santykiai »
  +IMG_4522.JPG

  Spalio 27 dieną Budapešto Šv. Stepono bazilikoje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių choro „Virgo“ koncertas.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_4501_cr2.jpg

  Rugsėjo 25 dieną Lietuvos ir Latvijos ambasados Budapešto Lorando Etvešo universitete tradiciškai paminėjo Baltų vienybės dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  4_cr.jpg

  Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  VSZ_4950.jpg

  Lietuvos ir Latvijos ambasados bei Estijos kultūros institutas Vengrijoje, bendradarbiaudami su sostinės Szabó Ervin biblioteka, rugsėjo 6 dieną Budapešte atidarė fotografijų parodą „The Baltic Way – a Campaign in the Name of Freedom“, skirtą paminėti 1989 metais įvykusią pilietinę akciją, pasauliui pranešusią apie Baltijos tautų vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės. Grafinį ir audio-vizualinį Latvijos archyvų koordinuoto projekto kūrinį papildė bibliotekos fonduose rasti periodikos leidiniai ir susijusios knygos.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata