Londone pristatyta žydus nuo Holokausto gelbėjusio konsulo Čijunės Sugiharos istorija
Lapkričio 25 dieną Lietuvos ir Japonijos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su Japonijos namais organizavo renginį, skirtą Japonijos konsului Čijunei Sugiharai, išgelbėjusiam daugiau nei 6000 žydų Antrojo pasaulinio karo metu.
Žinomas japonų rašytojas, buvęs diplomatas Akira Kitade pristatė japonų diplomato Č. Sugiharos istoriją. 1939-1940 metais Č. Sugihara dirbo Kaune ir tūkstančiams nacių persekiotų žydų išdavė Japonijos tranzitines vizas, taip padėdamas jiems pabėgti iš Lietuvos. Šią istoriją pranešėjas papildė per Japoniją nuo persekiojimo bėgusių šeimų gyvenimo istorijomis.
Virtualiame seminare Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus pabrėžė, jog Č. Sugihara išlieka pavyzdžiu kiekvienam iš mūsų. „Šiandieniniame pasaulyje yra daugybė priežasčių parodyti savo žmogiškąsias vertybes, atjautą ir solidarumą, tačiau svarbiausia visada išlikti žmogumi“, – teigė ambasadorius.
Seminaro dalyviams taip pat buvo parodytos Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro 2018 metais sukurto filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ ištraukos. Filme atspindimos politinės realijos Antrojo pasaulinio karo krečiamoje Europoje, pasakojama apie Č. Sugiharos žygdarbį ir jo atminimo puoselėjimą Lietuvoje ir Japonijoje.
Lietuvos Seimas 2020-uosius yra paskelbęs Č. Sugiharos metais, siekiant pažymėti šio diplomato veiklos Kaune 80-ąsias metines ir gimimo 120-ąsias metines.
Seminaro „Gyvybės Vizos. Čijunės Sugiharos istorija“ įrašą rasite čia.

Balandžio 8-ąją minint Holokausto ir didvyriškumo atminties dieną Jom Hašoa (Yom HaShoah), užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Panerių memoriale pagerbė Holokausto aukas. Ministras pažymėjo, kad per Holokaustą buvo sunaikintas didžiulis Lietuvos kultūros ir tapatybės sluoksnis, tačiau svarbiausia yra kiekviena prarasta gyvybė, todėl atmintis turi būti puoselėjama ir perduodama ateities kartoms.

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

Spalio 21 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT), ambasadorė Audra Plepytė dalyvavo Holokausto ir Jungtinių Tautų Informavimo programos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti švietimo Holokausto tema iššūkiams COVID-19 kontekste.

Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.