Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta baltistikos ir slavistikos tyrimų centro konferencija

Sukurta 2019.05.17 / Atnaujinta 2019.05.17 09:25
  Maskvoje surengta baltistikos ir slavistikos tyrimų centro konferencija

  Gegužės 14 dieną Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute prasidėjo konferencija „Teritorija BALTO-SLAVICA per kalbų ir literatūrų prizmę“, skirta Slavistikos instituto Baltistinių ir slavistinių tyrimų centro dešimties metų sukakčiai ir vieno iš Centro steigėjų, akademiko Viačeslavo Ivanovo (1929–2017) devyniasdešimties metų jubiliejui.

  Atidarydamas konferenciją, Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje pareigas laikinai einantis ministras patarėjas Giedrius Galkauskas pabrėžė, kad skaičiuojame pusantro šimto metų istoriją, kai Rusijos studentai pradėjo mokytis lietuvių kalbos, baltų kalbos buvo įtrauktos į universitetų lyginamosios kalbotyros programas, prasidėjo intensyvūs baltų–slavų kalbinių ryšių tyrimai.

  Lietuvai ir ypač lietuvių akademinei bendruomenei V. Ivanovas svarbus kaip mokslininkas, kuris kartu su akademiku Vladimiru Toporovu 1958 metais naujai suformulavo slavų ir baltų kalbų kontaktų klausimą, įrodė baltų kalbų svarbą tiriant slavų kalbas ir netgi iškėlė hipotezę, kad slavų kalbos yra kilusios iš tam tikrų baltų dialektų. Būtent šie mokslininkai tapo Baltistinių–slavistinių tyrimų centro įkūrėjais. Akademiko V. Ivanovo nuopelnai Lietuvai įvertinti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, kuris jam įteiktas 2004 metais.

  Šių metų konferencija subūrė gausų baltistų ir slavistų būrį. Pirmoji konferencijos diena buvo skirta kalbotyros klausimams, o antrąją dieną dalyviai svarstė kalbų, mitologijos, tautosakos ir literatūrų ryšių klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija sveikina neteisėtai Rusijos sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių grįžimą namo. Tarp jų - 2018 metų Sacharovo premijos už minties laisvę laureatas režisierius Olehas Sencovas, Krymo totorių aktyvistas Edemas Bekirovas ir kiti politiniai kaliniai, taip pat po 2018 metų agresyvių Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje sulaikyti 24 Ukrainos jūreiviai. Džiaugiamės kartu su sugrįžusiųjų šeimomis ir linkime jiems kuo greičiau atgauti jėgas.

  Kalbos, pareiškimai »

  Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.

  Kalbos, pareiškimai »

  Birželio 25 dieną oficialiai gauta Rusijos Federacijos nota, kurioje informuojama apie nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančią naują vizų išdavimo tvarką į Kaliningrado sritį vykstantiems Lietuvos piliečiams.

  Konsulinės naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25 dieną ankstyvą rytą Strasbūre priimtos Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti ETPA procedūrų taisykles, atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui į ETPA, taip pat silpninti ETPA sankcijų mechanizmą. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija nepripažįsta birželio 9 dieną Rusijos okupuotame Sakartvelo Cchinvalio regione (Pietų Osetijoje) vykusių vadinamųjų „parlamento rinkimų“ teisinio pagrindo ir rezultatų bei smerkia tęsiamas pastangas įtvirtinti šio Sakartvelo regiono aneksiją.

  Ministerijos naujienos »
  _DSC4127.jpg

  Užsienio reikalų ministerija baigė vidinį tarnybinį patikrinimą, kurio metu išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktą informaciją apie galimą ambasadoriaus Rusijos Federacijoje Remigijaus Motuzo tarnybinį nusižengimą.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata