Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta baltistikos ir slavistikos tyrimų centro konferencija

Sukurta 2019.05.17 / Atnaujinta 2019.05.17 09:25
  Maskvoje surengta baltistikos ir slavistikos tyrimų centro konferencija

  Gegužės 14 dieną Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute prasidėjo konferencija „Teritorija BALTO-SLAVICA per kalbų ir literatūrų prizmę“, skirta Slavistikos instituto Baltistinių ir slavistinių tyrimų centro dešimties metų sukakčiai ir vieno iš Centro steigėjų, akademiko Viačeslavo Ivanovo (1929–2017) devyniasdešimties metų jubiliejui.

  Atidarydamas konferenciją, Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje pareigas laikinai einantis ministras patarėjas Giedrius Galkauskas pabrėžė, kad skaičiuojame pusantro šimto metų istoriją, kai Rusijos studentai pradėjo mokytis lietuvių kalbos, baltų kalbos buvo įtrauktos į universitetų lyginamosios kalbotyros programas, prasidėjo intensyvūs baltų–slavų kalbinių ryšių tyrimai.

  Lietuvai ir ypač lietuvių akademinei bendruomenei V. Ivanovas svarbus kaip mokslininkas, kuris kartu su akademiku Vladimiru Toporovu 1958 metais naujai suformulavo slavų ir baltų kalbų kontaktų klausimą, įrodė baltų kalbų svarbą tiriant slavų kalbas ir netgi iškėlė hipotezę, kad slavų kalbos yra kilusios iš tam tikrų baltų dialektų. Būtent šie mokslininkai tapo Baltistinių–slavistinių tyrimų centro įkūrėjais. Akademiko V. Ivanovo nuopelnai Lietuvai įvertinti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, kuris jam įteiktas 2004 metais.

  Šių metų konferencija subūrė gausų baltistų ir slavistų būrį. Pirmoji konferencijos diena buvo skirta kalbotyros klausimams, o antrąją dieną dalyviai svarstė kalbų, mitologijos, tautosakos ir literatūrų ryšių klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

  Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  JT Saugumo Taryba »

  Liepos 3 dieną, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl nustatytų rimtų aplinkosauginių pažeidimų Baltijos jūros kontinentiniame šelfe esančioje naftos gavybos platformoje D-6, Lietuvos užsienio reikalų ministerija perdavė verbalinę notą Rusijos Federacijos ambasadai Vilniuje.

  Naujienos »
  IMG_9659.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

  Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  E. Bajarūnas (dešinėje).jpg

  Gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos ambasadoriaus šioje šalyje pareigas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  LT2.jpg

  Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »