Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras

Sukurta 2019.05.14 / Atnaujinta 2019.05.15 08:25
   Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras
   Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras

   Gegužės 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Albanijos užsienio reikalų ir Europos reikalų ministerijos viceministru Etjenu Xhafaju, atsakingu už ekonomikos ir ES klausimus.

   Viceministrai aptarė Albanijos vidaus politinę ir ekonominę padėtį, dvišalius santykius, Lietuvos ekspertų dalyvavimą ES Dvynių projektuose Albanijoje, Albanijos ES narystės perspektyvas, Vakarų Balkanų aktualijas. Viceministras D. Skusevičius išreiškė tvirtą paramą Albanijos derybų dėl narystės ES pradžiai šiais metais.

   Sutarta plėsti bendradarbiavimą verslo ir turizmo srityse, keičiantis verslo misijomis, įtraukiant abiejų šalių verslo rūmus, asociacijas ir agentūras. Aptarta galimybė Lietuvoje įsteigti Albanijos garbės konsulatą.

   Diplomatiniai santykiai su Albanija užmegzti 1992 metų balandžio 27 dieną. Lietuvos ambasadorius Albanijai Rolandas Kačinskas reziduoja Atėnuose, Albanijos ambasadorė Shpresa Kureta dirba iš Varšuvos.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 18 dieną Liuksemburge vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pasirengta birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Birželio 11 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrų vardu išplatintas bendras pareiškimas, kuriame pabrėžiama ES plėtros politikos svarba, išreiškiama parama plėtros procesui ir derybų dėl narystės ES pradžiai su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

   Daugiašaliai santykiai »
   20190409_103702_resized.jpg

   Balandžio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur buvo tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   Europos Sąjunga »

   Kovo 26 dieną Briuselyje vyko tradicinis Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) išvažiuojamasis posėdis, kuriame dalyvavo 12 Lietuvos ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijos atstovų.

   Europos Sąjunga »
   Albanija (1).JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Ditmirą Bushatį ir visus šalies žmones Albanijos nepriklausomybės paskelbimo 106-ųjų metinių proga ir palinkėjo toliau išlikti nepriklausoma, savo likimą drąsiai ir ryžtingai sprendžiančia šalimi.

   Dvišaliai santykiai »
   kacinskas.jpg

   Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata