Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų kanclerių susitikime Bukarešte

Sukurta 2018.12.07 / Atnaujinta 2018.12.07 13:42
  Ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų kanclerių susitikime Bukarešte

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė gruodžio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo pristatyti artėjančio Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

  Šalis itin didelį dėmesį skirs dialogui su piliečiais, lūkesčių atliepimui ir tinkamai komunikacijai apie ES priimamus sprendimus ir jų įtaką kasdieniam gyvenimui. Sutarta, jog valstybės narės turės dirbti kartu derantis dėl naujos finansinės perspektyvos, stiprinti vieningą rinką, užtikrinti bendrus veiksmus kovoje su hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija bei spręsti su migracija susijusius iššūkius.

  Taip pat aptarta ir transatlantinių santykių darbotvarkė – JAV išlieka strategine ES partnere ir šiame kontekste svarbu tinkamai formuoti komunikaciją, kuri nekurtų bereikalingų įtampų visuomenėse. Susitikimo dalyviai sutiko, kad stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka saugumo garantu. ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje savalaikės ir aktualios, bet svarbu siekti, kad jos kurtų papildomus pajėgumus, nedubliuotų ir nekonkuruotų su NATO.

  ES URM valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Šiuo metu pirmininkaujanti Austrija nuo 2019 metų sausio 1 dienos pirmininkavimą ES Tarybai perleis Rumunijai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_7013.jpg

  Rugsėjo 11 dieną vyko pažintinis užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus susitikimas su naujuoju Rumunijos ambasadoriumi Lietuvai Cosminu Georgu Dinescu. Susitikimo metu viceministras pasidžiaugė gerais ir intensyvėjančiais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, padėkojo už Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) metu parodytą dėmesį Rytų partnerystei ir išreiškė viltį, kad abiejų šalių pastangomis pavyks jį ir toliau išlaikyti ES darbotvarkėje.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_3338_2.JPG

  Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  DSC01196.JPG

  Birželio 6-8 dienomis Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota prof. Leonidui Donskiui atminti.

  Atstovybių naujienos »
  46711097914_ed2d11287b_h.jpg

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  Rumunija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Rumunijos užsienio reikalų ministrą Teodorą-Viorelą Meleșcanu Rumunijos nacionalinės dienos, dar vadinamos Didžiojo susijungimo diena, šimtmečio proga. Ministras L. Linkevičius palinkėjo Rumunijos žmonėms klestėjimo ir gerovės, o taip pat sėkmingo pirmininkavimo Europos Sąjungai kitų metų pirmąjį pusmetį.

  Dvišaliai santykiai »
  rumunija.jpg

  Lapkričio 22 dieną Bukarešte vyko Lietuvos ir Rumunijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Stefanas Tinca.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata