Artimiausi renginiai
- 2021-03-02 Ministras G. Landsbergis susitiks su ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Arūnu Jievaltu
- 2021-03-02 Ministras G. Landsbergis dalyvaus Estijos Respublikos prezidentės Kersti Kaljulaid pasitikimo ceremonijoje Vilniaus oro uoste
- 2021-03-02 Ministras G. Landsbergis dalyvaus diskusijoje-seminare su Estijos Respublikos prezidente Kersti Kaljulaid
- 2021-03-03 Ministras G. Landsbergis dalyvaus Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje
- 2021-03-03 Ministras G. Landsbergis su Estijos Respublikos prezidente Kersti Kaljulaid dalyvaus gėlių padėjimo ceremonijoje Antakalnio kapinėse
Pareikštas protestas Rusijos ambasados atstovui
Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.
Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad sąjungininkų pergalė prieš nacizmą ir nacistinę ideologiją yra nepaprastai svarbi Lietuvos ir visos Europos likimui. Tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai neatnešė laisvės – ji reiškė naujos, sovietinės, okupacijos, trukusios beveik pusę amžiaus, pradžią ir tragedijas daugelio Lietuvos žmonių gyvenime. Sovietinei armijai išvijus nacistinės Vokietijos kariuomenę, Lietuvos teritorijoje buvo sukurtos ir veikė sovietų okupacinės struktūros, buvo vykdomos Lietuvos gyventojų tremtys ir represijos, padaryta didžiulė žala Lietuvos visuomenei, ūkiui ir gamtai.
Todėl Rusijos pusės sprendimas artilerijos saliutais pažymėti Vilniaus, Kauno ir kitų Rytų ir Vidurio Europos šalių miestų užėmimą Lietuvai nėra priimtinas. Toks žingsnis ypač ciniškas ir provokatyvus, artėjant 80-osioms Molotovo-Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų, sukūrusių prielaidas Antrojo Pasaulinio karo pradžiai ir Lietuvos okupacijai, metinėms.
Užsienio reikalų ministerijos vertinimu, apgailėtina, kad Vilniaus „išvadavimas“ iškilmingai minimas praėjus savaitei po to, kai buvo atsisakyta išduoti vizas Lietuvos jaunimo grupei, ketinusiai vykti tvarkyti sovietinės valdžios ištremtų lietuvių kapų Rusijos Federacijos teritorijoje. Rusija dar kartą paraginta atsisakyti selektyvaus požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją ir liautis neigus sovietinę Lietuvos okupaciją.
Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.
Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Vasario 12 dieną naująjį Rusijos ambasadorių Lietuvoje Aleksejų Isakovą priėmė užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas. Pokalbio metu aptarti aktualūs Lietuvos ir Rusijos dvišalio bendradarbiavimo klausimai.
Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.