Naujienos Spausdinti RSS

Prancūzijos rabinų suvažiavime – diskusija apie Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus

Sukurta 2020.05.19 / Atnaujinta 2020.05.19 14:54
  Prancūzijos rabinų suvažiavime – diskusija apie Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

  Ambasadorius aukščiausiems žydų religiniams lyderiams iš visos Prancūzijos pristatė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų programą ir vykdomus renginius šiems metams paminėti. „Vilniaus Gaonas yra Lietuvos žydų istorijos simbolis, kurio dėka Vilnius tapo Šiaurės Jeruzale – pasaulinio garso judaizmo ir žydų kultūros puoselėjimo centru“, – sakė N. Aleksiejūnas.

  Ambasadorius savo kreipimesi į Prancūzijos rabinus taip pat pristatė šia proga planuojamus renginius Prancūzijoje, visų pirma – „Litvakų dienas“ Paryžiuje, Prancūzijoje gyvenusių ir kūrusių litvakų Žako Lipšico ir Arbito Blato kūrybos parodą, vienos žymiausių Lietuvos pianisčių – Mūzos Rubackytės koncertą.

  Kasmet gegužę Paryžiuje šaukiamam Prancūzijos rabinų suvažiavimui pirmininkavęs Prancūzijos didysis rabinas Haimas Korsia dėkojo už Lietuvos pastangas puoselėjant Vilniaus Gaono palikimą bei išreiškė tvirtą pasirengimą toliau bendradarbiauti Lietuvos žydų istorijos klausimais. Į suvažiavimo dalyvius taip pat kreipėsi Jeruzalės didysis rabinas Shlomo Amaras, Paryžiaus didysis rabinas Michelis Gugenheimas, buvęs Strasbūro didysis rabinas Renė Gutmanas, kurie pabrėžė Vilniaus Gaono svarbą judaizmui bei žydų kultūrai.

  Suvažiavime aptariami svarbiausi ir aktualiausi Prancūzijos žydų religinio, kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo, taip pat kovos su antisemitizmu klausimai, santykiai su kitomis šalies religinėmis bendruomenėmis.


   
  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6901.jpg

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpeg

  Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »