Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje

Sukurta 2019.02.11 / Atnaujinta 2019.02.11 15:56
   Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje
   Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje

   Vasario 8 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje jau septintus metus iš eilės dalyvavo Prancūzijoje veikiančių užsienio šalių turizmo informacijos centrų asociacijos (ADONET) žurnalistų verslo misijoje Paryžiuje, kurioje apsilankė virš 200 turizmo srityje besispecializuojančių spaudos, televizijos, radijo žurnalistų bei tinklaraštinkų iš visos Prancūzijos. 

   Renginio metu prancūzų žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas Vilnius, kurio senamiestis praėjusiais metais UNESCO ir „National Geographic“ buvo įtrauktas į 34-ių Europos romantiškiausių vietų sąrašą, modernia tarpukario architektūra garsėjantis Kaunas, 2022 metais intensyviai besirengiantis tapti Europos kultūros sostine, taip pat įstabia gamta ir peizažais garsėjanti Kuršių Nerija. 

   Renginio dalyviai aktyviai domėjosi praėjusių metų pabaigoje duris atvėrusiu „MO“ muziejumi ir jo išskirtine kolekcija, prancūzų pėdsakais Lietuvoje, Baltijos kelio 30-mečio paminėjimo bei kultūrinių renginių programomis. 

   Prancūzų žurnalistai buvo informuoti apie nuo šių metų sausio 1 dieną pradėjusią veikti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, atsakingą už Lietuvos, kaip turistinės vietovės, žinomumo didinimą bei  atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtrą, taip pat – apie gausią tiesioginių skrydžių iš Paryžiaus Šarlio de Golio ir Bovė bei Nicos oro uostų pasiūlą. Renginyje tradiciškai išplatintas Lietuvos turizmo sektoriaus aktualijas ir naujoves pristatantis pranešimas spaudai, parengtas bendradarbiaujant su „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrais.

   Paryžiuje kasmet rengiama ADONET turizmo verslo misija yra svarbiausias tokio pobūdžio renginys Prancūzijoje – jos metu užsienio valstybių turizmo interesams atstovaujančios institucijos, priklausančios minėtai organizacijai, turi unikalią galimybę pristatyti savo šalį ir išsamiai aptarti bendradarbiavimo gaires su Prancūzijos žiniasklaidos atstovais.

   Lietuvos dalyvavimas 2013-2018 m. ADONET organizuotose spaudos verslo misijose leido suorganizuoti apie 42 prancūzų turizmo žurnalistų keliones į Lietuvą, po kurių buvo parengti Lietuvai ir jos turistiniam potencialui pristatyti skirti radijo ir televizijos reportažai, straipsniai spaudoje bei internetinėje erdvėje.

   Lietuvą vis dažniau atranda ne tik Prancūzijos žurnalistai, bet ir šios šalies, vienos didžiausių išvykstamojo turizmo rinkų Europoje, keliautojai – per 2018 m. 9 mėn., palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, prancūzų turistų skaičius išaugo 8,4%.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Petras Klimas.jpg

   Gegužės 22 dieną po sunkios ligos mirė Petras Klimas jaunesnysis, diplomatas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Petro Klimo sūnus, ilgametis aktyvus Prancūzijos lietuvių bendruomenės narys. 

   Atstovybių naujienos »
   P1060386.JPG

   Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene birželio 3 dieną surengė įžymių lietuvių, gyvenusių ir veikusių Prancūzijoje, paminėjimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   11.jpg

   Gegužės 18 dieną Strasbūre, Prancūzijoje, vyko Konsulinių dienų festivalis, kurio metu Lietuvos stende lankytojai buvo supažindinti su Lietuvos istorija, kultūra bei tradicijomis. Lankytojams taip pat pristatytas Lietuvos turizmo potencialas, patrauklūs mūsų šalies turizmo maršrutai bei naujovės.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   couv-Haikus-de-siberie.jpg

   Balandžio 1 dieną Paryžiaus aukštojoje socialinių mokslų mokykloje vyko Jurgos Vilės ir Linos Itagaki grafinės novelės „Sibiro haiku“ prancūziško leidimo pristatymas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Vasario 5 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos verslo galimybių pristatymo renginys, kurį Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė bendradarbiaudama su verslo klubu „Connecting Pro People“. Renginyje dalyvavo Lietuvos verslo asociacijų ir įmonių atstovai, kurie turėjo galimybę prisistatyti ir užmegzti kontaktus su Prancūzijos verslo struktūroms ir įmonėms.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šiandien, sausio 20 dienos ryte per gaisrą Prancūzijos Alpių slidinėjimo kurorte Kurševelis (pranc. Courchevel) Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Pranešama, kad sausio 20 dieną prieš aušrą Prancūzijos Alpių Kurševelio slidinėjimo kurorto trijų aukšto gyvenamajame pastate kilo didelis gaisras, kurio metu du žmonės žuvo ir 22 buvo sužeisti, keturi iš jų – sunkiai. Gaisro priežastis nežinoma.

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata