Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Stiprinamas dialogas su sąjungininkais, kurių kariai tarnauja Lietuvoje

Sukurta 2018.10.18 / Atnaujinta 2018.10.18 19:53
  Stiprinamas dialogas su sąjungininkais, kurių kariai tarnauja Lietuvoje

  Spalio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje priėmė prie Priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje prisidedančių šalių nuolatinius atstovus prie NATO. Su jais aptartos Lietuvos pastangos sustiprinti savo saugumą ir sutartų Aljanso iniciatyvų įgyvendinimas kolektyvinės gynybos ir atgrasymo srityje.

  Ministras padėkojo nuolatiniams atstovams už jų šalių indėlį į NATO priešakines pajėgas ir pabrėžė, kad Aljanso adaptacija prie besikeičiančios saugumo aplinkos neturi sustoti – būtina įgyvendinti šiemet liepą vykusiame NATO vadovų susitikime Briuselyje patvirtintas iniciatyvas dėl didesnės sprendimų spartos Aljanse, aukštesnės pajėgų parengties bei pastiprinimo atsiuntimo užtikrinimo Europoje ir per Atlantą. Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo būtinybę kartu dirbti stiprinant mūsų Aljanso visuomenių atsparumą informacinėms grėsmėms.

  Šiuo metu Lietuvoje dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovos grupėje tarnauja Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų ir Norvegijos kariai. Batalionui vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija. Šių šalių nuolatiniai atstovai prie NATO, kurie per vizitą Lietuvoje spalio 18-19 dienomis susipažins su priemonių, užtikrinančių Lietuvos ir viso regiono saugumą, įgyvendinimu ir aptars išliekančius iššūkius, Lietuvai padėkojo už paramą priimant jų karius.

  Nuolatinių atstovų delegacija lankysis NATO Pajėgų integravimo vienete Vilniuje ir Lietuvos kariuomenės mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“ Rukloje, kur yra dislokuotos ir sąjungininkų pajėgos. 

  Šalių narių nuolatiniai atstovai prie NATO sudaro Šiaurės Atlanto tarybą – politinį Aljanso sprendžiamąjį organą, įsteigtą Šiaurės Atlanto sutartimi. Pastarąjį kartą taryba Lietuvoje lankėsi ir posėdžiavo 2016 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  NATO1.jpg

  Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

  Dvišaliai santykiai »
  20181205_104103_resized.jpg

  Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

  Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
  20181204_105907.jpg

  Prieš šiandien prasidedantį NATO Užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame paragins stiprinti sąjungininkų ir Aljanso paramą Ukrainai reaguojant į didėjančią įtampą Juodosios jūros regione.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata