Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Su Europos komisare V. Jourova aptartas pasirengimas Europos Parlamento rinkimams

Sukurta 2018.11.22 / Atnaujinta 2018.11.22 16:30
  Su Europos komisare V. Jourova aptartas pasirengimas Europos Parlamento rinkimams

  Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lietuvoje viešinčia už teisingumą, vartotojų teises ir lyčių lygybę atsakinga Europos komisare Vera Jourova aptarė pasirengimą Europos Parlamento rinkimams ir kitas aktualias ES teisingumo ir lygių galimybių politikos temas.

  „Rengiantis artėjantiems Europos Parlamento rinkimams privalome užtikrinti jų skaidrumą ir atsparumą galimam trečiųjų šalių kišimuisi, todėl įvairios iniciatyvos kovai su netikromis naujienomis yra ypač sveikintinos“, – pabrėžė ministras.

  Komisarė buvo supažindinta su Lietuvoje sėkmingai veikiančia internetine platforma „Demaskuok.lt“ – nacionaline iniciatyva, telkiančia visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis.

  Europos komisarė pabrėžė, kad Europos Sąjungai yra privalu didinti demokratinį atsparumą ir sumažinti pavojus būsimiems Europos Parlamento rinkimams, įskaitant neskaidrią politinę reklamą ir piktnaudžiavimą asmens duomenimis. Siekiant įgyvendinti šiuos tikslus Europos Komisija pristatė priemonių rinkinį laisviems ir sąžiningiems Europos rinkimams užtikrinti, kurį sudaro rekomendacija dėl rinkimų srities bendradarbiavimo tinklų, skaidrumo internete ir apsaugos nuo kibernetinių incidentų bei kovos su dezinformacija kampanijų, duomenų apsaugos gairės, rekomendacijos dėl internetinės politinės reklamos ir tikslinių grupių skaidrumo užtikrinimo.

  Komisarė V. Jourova pažymėjo, kad sutelktai turime siekti, jog Europos Parlamento rinkimuose europiečiai galėtų spręsti savo valia, o demokratiniai procesai būtų apsaugoti nuo trečiųjų šalių manipuliacijų ar privačių interesų.

  Lapkričio 23 dieną ministras L. Linkevičius ir komisarė V. Jourova dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Vilniaus Universiteto Teisės fakultetu organizuojamoje diskusijoje apie Europos Sąjungos ir Lietuvos teisingumo, vartotojų teisių ir lygių galimybių politiką ir kitas Europos Sąjungos aktualijas. Šis renginys yra Užsienio reikalų ministerijos vykdomos iniciatyvos ,,Mano Europa“ dalis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 3 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo atominės elektrinės. 

  Ministerijos naujienos »

  Spalio 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos viceprezidentu energetikos klausimams Marošu Ševčovičiumi. Susitikimo metu ministras padėkojo už paramą Baltijos šalių sinchronizacijos projektui, pasidžiaugė pasiektu regioniniu susitarimu dėl jo vykdymo pradžios bei aptarė tolesnius žingsnius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata