Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministerijos informacija dėl nekilnojamojo turto Šiaurės Kipre

Sukurta 2019.03.01 / Atnaujinta 2019.03.01 08:59

Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į pastaruoju metu Lietuvos žiniasklaidos priemonėse pasikartojančią informaciją apie nekilnojamojo turto įsigijimo Šiaurės Kipre patrauklumą, atkreipia dėmesį į kelis svarbius dalykus.

Pirma, Lietuvos Respublika, kaip ir plačioji tarptautinė bendruomenė, nuosekliai laikosi Šiaurės Kipro nepripažinimo politikos. Šiaurės Kipro Turkų Respubliką iki šiol yra pripažinusi tik Turkijos Respublika.

Antra, su nuosavybe Šiaurės Kipre susiję santykiai išlieka vieni jautriausių, kol bus taikiai išspręstas Kipro salos suvienijimo klausimas. Nacionaliniai ir tarptautiniai teismai praeityje priėmė nepalankius sprendimus asmenų, įsigijusių nekilnojamojo turto Šiaurės Kipre, atžvilgiu, įpareigodami juos ne tik grąžinti įsigytą nekilnojamąjį turtą buvusiems teisėtiems savininkams, bet ir atlyginti žalą. Dėl to egzistuoja reali rizika, kad taip investuoti nusprendę Lietuvos piliečiai ne tik negalės pasinaudoti valstybės apsauga, bet ir gali būti įpareigoti vykdyti kitų Europos Sąjungos valstybių narių teismų sprendimus. Atsižvelgiant į tai, ministerija Lietuvos piliečiams rekomenduoja atsakingai įvertinti rizikas, susijusias su nekilnojamojo turto sandoriais ar kitokios ūkinės veiklos Šiaurės Kipre vykdymu.

Užsienio reikalų ministerija, gerbdama spaudos laisvės principus, ragina žiniasklaidos atstovus, rengiant reportažus ir pranešimus apie investicijas ir kitokią ūkinę veiklą Šiaurės Kipre, atsižvelgti į oficialią Lietuvos poziciją šiuo klausimu ir pagal galimybes informuoti visuomenę apie tokių investicijų ir veiklos riziką.

Naujienlaiškio prenumerata