Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras su naujuoju Turkijos ambasadoriumi aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2019.01.17 / Atnaujinta 2019.01.17 17:03

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 17 dieną susitiko su kadenciją pradedančiu Turkijos ambasadoriumi Gökhanu Turanu.

„Lietuva ir Turkija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, tikimės, kad mūsų dvišalis bendradarbiavimas įvairiose srityse ir toliau stiprės. Turkija yra viena iš svarbiausių partnerių Šiaurės Atlanto aljanse, atlieka esminį vaidmenį sudėtingame Rytų Viduržiemio ir Juodosios jūros regione“, – sveikindamas naująjį Turkijos ambasadorių sakė ministras L. Linkevičius.

Susitikimo metu buvo aptartos naujos Turkijos ir Lietuvos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės, investicijų ir turizmo skatinimas, garbės konsulatų tinklo plėtra. Ministras pasidžiaugė praėjusiais metais įvykusiais dvišaliais vizitais ir pakartojo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Turkijos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui atvykti į Lietuvą. Ministras L. Linkevičius su Turkijos ambasadoriumi taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Ukrainoje, pakartodamas, kad Lietuva labai vertina nuoseklią Turkijos poziciją dėl Ukrainos ir Krymo.

Turkijos ambasadorius Lietuvoje G. Turanas skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 9 dieną. Tai – pirmasis jo paskyrimas ambasadoriumi. Iki šio paskyrimo diplomatas ėjo Turkijos užsienio reikalų ministerijos Centrinės Azijos ir Kaukazo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo G. Turanas yra devintasis Turkijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, reziduojantis Vilniuje. Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1930 metais, atkurti 1991 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Maldos pusryčiai  (1 of 1).jpg

Sausio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Turkijos ambasadoriumi Lietuvai Gökhanu Turanu.

Dvišaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimoms ir artimiesiems ir palinkėjo nukentėjusiems greičiau pasveikti po tragiškos greitojo traukinio avarijos Turkijoje.

Naujienos »

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per šiandien, gruodžio 13 dienos, ryte Ankaroje Marsandiz stotyje  įvykusią greitojo traukinio avariją būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Pranešama, kad per avariją žuvo 7, sužeisti 46 žmonės.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »
su bendruomene  gera.jpg

Gruodžio 8 dieną Alanijos mieste, Turkijoje, oficialiai atidarytas šeštasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas šioje šalyje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Ministras atsisveikina su Turkijos ambasadore.JPG

Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Turkijos ambasadore Aydan Yamancan. Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadorei už jos darbą skatinant dvišalius santykius ir gražias iniciatyvas pristatant Turkijos kultūrą Lietuvos visuomenei.

Dvišaliai santykiai »
LRG_ZGR07225.JPG

Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Naujienlaiškio prenumerata