Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų taryboje aptartos sankcijos Baltarusijai

Sukurta 2020.10.12 / Atnaujinta 2020.10.12 19:13
  Užsienio reikalų taryboje aptartos sankcijos Baltarusijai

  Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kurio metu aptarta situacija Rusijoje ir Baltarusijoje, Kalnų Karabache, Lotynų Amerikoje bei Kirgizijoje. Ministrai taip pat kalbėjo apie Belgrado-Prištinos dialogą bei  ES žmogaus teisių ir demokratijos veiksmų planą.

  Ministrai aptarė blogėjančią žmogaus teisių padėtį Rusijoje, sutarė šiai sričiai skirti didesnį dėmesį, ieškoti būtų remti pilietinę visuomenę. Po to, kai ES valstybių narių vadovai spalio pradžioje vieningai pasmerkė bandymą nunuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksėjų Navalną chemine medžiaga „Novičiok“, Užsienio reikalų taryba aptarė Vokietijos ir Prancūzijos siūlymus įvesti ribojančias priemones atsakingiems asmenims ir institucijoms už pasikėsinimą į opozicijos atstovo gyvybę. Dėl šių priemonių taryboje pasiektas politinis susitarimas.

  „Dar 2016 metais sutarti principai turi likti ES-Rusijos santykių pagrindu, o ES politika neturėtų keistis, kol Rusijos elgesys išlieka agresyvus opozicijos ir kaimyninių šalių atžvilgiu, kol paminamos žmogaus teisės“, – teigė viceministras A. Zananavičius. Pasak viceministro, Lietuva nemano, kad galima plėtoti dialogą su Rusija, nesuteikus stiprių garantijų kaimynams Rytų partnerystės regione.

  Aptariant besitęsiančias represijas Baltarusijoje, režimo atsisakymą pradėti dialogą su opozicija bei spaudimą Lietuvos ir Lenkijos diplomatinėms atstovybėms Baltarusijoje, viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad į ES sankcionuojamų asmenų ratą  būtina įtraukti režimo finansinius rėmėjus. Viceministras padėkojo ES valstybėms narėms už solidarumą su Lietuva ir Lenkija,  pastarosioms patiriant Minsko diplomatinį spaudimą. Tarybos  metu pasiektas politinis sutarimas dėl sankcijų išplėtimo Baltarusijos režimui, į jį įtraukiant Aliaksandrą Lukašenką. Taryba nedelsdama pradės darbą dėl papildomų sankcijų išplėtimo režimo atstovams.

  Posėdžio metu Taryba patvirtino išvadas dėl Baltarusijos, kuriose akcentuoja Baltarusijos žmonių teisę į laisvus ir demokratinius rinkimus, ragina Baltarusijos režimą pradėti nacionalinį dialogą su pilietine visuomene ir ją atstovaujančia Koordinacine taryba, tarpininkaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai pirmininkaujančiai valstybei. Išvadose Taryba pabrėžia, kad sutartas sankcijų sąrašas nėra baigtinis ir kad ES yra pasirengusi jį plėsti. ES ketina peržiūrėti finansines programas, skirtas Baltarusijai, kad lėšos pasiektų pilietinę visuomenę, o ne režimą.

  Išvadose pabrėžiama, kad branduolinis saugumas regione yra ES prioritetas, o Baltarusija vieningai raginama neatidėliotinai įgyvendinti ES branduolinės saugos streso testų rekomendacijas, bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliatorių grupe, atlikti formalią Baltarusijos Nacionalinių veiksmų plano įgyvendinant šias rekomendacijas peržiūrą.

  URT išvadas (anglų kalba) galima rasti čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  URT20200814.jpg

  Rugpjūčio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neeilinėje Užsienio reikalų taryboje (URT), kuri sušaukta dėl kritinės situacijos Baltarusijoje ir atsinaujinusių įtampų Viduržemio jūros rytinėje dalyje. 

   

  Daugiašaliai santykiai »