Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas pabrėžė daugiašališkumo svarbą sprendžiant šiandienos saugumo problemas ESBO regione

Sukurta 2019.07.09 / Atnaujinta 2019.07.09 15:16
  Viceministras N. Germanas pabrėžė daugiašališkumo svarbą sprendžiant šiandienos saugumo problemas ESBO regione

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 9 dieną Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose vykstančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime akcentavo, kad siekiant spręsti sudėtingą saugumo situaciją ESBO regione būtina užtikrinti efektyvią daugiašalių organizacijų veiklą, aiškiai įvardyti konfliktų priežastis ir neignoruoti šalių prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimų.

  „Tik tvirtai ginant mūsų bendras vertybes ir principus galime išvengti tolimesnių agresyvių veiksmų, pažeidimų ar įtampos gilinimo. Mes taip pat negalime ignoruoti fakto, kad tiek daug konfliktų ESBO regione, Rytų Ukrainoje, Padniestrėje, Sakartvele ar Kalnų Karabache, yra to paties Rusijos geopolitinės strategijos siekio – išlaikyti Kremliaus įtaką savo kaimynių atžvilgiu – išdava. Siekiant nutraukti šią tendenciją, mes privalome aiškiai įvardyti konfliktų priežastis“, – pabrėžė viceministras.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į dezinformacijos, agresyvios propagandos ir spaudos laisvės ribojimų keliamą grėsmę. Viceministras kvietė imtis aktyvesnio vaidmens kovoje su propaganda, ypač skatinant išraiškos laisvę bei stiprinant tarptautines kovos su karo propaganda nuostatas. Kaip vienas iš pozityvų žingsnių siekiant šio tikslo įvardytas praeitais metais ESBO Ministrų Tarybos priimtas sprendimas dėl žurnalistų saugumo.

  Slovakijoje susirinkę ESBO šalių užsienio reikalų ministrai aptaria svarbiausius iššūkius Europos saugumui. Daugiausia dėmesio skiriama ESBO vaidmens ir efektyvumo stiprinimui sprendžiant ir užkertant kelią konfliktams ESBO regione. 

  ESBO yra regioninė organizacija, vienijanti 57 Europos, Šiaurės Amerikos ir Centrinės Azijos šalis. Jai šiais metais pirmininkauja Slovakija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  OSCE _flags.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą, reaguojant į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  Ministras L.Linkevičius foto by Jurijus Azanovas 026.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Albanijos Premjerą ir Europos ir užsienio reikalų ministrą Edi Ramą bei kitais metais pirmininkavimą perimančios Švedijos užsienio reikalų ministrę Ann Linde dėl pasaulio dėmesį sukausčiusios situacijos Baltarusijoje.

  ESBO MT.jpg

  Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Bratislavoje (Slovakijoje) vyksiančioje kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir vertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »