Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas pasveikino Airijos valstybės ministrą su Šv. Patriko diena

Sukurta 2019.03.18 / Atnaujinta 2019.03.18 17:05
  Viceministras N. Germanas pasveikino Airijos valstybės ministrą su Šv. Patriko diena

  Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

  Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Airijos dvišaliai ryšiai ir jų plėtros galimybės bei Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesas.

  Artėjant Jungtinės Karalystės išstojimo datai, Airijos valstybės ministras padėkojo Lietuvai už paramą ir vienybę sprendžiant sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimą. Neris Germanas akcentavo socialines ir ekonomines problemas, kurias gali sukelti išstojimo procesas. „Tikiuosi galėsime surasti sprendimą, priimtiną visoms pusės“, – pabrėžė viceministras.

  Viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Airijos vyriausybė – tai puikus pavyzdys, kaip turėtų būti dirbama su tautiečiais užsienyje. Jis taip pat padėkojo Airijai už suteiktą galimybę trijose Airijos mokyklose mokytis lietuvių kalbos.

  Neoficialiais duomenimis skaičiuojama, kad Airijoje gyvena apie 80 tūkst. lietuvių. Tai  yra trečia didžiausia tautinė bendruomenė Airijoje. J. P. Phelanas pasidžiaugė, kad lietuvių darbštumas prisideda prie Airijos klestėjimo.

  Kovo 17 dieną Airija mini savo nacionalinę šventę – Šv. Patriko dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_6769.jpg

  Rugsėjo 5 dieną viceministras Albinas Zananavičius susitikime su Europos judėjimo Airijoje vadove Noelle O Connell aptarė judėjimo įtaką stiprinant Airijos vaidmenį Europos Sąjungoje ir tokio judėjimo poreikį Lietuvoje.

  19 vėliavos nešimas.jpg

  Rugpjūčio 4 dieną Nacionaliniame Airijos sporto centre Dubline vyko pirmoji lietuviška šeimų sporto šventė. Pasaulio lietuvių metams skirtas renginys subūrė visos Airijos ir visų amžiaus grupių lietuvius.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  Viceministras Albinas Zananavičius susitinka su Airijos URM valstybės ministre ES reikalams Helen McEntee 1.jpg

  Vasario 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančia Airijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos reikalams Helen McEntee.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-11-27_N. Germanas su Airijos lietuviais .jpg

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministras Ciaranas Cannonas aptarė diasporos politikos klausimus ir pasidalino gerąja praktiką šiuo klausimu.

  Dvišaliai santykiai »
  20181126_172610.jpg

  Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata