Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje organizuotas pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas

Sukurta 2018.09.27 / Atnaujinta 2018.09.27 17:13
  Vilniuje organizuotas pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas

  Rugsėjo 27 dieną Vilniuje vyko pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas 3+1 formatu, kuriame dalyvavo Japonijos parlamentinis užsienio reikalų viceministras Mitsunari Okamoto, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos viceministras Neris Germanas, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs ir Estijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius Rainer Saks.

  Susitikimo metu šalys aptarė bendradarbiavimo gyvybės mokslų srityje klausimus bei regionines aktualijas ir jo pabaigoje suderino bendrą pranešimą spaudai:

   

   Bendras pranešimas spaudai apie 1-ąjį Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogą

  1. Japonijos parlamentinis užsienio reikalų viceministras Mitsunari Okamoto, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos viceministras Neris Germanas, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs, Estijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius Rainer Saks dalyvavo Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo 3+1 formatu susitikime, vykusiame rugsėjo 27 dieną Vilniuje, Lietuvoje.
  1. Jie palankiai įvertino Japonijos ir Baltijos šalių santykių pažangą įvairiose srityse, tokiose kaip žmonių tarpusavio mainai, ekonominis bendradarbiavimas, taip pat mokslo ir technologijų bendradarbiavimas, pasiektą po Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abe vizito Baltijos šalyse 2018 metų sausio mėnesį. Be to, Baltijos šalių atstovai pasveikino Japonijos užsienio prekybos organizacijos (JETRO) misijos vizitą, kaip svarbų žingsnį siekiant sustiprinti abiejų šalių prekybos ir investavimo galimybes.
  1. Jie aptarė būsimą Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, daugiausiai dėmesio skirdami gyvybės mokslų sričiai ir patvirtino bendradarbiavimo šioje srityje svarbą bei potencialą.
  1. Jie taip pat aptarė ir dalijosi nuomonėmis apie Rytų Azijos ir Europos regionams svarbius klausimus, įskaitant padėtį Korėjos pusiasalyje ir konfliktą Rytų Ukrainoje. Išreiškė įsipareigojimą išlaikyti taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką, tame tarpe ir jūrose, kuri yra saugumo ir klestėjimo pasaulyje pagrindas. Jie taip pat išreiškė griežtą nepritarimą bet kokiems vienašališkiems veiksmams, didinantiems įtampą arba keičiantiems status quo naudojant jėgą ar prievartą ir pabrėžė taikaus ginčų sprendimo, pagrįsto tarptautine teise, svarbą.
  1. Jie pakartojo savo įsipareigojimą įgyvendinti visišką, patikrinamą ir negrįžtamą visų Šiaurės Korėjos masinio naikinimo ginklų ir visų balistinių raketų likvidavimą pagal atitinkamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas (JT ST rezoliucijas). Jie dar kartą patvirtino įsipareigojimą visiškai  įgyvendinti atitinkamas JT ST rezoliucijas. Jie pabrėžė, kad svarbu nedelsiant išspręsti  pagrobimų klausimą.
  1. Jie pažymėjo, kad svarbu didinti politinės ir ekonominės sąveikos galimybes siekiant toliau stiprinti Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.  Jie nusprendė surengti 2-ąjį Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogą 2019 metais Rygoje, Latvijoje.

   

  Rugsėjo 27 diena, Vilnius, Lietuva

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2a.jpg

  Birželio 12 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadoriais bei BATUN (angl. Baltic Appeal to the United Nations) atstovais pasirašė memorandumą dėl BATUN archyvo perdavimo Latvijos Nacionaliniam archyvui.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_0032.jpg

  Birželio 5-6 dienomis Reikjavike, Islandijoje, vyko Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl. Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_2344.jpg

  Birželio 3 dieną Jūrmaloje, Latvijoje, vykusiame aukšto lygio susitikime Latvijos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) pabaigai pažymėti, ministras Linas Linkevičius kartu su kolegomis iš Baltijos, Šiaurės šalių, Vokietijos, Rusijos ir Europos išorės veiksmų tarnybos aptarė Baltijos jūros regioninio bendradarbiavimo perspektyvas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus aukšto lygio susitikime Latvijos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) pabaigai pažymėti Jūrmaloje, Latvijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  89792_3891723cb407e3f777ce055e09c677ea.jpg

  Jau dvyliktus metus iš eilės Šiaurės ir Baltijos šalys Prahoje savo nacionalines dienas minėjo kartu. Gegužės 21 dieną Lietuvos ir kitų šio regiono valstybių ambasadoriai į Čekijos nacionalinės galerijos Parodų rūmus sukvietė gausų Čekijos politikos, verslo, kultūros, visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovų būrį.

  Atstovybių naujienos »
  190521_KBER_PHT001.jpg

  Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata