Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje susitiko Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministrai

Sukurta 2019.10.16 / Atnaujinta 2019.10.17 09:33
   Vilniuje susitiko Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministrai
   Vilniuje susitiko Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministrai

   Spalio 16 dieną Vilniuje ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Susitikimo metu aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose. Lietuvos pusė pristatė vertinimą dėl procesų Rytų kaimynystėje.

   „Džiaugiamės, kad pastaraisiais metais aktyvėja dvišalis bendradarbiavimas, taip pat svarbu stiprinti teisinius bendradarbiavimo pagrindus. Vertiname aktyvias ir konstruktyvias Egipto pastangas tarpininkauti ir ieškoti politinių sprendimų konfliktiniuose regionuose“, – sakė ministras L. Linkevičius.

   Vizito metu pasirašytas Supratimo memorandumas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje, kuris leis efektyviau keistis informacija ir gerąja praktika fitosanitarijos, žemės ūkio technologijų bei maisto produktų gamybos srityse. 2018 metais Lietuvos eksportas į Egiptą išaugo 86 proc. lyginant su praėjusių metų duomenimis ir siekė beveik 50 mln. eurų. Žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė apie 84 proc. viso Lietuvos eksporto į Egiptą.

   Lietuvos Respublikos ir Egipto Arabų Respublikos tarpvyriausybinio ekonominio, techninio ir mokslinio bendradarbiavimo jungtinio komiteto posėdžio metu aptartas bendradarbiavimas prekybos, pramonės, investicijų, energetikos, žemės ūkio, informacinių technologijų, gyvybės mokslų, turizmo, kultūros, aplinkos apsaugos srityse. Egiptui pristatyta Lietuvos geroji praktika atliekų tvarkymo srityje – vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema.

   Pirmą kartą Egipto užsienio reikalų ministras S. Shoukry Lietuvoje lankėsi 2017 metais. Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Egipto užmegzti 1992 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Savaitgalį Lietuvos ambasada Egipte šventė nedidelį jubiliejų – Kairo centre kasmet vykstančioje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje dalyvavo jau dešimtą kartą.

   Atstovybių naujienos »
   20191207_161358_resized (1).jpg

   Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   1.jpg

   Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Egipte prisijungė prie diplomatų Kaire surengtos akcijos, skirtos paminėti Tarptautinei mergaičių dienai.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   20191005_104719.jpg

   Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

   Atstovybių naujienos »
   20190925_122324.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos parlamentinės Laisvės partijos prezidentu Dr. Prof. Salahu Hasballahu ir partijos vadovybės nariais.

   Dvišaliai santykiai »