Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
333.jpg

Naujasis Estijos ambasadorius Danijoje Mart Laanemäe apsilankė Lietuvos ambasadoje su mandagumo vizitu pas ambasadorę Gintę Damušis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos kariai, sėkmingai Danijos junginio sudėtyje integravęsi ir įvykdę pasirengimo misijai Irake uždavinius, vakar iškilmingai išlydėti Aalborge. Išlydėtuvių parade dalyvavo Lietuvos gynybos atašė Giedrius Valintėlis. DANCON junginį sudaro apie 150 karių, tame tarpe po šeši kariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Parlamento užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard užsienio šalių ambasadoriams apžvelgė Danijos vidaus ir užsienio politiką. Aktualiausiais klausimais įvardijo klimatą, pensijas ir europinę darbotvarkę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Pagarbos bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti pirmą kartą surengtas Kopenhagoje Kastellet'o kareivinėje. Sveikindama susirinkusius, ambasadorė Gintė Damušis prisiminė laisvės gynėjus, kurių likimai pakeitė Lietuvą ir apgynė šalies Nepriklausomybę. Nepaisant atšalusio oro, už Lietuvą bėgo jauni ir vyresni, pagerbdami laisvės gynėjų atminimą!

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2020.01.10

Lietuvos ambasadorė šią savaitę turėjo kelis dalykinius susitikimus Folketinget‘e, įskaitant su Parlamento pirmininku Henrik Dam Kristensen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

SAUSIO 13-ąją paminėkime įsijungdami į tradicinį tarptautinį pagarbos bėgimą už Sausio 13-osios aukas „GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU“ . Bėgimas Kopenhagoje vyks šeštadienį sausio 11 d. 12:30 val.
REGISTRUOTIS galima el. paštu [email protected] iki sausio 8 d.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Europos Sąjungos ambasadoriai pristatė savo nuotraukų parodą Danijos Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams. Parodą sudaro ambasadorių fotografuoti kasdienio gyvenimo vaizdai Danijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Danijos žiūrovai geriau pažins šiuolaikinį lietuvių kiną! Nuo gruodžio 10 iki 18 Kopenhagos filmotekoje galės pamatyti net 6 lietuvių filmus. Kino dienas atidarė filmas „Čia buvo Saša“, kurio peržiūroje su žiūrovais susitiko ir pats šio filmo režisierius Ernestas Jankauskas. Lietuvių kino savaitę Kopenhagoje organizuoja Lietuvos kino centras bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Danijoje ir Cinemateket. Toks dėmesys svarbiausioje Danijos kino institucijoje lietuvių autoriams skiriamas pirmą kartą. Nepraleiskite progos dalyvauti!

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Kariuomenės diena buvo paminėta ambasadoje kartu su Danijos gynybos pareigūnais, saugumo politikos ekspertais, buvusiais Danijos ambasadoriais Lietuvoje ir NATO šalių atstovais. Ambasadorė susirinkusiems nušvietė Lietuvos gynybos bendradarbiavimą regione su Danija, Lenkija, Latvija ir Estija bei vykdomus įsipareigojimus NATO. Lietuvos Gynybos atašė kmd. Giedrius Valintėlis apžvelgė saugumo grėsmes, Lietuvos karinį pasirengimą ir pristatė filmukus apie partizanus ir šiuolaikinę kariuomenę.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Energetikos ministro Ž.Vaičiūno susitikimai su potencialiais investitoriais į Lietuvos vėjo energetikos sektorių "Wind Europe" konferencijoje Kopenhagoje.

Moterys ambasadorės susitiko su naująja Danijos URM-jos Politikos direktore.

Ambasadorė talkino Kalėdų seneliui DLB-jos surengtame kalėdiniame spektaklyje vaikams.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Prekybos skatinimas ir prekybos politika, ekonominis ir energetinis saugumas, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimas, saugumas ir gynyba, NATO samitas, ES biudžeto derybos – tai buvo tik keletas klausimų, kuriuos Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius aptarė su danais vizito Kopenhagoje metu. Viceministras susitiko su Danijos URM Valstybės sekretore prekybos klausimams S. Hyldelund, Ministrės pirmininkės patarėja Europos klausimams V.P. Jørgensen ir Parlamento Užsienio reikalų komiteto nariais, vadovaujant pirmininkui M. Lidegaard.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
1.JPG

Danijos Gynybos ministrė Trine Bramsen šiandien viešėjo Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimondu Karobliu ir aplankė Danijos karius, dalyvaujančius NATO oro policijos misijoje Šiauliuose. Anot ministro Karoblio, "su kolege Danijos Gynybos ministre Trine Bramsen pasijuokėm, ar ne per dažnai matomės. Vos prieš savaitę - Stokholme, su kitais kolegomis iš Šiaurės šalių, šiandien - Šiauliuose, kitą savaitę - Londono lyderių susitikime. Bendrų klausimų išties daug, tad ministrė šiandien atskrido į Šiaulius, aplankyti danų karių, šiuo metu tarnaujančių NATO oro policijos misijoje. Mums tai – strateginės svarbos projektas, ir be galo vertiname danų indėlį jame.” Danija šiai NATO misijai 2021 m. planuoja vėl skirti savo karius ir naikintuvus.

Nuotr. Antanas Gedrimas / LK KOP

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.JPG

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad WindEurope 2019 - vieta, kurioje kasmet susirenka visi tie, kurie investuoja pinigus į vėjo energetiką, kurie priima politinius sprendimus, kurie mato ir braižo svarbiausias šio sektoriaus tendencijas. Todėl Lietuvai ir jos energetikos strategijai svarbu būti čia ir būti matomai. Lietuva išsiskiria savo atsinaujinančios energetikos ambicijomis ir tikslais. Esame matomi ir vertinami ne tik už tai, bet ir už nuoseklią politiką atsinaujinančioje energetikoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.JPG

Prezidentūroje lapkričio 21 d. vyksta URM surengtas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“. Forumą, kuris aptarė diasporos vaidmenį keliant Lietuvos laisvės bylą okupacijos metais ir kuriant modernią Lietuvą šiandien, atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Prezidentas Valdas Adamkus. Pagrindinį žodį tarė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Dvejose teminėse sesijose - "Diasporos vaidmuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istorijoje" ir "Viena Lietuva – valstybės ir diasporos partnerystė moderniai Lietuvai" - pasisakė nusipelnę diasporos atstovai ir iškilūs ekspertai, jų tarpe Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

ES diplomatinių atstovybių vadovai su Danijos Užsienio reikalų ministru Jeppe Kofod aptarė europinę darbotvarkę ES Tarybai pirmininkaujančios šalies Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje. Diskusijoje su ambasadoriais, ministras taip pat dalinosi įspūdžiais iš ką tik įvykusio vizito JAV.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata