Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
123456.jpg

Lietuvos piliečiai, o taip pat jų sutuoktiniai ir vaikai, gali vykti tranzitu per Lenkiją grįžtant į gyvenamąją arba buvimo vietą. Tranzitas per Lenkijos Respublikos teritoriją negali trukti ilgiau nei 12 valandų.

2020 m. gegužės 21 d. įsigaliojo Lenkijos Respublikos Vidaus reikalų ir administracijos ministro reglamento dėl laikino sienos kirtimo sustabdymo arba apribojimo tam tikruose sienos perėjimo punktuose, pataisa, pagal kurią ES valstybių narių, Europos ekonominės erdvės (EEE) ar Šveicarijos Konfederacijos piliečiai ir jų sutuoktiniai bei vaikai, norėdami kirsti Lenkijos Respublikos teritoriją, vykstant į gyvenamąją ar rezidavimo vietą, gali tai padaryti tranzitu trunkančiu ne ilgiau kaip 12 valandų nuo Lenkijos Respublikos sienos kirtimo momento.

 

Lietuviai Danijoje »
97977176_2968847796531835_5083303689867755520_o.jpg

Tęsdami glaudų bendradarbiavimą kovoje su koronavirusine infekcija (COVID-19), trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – sveikatos apsaugos ministrai sutarė dėl tolimesnių bendrų veiksmų. Numatyta, kaip ir kokiomis sąlygomis, atveriant sienas viena kitos piliečiams ir teisėtai gyvenantiesiems, galėsime išvykti, ką turėsime daryti grįžę ir kokiomis sąlygomis į mūsų šalį galės atvykti latviai ir estai.  

Daugiau apie tai : https://bit.ly/2LsKpHq
Aktuali URM informacija : https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Lietuviai Danijoje »
122222.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje nuo 2020 m. gegužės 18 d. iš dalies atnaujina būtiniausių konsulinių paslaugų teikimą Lietuvos Respublikos piliečiams. Pirmenybė bus teikiama šių dokumentų keitimui arba išdavimui:

- Paso ar asmens tapatybės kortelės keitimas, kai asmens tapatybės dokumentas yra prarastas, nebegalioja arba iki jo galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėn.

- Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimas. 

Dėl atvykimo į ambasadą būtina registruotis iš anksto.

Registracija būtiniausioms konsulinėms paslaugoms vykdoma el. paštu [email protected]

Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefono numerį bei kokios konsulinės paslaugos pageidaujate. Su užsiregistravusiais bus susisiekta telefonu arba elektroniniu paštu ir atsižvelgiant į konsulinės paslaugos būtinumą ir skubumą, bus pasiūlyta artimiausia galima paslaugos suteikimo data ir priėmimo laikas.

Dėmesio! Asmenys, kurie planuoja keliauti į Lietuvą ir kurių asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas nebegalioja, dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo taip pat privalo registruotis konsuliniam priėmimui iš anksto. 

Konsulinės naujienos »
safe_image.jpg

LR Vyriausybei pratęsus karantiną, numatyti nauji jo švelninimai.

Visiems vyresniems nei 6 metų asmenims nosį ir burną dengiančias priemones privalu dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Visais kitais atvejais nuo rytdienos neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

- Bus leidžiama viešose vietose būriuotis iki 5 žmonių grupėms.

Lietuviai Danijoje »
keflavik.jpg

Nuo balandžio 24 dienos bus taikoma nauja tvarka į Islandiją atvykstantiems tarptautinių skrydžių keleiviams: jie turės išbūti 14 dienų karantine nuo atvykimo dienos. Tą dieną Islandijoje bus įvesta laikina Šengeno vidaus sienų kontrolė. Atvykstantieji turės užpildyti visuomenės sveikatos registracijos formą ir nurodyti karantino vietą. Ši tvarka galios bent iki 2020 m. gegužės 15 d.

Daugiau informacijos : https://www.government.is/news/article/2020/04/22/Iceland-Introduces-Temporary-Schengen-Border-Controls-and-14-day-Quarantine-for-International-Arrivals/

Lietuviai Danijoje »
plane.jpg

Skrydis Kopenhaga-Ryga | Balandžio 16 d.
Atlantic Travel kviečia besidominčius registruotis, pradės pardavinėti bilietus užsiregistravus 150 keleiviams. Paraišką bei informaciją apie bilietų įsigijimą ir skrydžio detales rasite nuorodoje žemiau, o po registracijos Atlantic Travel atsiųs laišką nurodytu el.paštu.

Platesnę informaciją apie kitus Atlantic Travel skrydžius rasite https://www.airatlantic.eu/repatriation-flights#about

Lietuviai Danijoje »
11111111.jpg

Vadovaujantis 2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu "Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo", nuo kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasados Danijoje konsuliniame skyriuje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba (pvz. atsitiko nelaimė, pamestas pasas arba ATK ir reikia skubiai išvykti). Ši asmenų aptarnavimo tvarka taikoma karantino Lietuvoje galiojimo laikotarpiu (šiuo metu karantinas yra patęstas iki gegužės 31 d.). Skubios konsulinės pagalbos atveju prašome susisiekti su konsuliniu skyriumi el. paštu: [email protected]

Konsulinis priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
91809907_3346965201986770_5143908117955739648_o.png

Primename, kad nuo balandžio 4 d. 00:00 val.:

 - Draudžiama į Lietuvą keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.
- Skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.
- Leidimai išimties tvarka galėtų būti suteikiami reisams ir skrydžiams, pavieniai asmenys dėl leidimo kreiptis negali. 

Lietuviai Danijoje »
Capture2.JPG

Danijoje gyvenančių tautiečių dėmesiui: oficiali Danijos informacija apie COVID-19 anglų, lietuvių ir kitomis kalbomis: https://mino.dk/covid19/english/?fbclid=IwAR0EpStZdsw_EoX-QHdpFlllW-Q55Kqdv-gpRcrWiaO0KMUtDrlWJ0w27Nw

Lietuvos Respublikos piliečiai Danijoje turėtų vadovautis šalies, kurioje gyvenate, rekomendacijomis dėl koronaviruso. Sekite nuolat atnaujinamą Danijos informaciją :

https://politi.dk/corona (danų k.)
https://politi.dk/coronavirus-i-danmark/in-english (anglų k.)
https://www.sst.dk/ (danų + anglų k.)

 

Lietuviai Danijoje »
90594307_3326157767400847_6898171605743042560_o.png

LR Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 d.

Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus bus vykdomas ir po kovo 26 dienos.

Lietuviai Danijoje »
island.jpg

Mažėja galimybės išskristi iš Islandijos ir grįžti į Lietuvą per jungiamuosius reisus. Nuo kitos savaitės lieka labai mažai tiesioginių skrydžių į Vilnių. Neišskridusiems rekomenduojama ieškoti ilgalaikio apsistojimo galimybės.

Dėl konkrečios informacijos prašome kreiptis į skrydžių bendroves. Sekite informaciją šiose naudingose nuorodose:

Keflavik oro uostas
https://www.isavia.is/…/keflavik…/flight-schedule/departures

Lietuviai Danijoje »
1.png

Planuojamas užsakomasis skrydis į Kauną:

+ Penktadienį kovo 20 d.

+ Išvykimas iš Kopenhagos 19.15 val.

+ Atvykimas į Kauno Karmėlavos oro uostą 22.10 val. Lietuvos laiku

+ Bilieto kaina - 299 EUR asm.

+ Kviečiame šia informacija dalintis su kitais ir registruotis: https://dat.dk/

+ Dėl papildomos informacijos kreiptis tel. +45 76 92 30 40, el.p. [email protected]

Nepasinaudojusieji šia galimybe galės savarankiškai vykti kitais dar prieinamais būdais (pvz. keltais iš Švedijos ar Vokietijos) arba ieškoti ilgalaikio apsistojimo Danijoje galimybės.

Lietuviai Danijoje »
draudimas.jpg

Informuojame, kad šiuo metu Danijoje esantiems draudimo bendrovių klientams, kurie dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių (koronaviruso pandemijos) negali užbaigti kelionės ir grįžti į Lietuvą planuotu laiku ir susiduria su poreikiu pratęsti baigiančias galioti kelionių draudimo sutartis, dėl kelionių draudimo sutarčių pratęsimo sąlygų  ir būdų rekomenduojame kreiptis į konkrečią draudimo bendrovę tiesiogiai. Pandemija draudimo bendrovių taisyklėse yra apibrėžta kaip nedraudžiamasis įvykis, todėl draudimo apsauga (taip pat ir medicininių išlaidų) negalioja užsikrėtimo koronavirusu atvejais. Visos kitos medicininės išlaidos užsienyje atlyginamos įprasta tvarka, vadovaujantis draudimo taisyklėmis. 

Lietuviai Danijoje »
attention.jpg

Apgaileistaujame turėdami pranešti, kad nesurinkus gana keleivių AirLena atšaukia kovo 19d. 8:05 val. ryto reisą iš Kopenhagos į Kauną.

Ketvirtadienį kovo 19 d. 8:05 val. ryto iš Kopenhagos į Kauną skrenda užsakomasis prancūzų AirLena reisas. Lėktuve yra 66 laisvos vietos. Bilieto kaina - nuo 250 EUR asm. Galutinė bilieto kaina priklausys nuo keleivių skaičiaus. Maršrutas: Kopenhaga-Kaunas-Paryžius (Beauvais)-Kopenhaga. Kviečiame šia informacija dalintis su kitais. Registruotis tiesiogiai [email protected]

Lietuviai Danijoje »
Svarbi informacija Įkelta2020.03.17

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18 val. Lietuvos laiku. Jeigu esate Danijoje ar Islandijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės elektroniniu paštu : [email protected]

Lietuviai Danijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata