Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Įspūdžiai iš savaitgalio renginių centrinėje Jutlandijoje

Sukurta 2019.09.30 / Atnaujinta 2019.10.02 12:38
   Įspūdžiai iš savaitgalio renginių centrinėje Jutlandijoje
   Įspūdžiai iš savaitgalio renginių centrinėje Jutlandijoje
   Įspūdžiai iš savaitgalio renginių centrinėje Jutlandijoje

   Turiningas savaitgalis ambasadorei Gintei Damušis centrinėje Jutlandijoje: aplankyti du miestai (Viborgas ir Herningas), du parodos atidarymai, dvi iškilmingos vakarienės, du kūrybiški atstovai iš Lietuvos (vienas meno pasaulio, kitas – virtuvės), daug senų ir naujų Lietuvos draugų bei gerų įspūdžių. Pagrindinė kelionės priežastis – atidaryti dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus 50-mečio proga surengtą meno parodą NB galerijoje. Penktadienį ambasadorė tarė žodį siauresnei galerijos rėmėjų grupei, sekmadienį – kalbėjo platesnei auditorijai kartu su Viborgo vyskupu. Ambasadorė citavo menininką Henri Matisse, kuris sakė, kad „kūrybiškumui reikia drąsos“. Vilmantui drąsos mene netrūksta! Smagu, kad tiek danų jo kūrybą puikiai pažįsta ir gerbia.

    

   Kitos dvi kelionės priežastys:

   --Dalyvauti Danijos konservatorių partijos suvažiavime Herninge, į kurį buvo pakviesta saujelė užsienio šalių atstovų. Per iškilmingą vakarienę ambasadorė Gintė Damušis buvo pasodinta šalia partijos lyderio Søren Pape Poulsen, kuris taip pat yra Vilmanto gerbėjas (įsigijęs ne vieną jo kūrinį), ir kuris šiais metais lankysis Lietuvoje.

   --Tačiau išskirtinę degustacinę vakarienę penktadienį Viborge surengė vienas geriausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas, kuris įsitikinęs, kad kūryba virtuvėje lydi kiekviename žingsnyje. Su danais svečiais praleistos kelios nepamirštamos valandos prie ne tik skaniai, bet estetiškai ir patraukliai pateikto maisto. Ir kaip žavu buvo stebėti danų reakciją, kai D. Praspaliauskas savo patiekalus pristatė danų kalba. Lietuvos talentai garsina Lietuvos vardą!

   Naujienlaiškio prenumerata