Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Pagarbos bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti pirmą kartą surengtas Kopenhagoje Kastellet'o kareivinėje. Sveikindama susirinkusius, ambasadorė Gintė Damušis prisiminė laisvės gynėjus, kurių likimai pakeitė Lietuvą ir apgynė šalies Nepriklausomybę. Nepaisant atšalusio oro, už Lietuvą bėgo jauni ir vyresni, pagerbdami laisvės gynėjų atminimą!

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Europos Sąjungos ambasadoriai pristatė savo nuotraukų parodą Danijos Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams. Parodą sudaro ambasadorių fotografuoti kasdienio gyvenimo vaizdai Danijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Prezidentūroje lapkričio 21 d. vyksta URM surengtas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“. Forumą, kuris aptarė diasporos vaidmenį keliant Lietuvos laisvės bylą okupacijos metais ir kuriant modernią Lietuvą šiandien, atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Prezidentas Valdas Adamkus. Pagrindinį žodį tarė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Dvejose teminėse sesijose - "Diasporos vaidmuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istorijoje" ir "Viena Lietuva – valstybės ir diasporos partnerystė moderniai Lietuvai" - pasisakė nusipelnę diasporos atstovai ir iškilūs ekspertai, jų tarpe Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Buvęs Danijos gynybos atašė Lietuvoje Steen Bornholdt Andersen, dabar dėstantis Danijos Karališkojo gynybos koledže Karo istorijos ir karo studijų institute, aplankė Lietuvos ambasadą ir supažindino su Danijos analizėmis apie karinių kampanijų išmoktas pamokas Baltijos regione. Siekiama buvusių Baltijos mūšio laukų patirtis pritaikyti šiuolaikiškoms sąlygoms ir aplinkybėms.

Nuotrauka (iš kairės į dešinę): Lietuvos gynybos atašė G. Valintėlis, ambasadorė G. Damušis, S. Bornholdt Andersen
 

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Group Photo - Ambassadors' Meeting 3 oct. at University of Copenhagen.jpg

Kopenhagos universitetas atvėrė duris užsienio šalių diplomatams, kurie išklausė Rektoriaus pranešimo bei bendravo su universiteto fakultetų vadovais apie tarptautinius santykius, studentų ir personalo mainus bei mokslinį bendradarbiavimą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Charlottenlund Rotary klubas pakvietė Lietuvos ambasadorę Gintę Damušytę kalbėti apie Lietuvą Sølyst rūmuose Klampenborge. Renginyje dalyvavo 50 narių, kurie šį mėnesį vyks į Lietuvą aplankyti didžiausią startuolių parką Baltijos ir Skandinavijos šalyse – Vilnius Tech Park Sapiegos, ir kitus objektus. Susirinkusius labiausia domino Lietuvos verslo aplinka, kurią ambasadorė pristatė remdamasi Lietuvoje sėkmingai veikiančių Danijos įmonių gera patirtimi. Šių įmonių vadovai teigiamai atsiliepia apie palankias verslo sąlygas, kvalifikuotus darbuotojus ir geografinę padėtį. Danija - aštunta didžiausia investuotoja Lietuvoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Vakar apie 200 žmonių susirinko Kopenhagoje, Litauns Plads, norėdami paminėti 30 metų „Baltijos kelio“ sukaktį bei atiduoti pagarbą tiems, kurie dalyvavo šiame proteste. Simboliskai buvo suformuota žmonių grandinė ir sudainuota iš širdies ”Atmostas Baltija, Bunda Jau Baltija, Ärgake Baltimaad”.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Europos dienos Islandijoje Įkelta2019.05.16

Europos dienos proga Reikjaviko miesto rotušėje, bendradarbiaujant su ES atstovybe Islandijoje, surengtas Lietuvos ir kitų ES valstybių maisto pramonės gaminių pristatymas. Islandijos visuomenei ir svečiams savo produkciją pristatė 10 Lietuvos įmonių. Renginio metu didelio susidomėjimo sulaukė ir buvo giriami už išskirtinę kokybę Lietuvos konditerijos gaminiai, tautinis alus bei pieno produktai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos piliečių delegacija – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ nariai ir globėjai – šią savaitę dalyvavo Nordplus remiamam mainų projekte Kopenhagos savivaldybės „Akademiet Sundby Væksthus“ neįgaliųjų bendruomenės dienos centre. Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė atidarė Lietuvos ir Danijos projekto dalyvių meno parodą. Nuo 1993 m. tarp Lietuvos ir Danijos vyksta glaudus bendradarbiavimas ir pasikeitimas geromis praktikomis siekiant pagerinti sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo kokybę. Bendrija „Viltis“ Lietuvoje rūpinasi sutrikusio intelekto žmonių visaverčiu dalyvavimu visuomenės gyvenime, atstovauja šių žmonių ir jų šeimų interesus, gina jų teises. 53 bendrijos skyriai Lietuvoje vienija virš 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Kovo 11-oji yra šventė, kuri mums primena laisvės reikšmę, kaip ji išsiveržė kaip galinga jėga, ir kad ją visada reikia saugoti ir ginti. Kovo 11-oji suteikia kontekstą aptarti prieš dvi dienas įvykusią puikią diskusiją Aarhuse apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Atidarydama renginį susirinkusiems Danijos lietuviams, taip pat tūkstančiui gyvą transliaciją stebėjusiems, Ambasadorė Gintė Damušis sakė : Kovo 11-oji atvėrė mums duris kurti tokią Lietuvą, kurios norime, kurioje gera gyventi visiems.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
untitled.png

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė Mokslo premijų skyrimo lietuvių kilmės mokslininkams bei Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje, konkursą.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Danijoje kovo 1-3 d. lankėsi Lietuvos Vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikams prel. Edmundas Putrimas iš Kanados. Prelatas su Danijos lietuviams priskirtu kun.dr.N.Vyšniausku aplankė Danijos katalikų vyskupą J.E. Czeslaw Kozon Kopenhagos vyskupijos kurijoje ir Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Jutlandijoje prelatas atnašavo šv. Mišias Vejlės lietuviams, po kurių išklausė operos solistės Karolinos Ščiuckaitės klasikinės muzikos koncertą. Kovo 3 d. jis atnašavo šv. Mišias už pasaulio lietuvius susirinkusiems Kopenhagos lietuviams, su kuriais paskui džiaugėsi atlikėjo Egidijaus Lukšio koncertu ir Rasos Kochanauskaitės-Raižienės poezijos knygos pristatymu.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Reikjavike iškilmingai paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena bei 1991 m. vasario mėn. 11 d. Islandijos paskelbtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimas. Vienoje populiariausių lankytinų vietų Islandijoje – Hallgrimskirkja bažnyčioje – surengtas Jurgos Šeduikytės ir vargonininkės Dianos Encienės koncertas, kuriame dalyvavo Islandijos politikos, meno ir verslo atstovai, diplomatinis korpusas, lietuvių bendruomenės nariai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena paminėta sausio 27 d. Kopenhagoje. Gyvoji atmintis ir tiesos paieškos teneleidžia mums užmiršti skausmingų istorijos pamokų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata