Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2.jpg

Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas buvo pakviestas komentuoti Danijos-Rusijos diskusiją apie bendrus iššūkius ir interesus Arktyje ir Baltijos jūros regione Kopenhagoje vykusioje konferencijoje, kurią surengė Danijos užsienio politikos bendrija ir Rusjios tarptautinių reikalų taryba. „Pirmiausia privalome pripažinti esminius skirtumus tarp ES ir Rusijos požiūrio į pagrindines laisves ir žmogaus teises, teisės viršenybę, saugumo grėsmes ir ekonominius santykius.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Darbo rinkos klausimai, jų tarpe laisvas darbuotojų judėjimas ir ES konkurencingumas, dominavo Lietuvos ambasadorės diskusiją su Danijos prekybos rūmų (Dansk Erhverv) vadovybe. Susitikimas įvyko senosios Danijos vertybinių popierių biržos patalpose Børsen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Holstebro gyvenanti Henny Sidelmann dalykiškai bendrauja su Lietuva nuo Nepriklausomybės atkūrimo ir pastaruoju metu garsina Lietuvos vardą centriniame Danijos regione (Jutlandijoje) per meną ir kultūrą. H.Sidelmann papildys dviejų kitų Lietuvos garbės konsulų Danijoje - Eva Caspersen (Aalborg) ir Peter Vinther Christensen (Viborg) - eiles. Linkime jai didžiausios sekmės naujose pareigose!

Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Danijos premjerė Mette Frederiksen pirmame susitikime su diplomatiniu korpusu supažindino Lietuvos ir kitus užsienio šalių ambasadorius su šalies užsienio politikos prioritetais (migracija, klimato kaita, Arktis) ir Danijos socialinės gerovės modeliu.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušis dalyvavo Danijos žydų muziejaus ir Kopenhagos savivaldybės surengtame Holokausto atminimo dienos renginyje Kopenhagoje. Holokausto aukas pagerbė minėjime kalbėjusi Danijos Ministrė pirmininkė Mette Frederiksen, žydų bendruomenės bei diplomatinio korpuso nariai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Duo1.JPG

Lietuvos ambasada kviečia į koncertą paminėti 30-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Ketvirtadienį, kovo 12 d. 17 val. Holmens Kirke (Holmens Kanal 21, 1060 Kopenhaga) smuikininkė Justina Auškelytė ir pianistas Cesare Pezzi atliks lietuvių ir kitų kompozitorių kūrinių koncertą. Po koncerto - Ambasada kviečia vyno taurei. Rezervuokite vietas siunčiant el. žinutę į [email protected] iki kovo 1 d. Maloniai prašome nurodyti dalyvių skaičių.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Danija ES ambasadorių akimis Įkelta2020.01.24

Kopenhagos rotušėje, dalyvaujant savivaldybės, Danijos URM pareigūnams ir diplomatinei bendruomenei, atidaryta nuotraukų paroda – “Danija ES ambasadorių akimis”, kurią surengė ES pirmininkaujanti Kroatija. Parodą galima aplankyti 2020 m. sausio 24-vasario 6 d. darbo dienomis nuo 9 iki 16 val., šeštadieniais nuo 9 iki 13 val.

Nuotraukos Hasse Ferrold

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė dalyvavo Kanados surengtose NATO sąjungininkų ir Šiaurės šalių diskusijose su Danijos Gynybos komiteto nariu, parlamentaru Karsten Lauritzen. Aptarti aktualūs saugumo ir gynybos klausimai NATO, ES ir Arkties tarybos darbotvarkėse.

Užsienio politika ir diplomatija »
333.jpg

Naujasis Estijos ambasadorius Danijoje Mart Laanemäe apsilankė Lietuvos ambasadoje su mandagumo vizitu pas ambasadorę Gintę Damušis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos kariai, sėkmingai Danijos junginio sudėtyje integravęsi ir įvykdę pasirengimo misijai Irake uždavinius, vakar iškilmingai išlydėti Aalborge. Išlydėtuvių parade dalyvavo Lietuvos gynybos atašė Giedrius Valintėlis. DANCON junginį sudaro apie 150 karių, tame tarpe po šeši kariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Parlamento užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard užsienio šalių ambasadoriams apžvelgė Danijos vidaus ir užsienio politiką. Aktualiausiais klausimais įvardijo klimatą, pensijas ir europinę darbotvarkę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Pagarbos bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti pirmą kartą surengtas Kopenhagoje Kastellet'o kareivinėje. Sveikindama susirinkusius, ambasadorė Gintė Damušis prisiminė laisvės gynėjus, kurių likimai pakeitė Lietuvą ir apgynė šalies Nepriklausomybę. Nepaisant atšalusio oro, už Lietuvą bėgo jauni ir vyresni, pagerbdami laisvės gynėjų atminimą!

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2020.01.10

Lietuvos ambasadorė šią savaitę turėjo kelis dalykinius susitikimus Folketinget‘e, įskaitant su Parlamento pirmininku Henrik Dam Kristensen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

SAUSIO 13-ąją paminėkime įsijungdami į tradicinį tarptautinį pagarbos bėgimą už Sausio 13-osios aukas „GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU“ . Bėgimas Kopenhagoje vyks šeštadienį sausio 11 d. 12:30 val.
REGISTRUOTIS galima el. paštu [email protected] iki sausio 8 d.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Europos Sąjungos ambasadoriai pristatė savo nuotraukų parodą Danijos Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams. Parodą sudaro ambasadorių fotografuoti kasdienio gyvenimo vaizdai Danijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata