Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Pagarbos bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti pirmą kartą surengtas Kopenhagoje Kastellet'o kareivinėje. Sveikindama susirinkusius, ambasadorė Gintė Damušis prisiminė laisvės gynėjus, kurių likimai pakeitė Lietuvą ir apgynė šalies Nepriklausomybę. Nepaisant atšalusio oro, už Lietuvą bėgo jauni ir vyresni, pagerbdami laisvės gynėjų atminimą!

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

SAUSIO 13-ąją paminėkime įsijungdami į tradicinį tarptautinį pagarbos bėgimą už Sausio 13-osios aukas „GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU“ . Bėgimas Kopenhagoje vyks šeštadienį sausio 11 d. 12:30 val.
REGISTRUOTIS galima el. paštu [email protected] iki sausio 8 d.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Danijos žiūrovai geriau pažins šiuolaikinį lietuvių kiną! Nuo gruodžio 10 iki 18 Kopenhagos filmotekoje galės pamatyti net 6 lietuvių filmus. Kino dienas atidarė filmas „Čia buvo Saša“, kurio peržiūroje su žiūrovais susitiko ir pats šio filmo režisierius Ernestas Jankauskas. Lietuvių kino savaitę Kopenhagoje organizuoja Lietuvos kino centras bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Danijoje ir Cinemateket. Toks dėmesys svarbiausioje Danijos kino institucijoje lietuvių autoriams skiriamas pirmą kartą. Nepraleiskite progos dalyvauti!

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Lietuvos ambasada su malonumu bendradarbiauja su daug partnerių Danijoje – lietuvių bendruomenėmis, jaunimu, profesionalais ir konsultacijų įmonėmis. Džiaugiamės galėdami padėti vieni kitiems bei sutelkus jėgas – geriau padėti kitiems. Mūsų bendras interesas – pagalba jos prašantiems. Šią savaitę ambasadoje lankėsi Baltic Advice komandos narės ir lietuvių bendruomenės Jylland pirmininkė Sandra Danielsen, vizito metu aptarta lietuvių socialiniai, teisiniai bei verslo plėtros iššūkiai Danijoje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
Delegacija_Kopenhaga2.jpg

Lietuvos tekstilės įmonių verslo misija surengta Kopenhagoje bendradarbiaujant su Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Enterprise Europe Network Danmark, Lietuvos Garbės konsulatu Pietų Švedijoje. Renginio metu vyko B2B susitikimai ir seminaras apie Danijos tekstilės rinkos ypatumus. Besiplečiantis Lietuvos tekstilininkų dialogas su partneriais Danijoje skatina lietuviškų aprangos bendrovių eksportą bei didina gebėjimus konkuruoti tarptautinėse rinkose.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg
Turizmo paroda Kopenhagoje Įkelta2019.10.19

Klaipėdos turizmo įmonės spalio 18-20 d. danams turistams ir kelionių specialistams pristatė turizmo, sveikatingumo paslaugų ir kitus laisvalaikio džiaugsmus patraukliame stende “The Lithuanian Seaside – Explore It”. Aplankykite stendą buvo galima Quality Travel Fair parodoje, kuri vyko Øksnehallen Kopenhagoje.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Sūduvos vietos veiklos grupė dalyvauja tarptautiniame ERASMUS+ programos projekte su partneriais iš Ispanijos, Airijos, Danijos. Šią savaitę į Kopenhagoje surengtus apmokymus atvyko ir jaunimo delegacija iš Lietuvos. Sekantį projekto dalyvių susitikimą rengia Lietuva. Projektas susietas su Danijoje įkurta iniciatyva “Cycling without Age”, kuri skatina bendruomeniškumą, savanorystę ir empatiją per bendruomenių įsipareigojimą rikša dviračiu pavėžėti nemobiliuosius vyresnio amžiaus gyventojus. Projektas pristatomas Europos dviračių federacijos tinklalapyje : https://tinyurl.com/y4yr74rv.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Turiningas savaitgalis ambasadorei Gintei Damušis centrinėje Jutlandijoje: aplankyti du miestai (Viborgas ir Herningas), du parodos atidarymai, dvi iškilmingos vakarienės, du kūrybiški atstovai iš Lietuvos (vienas meno pasaulio, kitas – virtuvės), daug senų ir naujų Lietuvos draugų bei gerų įspūdžių. Pagrindinė kelionės priežastis – atidaryti dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus 50-mečio proga surengtą meno parodą NB galerijoje. Penktadienį ambasadorė tarė žodį siauresnei galerijos rėmėjų grupei, sekmadienį – kalbėjo platesnei auditorijai kartu su Viborgo vyskupu. Ambasadorė citavo menininką Henri Matisse, kuris sakė, kad „kūrybiškumui reikia drąsos“. Vilmantui drąsos mene netrūksta! Smagu, kad tiek danų jo kūrybą puikiai pažįsta ir gerbia.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Skandinavijos didžiausiame technologinių startuolių ir inovacijų samite TechBBQ užtikome nemažai lietuvių tarp 7 tūkstančių Kopenhagoje susirinkusių Danijos, kitų Šiaurės šalių ir tarptautinių verslininkų, investitorių ir inovatorių. Jų tarpe: Kotryna Kurt (Linkedist steigėja), Rasa Strumskytė (Talent Garden direktorė Danijoje ir Šiaurės šalims), Gytenis Galkis (70 Ventures fondo partneris).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju – Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda – visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami išbandyti savo jėgas ir laikyti Konstitucijos egzaminą internetu. Egzaminas vyks spalio 3 d., pradžia – 12 valandą (Lietuvos laiku). Registracija laikantiems internetu nėra privaloma. Virtualus egzaminas vyks naujienų portale DELFI. Atkreipiame dėmesį, kad laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape (geriausieji bus atrinkti vertinant teisingai atsakytų klausimų skaičių ir testo sprendimo laiką). Plačiau : http://konstitucijosegzaminas.lt/

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Sutikom mokslo metų pradžią -- rugsėjo 1 d. -- Lundehus mokykloje Kopenhagoje, kartu su mokiniais, mokytojais, tėveliais, Bravo teatru ir Lietuvos ambasadore. Dėkojame Danijos lietuvių bendrijai už gražų renginį.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Kaune gimusi ir jau beveik 20 metų gyvenanti Danijoje Irina Borodina, tapo viena iš ES moterų inovatorių konkurso laimėtojų. Danijos technologijų universitete dirbanti mokslininkė yra viena iš biotechnologijų įmonės „BioPhero“, kuriančios pesticidų žalingiems vabzdžiams naikinti alternatyvą, steigėjų. Lietuvos ambasadorė Danijoje aplankė Iriną jos laboratorijoje, susipažino su moksliniais tyrinėjimais ir pakvietė ją ateinančiais metais į didžiausią gyvybės mokslų ir biotechnologijų konferenciją Baltijos valstybėse.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Lietuvos ambasados Danijos karalystėje 2019 m. gegužės 26 d. Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą skelbiami preliminarūs rezultatai. Pastaba: Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai LR ambasadoje Danijoje dar negalutiniai, nes iki gegužės 31 d. lauksime paštu išsiųstų balsavimo biuletenių.

Lietuviai Danijoje »
facebukas angliskas 1.jpg

Kviečiame Danijoje ir Islandijoje gyvenančius Lietuvos piliečius dalyvauti pakartotiniame balsavime Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

Balsavimo Lietuvos ambasados Danijoje patalpose laikas:

2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val.

 

Lietuviai Danijoje »
1.jpg
Islandijos dizaino festivalis Įkelta2019.04.17

Islandijos dizaino festivalyje Reikjavike eksponuota menininkių Dominykos Sidabraitės (Lietuva) ir Bara Finnsdottir (Islandija) unikali tekstilės darbų paroda. Tarp rėmėjų Lietuvos ambasada Danijoje.

Lietuviai Danijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata