
Ambasadoje apsilankė naujieji ambasadoriai iš Brazilijos ir Indonezijos, kurie bus akredituoti Lietuvai iš Danijos. Abu svečiai aptarė savo veiklos planus ir šalies interesus su Lietuvos ambasadore.


Klimato kaita, energetinė sala Bornholmo saloje, planai plėtoti jūrinio vėjo energetiką Baltijos jūroje, naujos technologijos, kurios padės apjungti ir patenkinti regiono elektros paklausą bei duoti postūmį inovacijoms ir atsinaujinančių energijos išteklių projektams – tai klausimai, kurie buvo aptarti Baltijos valstybių ambasadorių susitikime su Danijos klimato ambasadoriumi. Diskusiją organizavo ir moderavo Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

Lietuva kaip ES narė dalyvauja naudinguose Europos Sąjungos ambasadorių susitikimuose su Danijos politikais. Lietuvos ambasadorė taip pat reiškiasi moterų ambasadorių grupėje, kuri organizuoja diskusijas su Danijos švietimo, kultūros, verslo, spaudos ir kitų sričių lyderiais. Europos šalių ambasadorės aptarė europines aktualijas su Lykke Friis,buvusia politike ir Kopenhagos universiteto prorektore,dabar einančia Think Tank Europa vadovės pareigas.

“POLITIKEN” redakcija su Danijos užsienio reikalų bendrija Kopenhagoje surengė diskusiją su Baltarusijos opozicijos atstovu V.Tsepkalo, kurios metu Lietuvos ambasadorė Gintė Damušis buvo pakviesta pristatyti Lietuvos požiūrį į įvykius Baltarusijoje ir ES reakciją. Kalbėdama apie situaciją ji akcentavo, kad ES tenka itin svarbi rolė paremti politinį ir visuomeninį virsmą Baltarusijoje. Būtinas stiprus ir vieningas baltarusų palaikymas jiems siekiant demokratiškai spręsti dėl savo ateities. Lietuva nori, kad butų taikomos efektyvios ES sankcijos už smurtą ir suklastotus rinkimus atsakingiems Baltarusijos pareigūnams, pažymėjo ambasadorė.

Danijos premjerė Mette Frederiksen Marienborge priėmė ES šalių ambasadorius ir jiems pristatė Danijos vidaus ir užsienio politikos prioritetus. Diskusijų metu premjerė pabrėžė ryšių su JAV svarbą Danijai ir apskritai Europai bei aptarė europinę darbotvarkę migracijos, klimato kaitos ir laisvo darbuotojų judėjimo srityse.

Sveikiname naujai akredituotą Lietuvos garbės konsulę Islandijoje Ingą Minelgaitę! Linkime geriausios sėkmės plėtojant Lietuvos ir Islandijos dvišalius santykius.

Rugsėjo 5-oji yra Danijos vėliavos iškėlimo diena, kai pagerbiami tarptautinėse misijose dislokuoti ir žuvę Danijos kariai. Vainikų padėjimo ceremonijoje prie tarptautinių misijų paminklo Kastellet’e dalyvavo Karališkoji pora, Ministrė pirmininkė, Folketingo spykeris, ministrai, karinė vadovybė ir kariai, jų šeimos nariai ir artimiausi sąjungininkai, tame tarpe Lietuva, kurią atstovavo ambasadorė ir Gynybos atašė.

Dėmesio centre Lietuvos ambasadorių vaizdo konferencijoje – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tris dienas truksiančiame Lietuvos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovų susitikime bus aptarti užsienio politikos prioritetai ir svarbiausi uždaviniai diplomatinei tarnybai, iššūkiai šalies saugumui, taip pat ir ekonominio atsigavimo po COVID-19 pandemijos žingsniai, Lietuvos veikla Europos Sąjungoje, NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose bei kiti aktualūs klausimai.

Užsienio Reikalų ministras Jeppe Kofod aptarė Danijos žaliąją politiką Europoje ir tarptautinėje darbotvarkėje bei kurioms šalims ir kokiomis sąlygomis Danija atvers sienas šią vasarą. Nuo birželio 27 d. kai kurių Europos Sąjungos šalių, tame tarpe ir Lietuvos Respublikos, nuolatiniai gyventojai bus įleidžiami į Daniją be jokių apribojimų. Atvykus į šalį jiems nebus taikoma rekomenduotina 14 d. izoliacija. Tačiau, šių šalių gyventojai privalo įrodyti, kad Danijoje praleis ne mažiau kaip 6 nakvynes.

Danijos Parlamento Užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard susitiko su grupe ambasadorių aptarti šalies vidaus ir užsienio politikos aktualijas, tame tarpe Danijos vyriausybės planus pastatyti dvi dirbtines energijos salas Baltijos ir Šiaurės jūrose. Lietuvos ambasadorė ta proga informavo apie Lietuvoje pradėtus jūrinio vėjo jėgainių plėtros darbus.

Žalioji politika buvo pagrindinė tema ES ambasadorių diskusijoje su Danijos Klimato ir energetikos ministru Dan Jørgensen, kuris pristatė Danijos ambicingus tikslus. Iki 2030 m. Danija numato CO2 emisijas sumažinti 70 proc. ir pastatyti dvi energetines salas Šiaurės ir Baltijos jūrose.