Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
333.jpg

Naujasis Estijos ambasadorius Danijoje Mart Laanemäe apsilankė Lietuvos ambasadoje su mandagumo vizitu pas ambasadorę Gintę Damušis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Parlamento užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard užsienio šalių ambasadoriams apžvelgė Danijos vidaus ir užsienio politiką. Aktualiausiais klausimais įvardijo klimatą, pensijas ir europinę darbotvarkę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2020.01.10

Lietuvos ambasadorė šią savaitę turėjo kelis dalykinius susitikimus Folketinget‘e, įskaitant su Parlamento pirmininku Henrik Dam Kristensen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kariuomenės diena buvo paminėta ambasadoje kartu su Danijos gynybos pareigūnais, saugumo politikos ekspertais, buvusiais Danijos ambasadoriais Lietuvoje ir NATO šalių atstovais. Ambasadorė susirinkusiems nušvietė Lietuvos gynybos bendradarbiavimą regione su Danija, Lenkija, Latvija ir Estija bei vykdomus įsipareigojimus NATO. Lietuvos Gynybos atašė kmd. Giedrius Valintėlis apžvelgė saugumo grėsmes, Lietuvos karinį pasirengimą ir pristatė filmukus apie partizanus ir šiuolaikinę kariuomenę.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Energetikos ministro Ž.Vaičiūno susitikimai su potencialiais investitoriais į Lietuvos vėjo energetikos sektorių "Wind Europe" konferencijoje Kopenhagoje.

Moterys ambasadorės susitiko su naująja Danijos URM-jos Politikos direktore.

Ambasadorė talkino Kalėdų seneliui DLB-jos surengtame kalėdiniame spektaklyje vaikams.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Prekybos skatinimas ir prekybos politika, ekonominis ir energetinis saugumas, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimas, saugumas ir gynyba, NATO samitas, ES biudžeto derybos – tai buvo tik keletas klausimų, kuriuos Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius aptarė su danais vizito Kopenhagoje metu. Viceministras susitiko su Danijos URM Valstybės sekretore prekybos klausimams S. Hyldelund, Ministrės pirmininkės patarėja Europos klausimams V.P. Jørgensen ir Parlamento Užsienio reikalų komiteto nariais, vadovaujant pirmininkui M. Lidegaard.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
1.JPG

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad WindEurope 2019 - vieta, kurioje kasmet susirenka visi tie, kurie investuoja pinigus į vėjo energetiką, kurie priima politinius sprendimus, kurie mato ir braižo svarbiausias šio sektoriaus tendencijas. Todėl Lietuvai ir jos energetikos strategijai svarbu būti čia ir būti matomai. Lietuva išsiskiria savo atsinaujinančios energetikos ambicijomis ir tikslais. Esame matomi ir vertinami ne tik už tai, bet ir už nuoseklią politiką atsinaujinančioje energetikoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.JPG

ES diplomatinių atstovybių vadovai su Danijos Užsienio reikalų ministru Jeppe Kofod aptarė europinę darbotvarkę ES Tarybai pirmininkaujančios šalies Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje. Diskusijoje su ambasadoriais, ministras taip pat dalinosi įspūdžiais iš ką tik įvykusio vizito JAV.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.JPG

Kopenhagoje lankėsi Lietuvos Užsienio reikalų ir Finansų ministerijų pareigūnų delegacija konsultacijoms su danais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais. Delegaciją priėmė už ES-gą atsakingi pareigūnai Danijos Ministrės pirmininkės kabinete ir URM-oje. Aptartos šalių pozicijos ES biudžeto, klimato kaitos, ES plėtros, mokslinio bendradarbiavimo ir kitais klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2019.10.06

Parlamento pirmininkas Henrik Dam Christensen su ES šalių ambasadoriais diskutavo Danijos politines aktualijas ES pirmininkaujančios Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje.

Lydima Lietuvos meno kolekcininko Dennis Nande, ambasadorė Gintė Damušis aptarė meno mainų galimybes su Šiuolaikinio meno muziejaus direktoriumi Holger Reenberg Herninge.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Turiningas savaitgalis ambasadorei Gintei Damušis centrinėje Jutlandijoje: aplankyti du miestai (Viborgas ir Herningas), du parodos atidarymai, dvi iškilmingos vakarienės, du kūrybiški atstovai iš Lietuvos (vienas meno pasaulio, kitas – virtuvės), daug senų ir naujų Lietuvos draugų bei gerų įspūdžių. Pagrindinė kelionės priežastis – atidaryti dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus 50-mečio proga surengtą meno parodą NB galerijoje. Penktadienį ambasadorė tarė žodį siauresnei galerijos rėmėjų grupei, sekmadienį – kalbėjo platesnei auditorijai kartu su Viborgo vyskupu. Ambasadorė citavo menininką Henri Matisse, kuris sakė, kad „kūrybiškumui reikia drąsos“. Vilmantui drąsos mene netrūksta! Smagu, kad tiek danų jo kūrybą puikiai pažįsta ir gerbia.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
2.jpg

Europos Sąjungos ambasadoriai susitiko su naujuoju Danijos parlamento (Folketinget) pirmininku Henrik Dam Kristensen Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje. Diskusijoje aptarti klausimai: Europos reikalai, klimato kaita, regioninis bendradarbiavimas, saugumas ir gynyba, migracija, socialinė lygybė, mokesčiai, parlamentinis bendradarbiavimas. ES Tarybai šiuo metu pirmininkauja Suomija.

Užsienio politika ir diplomatija »
3.JPG

Nyderlandų ir Vokietijos naujieji ambasadoriai Danijoje aplankė Lietuvos ambasadą Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Skandinavijos didžiausiame technologinių startuolių ir inovacijų samite TechBBQ užtikome nemažai lietuvių tarp 7 tūkstančių Kopenhagoje susirinkusių Danijos, kitų Šiaurės šalių ir tarptautinių verslininkų, investitorių ir inovatorių. Jų tarpe: Kotryna Kurt (Linkedist steigėja), Rasa Strumskytė (Talent Garden direktorė Danijoje ir Šiaurės šalims), Gytenis Galkis (70 Ventures fondo partneris).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
Photo.jpg

Minint Baltijos kelio 30 - metį, Baltijos valstybių ambasadoriai Danijoje surengė diskusiją siaurame rate su naujuoju Danijos Užsienio reikalų ministru Jeppe Kofod. Bornholmo saloje gimęs ir augęs ministras prisiminė jo bendruomenės glaudžius ryšius ir jaunimo mainus su Baltijos valstybėmis. Jis pavadino Lietuvos, Latvijos ir Estijos euro-atlantinę integraciją tikra sėkmės istorija. Diskusijų metu aptartos užsienio politikos aktualijos: regioninis saugumo ir gynybos bendradarbiavimas, klimato kaita, skaitmenizavimo perspektyvos, Baltijos jūros valstybių tarybos veiklos kryptys (2020 m. Lietuva perims pirmininkavimą iš Danijos), energetinis saugumas, Rusijos agresija prieš Ukrainą, Sirija, Irakas, kt.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata