Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Seimo narys Andrius Kubilius, buvęs Lietuvos Premjeras, kandidatas į Europos Tarybos generalinius sekretorius, Kopenhagoje pristatė savo planus ir viziją šiai organizacijai Danijos Užsienio reikalų ministrui, Parlamento delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, Premjero ofisui ir Užsienio reikalų ministerijos pareigūnams. Šiai 1949 m. įsteigtai ir Strasbūre veikiančiai tarpvyriausybinei organizacijai priklauso 47 valstybės. Europos Tarybos tikslas yra ginti žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisės viršenybę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lenkijos ambasadoje kartu su Danijos Gynybos ministru pažymėtas Lenkijos įstojimo į NATO 20-metis su seminaru apie saugumo padėtį Šiaurės Europoje. Seminare taip pat dalyvavo Danijos Kariuomenės vadas, Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų ambasadoriai ir gynybos atašė. Pranešėjų kalbose kertinį vaidmenį užėmė Baltijos valstybių saugumo užtikrinimas.

 
Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Airijos ir Lenkijos ambasadorės surengė Danijos Premjero naujosios patarėjos Europos reikalams Vibeke Pasternak Jørgensen pokalbį su ES šalių ambasadorėmis Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Naujoji Ugandos ambasadorė Šiaurės šalims J.E. Nimisha Jayant Madhvani, lydima pavaduotojos, su mandagumo vizitu apsilankė Lietuvos ambasadoje Kopenhagoje aptarti prekybinių santykių stiprinimą ir turizmo plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

AMBASADORIŲ desantas ambasadoje! Lietuvos ambasadorei prisistatė du nauji ambasadoriai Danijoje - Ukrainos (pirma nuotrauka) ir Bosnijos ir Hercegovinos (antra nuotrauka)

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Reikjavike iškilmingai paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena bei 1991 m. vasario mėn. 11 d. Islandijos paskelbtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimas. Vienoje populiariausių lankytinų vietų Islandijoje – Hallgrimskirkja bažnyčioje – surengtas Jurgos Šeduikytės ir vargonininkės Dianos Encienės koncertas, kuriame dalyvavo Islandijos politikos, meno ir verslo atstovai, diplomatinis korpusas, lietuvių bendruomenės nariai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Pirmasis susitikimas Reikjavike - sekmadienio vakarą seniausiame pasaulio parlamente - Alþingi, kuris buvo įsteigtas 930 m. apie 45 km nuo tos vietos, kur dabar randasi šalies sostinėje. Su Parlamento pirmininku Steingrimur J. Sigfússon aptarėme paramą Lietuvos kandidatui Andriui Kubiliui į Europos Tarybos (ET) Generalinio sekretoriaus postą, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimą, Islandijos prioritetus Arkties taryboje (Islandija šiais metais perima pirmininkavimą).

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Rusijos agresija, parama Ukrainai, politinė krizė Venesueloje, gynybos bendradarbiavimas NATO ir ES, Baltijos regione ir apskritai Šiaurės Europoje, dezinformacija, migracijos iššūkiai – tai tik dalelytė klausimų NATO ir ES šalių ambasadorės aptarė kartu su Danijos pasekretore globalios politikos ir saugumo klausimams Lisbet Zilmer-Johns Lietuvos ambasadorės Gintės Damušytės surengtuose darbo pusryčiuose.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ir Švedijos ambasadorių įspūdžiai iš Australijos surengtos diskusijos Kopenhagoje apie neproporcingą vyrų ir moterų pasiskirstymą darbo rinkoje.Rašo Gintė Damušytė: "2015 m. Lietuva atrodė neblogai STEM ("science, technology, engineering, mathematics") kontekste. Pirmavome ES šalyse, nes Lietuvoje moterys sudarė 58 proc. mokslo ir inžinerijos specialistų. Šis rodiklis sumažėjo iki 30 proc. 2017 m.

Užsienio politika ir diplomatija »
Capture.JPG

Naujasis Bulgarijos ambasadorius Danijoje su mandagumo vizitu apsilankė pas Lietuvos ambasadorę ambasadoje Kopenhagoje. Aptarti abiejų šalių prioritetai Danijoje, Bulgarijos ES pirmininkavimas (2018 I-asis pusmetis).

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Danijos Gynybos ministras Claus Hjort Frederiksen aptarė aktualiausius saugumo ir gynybos klausimus su Europos Sąjungos ambasadoriais. Diskusiją surengė ES pirmininkaujanti Rumunija.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Vis dažniau pasikliaunama Lietuvos patirtimi. Danijos Parlamente surengtoje konferencijoje apie Jungtinių Tautų vaidmenį tarptautinės taikos ir saugumo darbotvarkėje kalbėjo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Saugumo politikos departamento direktorė Raimonda Murmokaitė, buvusi Lietuvos Nuolatinė atstovė JT Saugumo taryboje.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Grenlandijos premjeras Kim Kielsen sukvietė Danijos vyriausybės narius ir užsienio šalių ambasadorius į metinį susitikimą Kopenhagoje, kuriame jis apžvelgė teritorijos vidaus politiką, investicinę aplinką ir metų aktualijas.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Rumunija pristatė savo pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus Danijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnams, ES valstybių narių ambasadoriams Kopenhagoje bei Europos komisijos ir parlamento atstovybių vadovams. Sveikinimo žodį tarė Danijos Užsienio reikalų ministro pareigas 2001-2010 m. ėjęs Per Stig Møller.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos-Portugalijos dvišaliai santykiai buvo aptarti prie darbinių pusryčių Lietuvos ambasadoje su naująja Portugalijos ambasadore Rita Laranjinha.Ambasadorė dengs Lietuvą iš Kopenhagos, ateinančią savaitę įteiks savo kredencinius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata