Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Dėmesio centre Lietuvos ambasadorių vaizdo konferencijoje – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tris dienas truksiančiame Lietuvos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovų susitikime bus aptarti užsienio politikos prioritetai ir svarbiausi uždaviniai diplomatinei tarnybai, iššūkiai šalies saugumui, taip pat ir ekonominio atsigavimo po COVID-19 pandemijos žingsniai, Lietuvos veikla Europos Sąjungoje, NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose bei kiti aktualūs klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Užsienio Reikalų ministras Jeppe Kofod aptarė Danijos žaliąją politiką Europoje ir tarptautinėje darbotvarkėje bei kurioms šalims ir kokiomis sąlygomis Danija atvers sienas šią vasarą. Nuo birželio 27 d. kai kurių Europos Sąjungos šalių, tame tarpe ir Lietuvos Respublikos, nuolatiniai gyventojai bus įleidžiami į Daniją be jokių apribojimų. Atvykus į šalį jiems nebus taikoma rekomenduotina 14 d. izoliacija. Tačiau, šių šalių gyventojai privalo įrodyti, kad Danijoje praleis ne mažiau kaip 6 nakvynes.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Danijos Parlamento Užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard susitiko su grupe ambasadorių aptarti šalies vidaus ir užsienio politikos aktualijas, tame tarpe Danijos vyriausybės planus pastatyti dvi dirbtines energijos salas Baltijos ir Šiaurės jūrose. Lietuvos ambasadorė ta proga informavo apie Lietuvoje pradėtus jūrinio vėjo jėgainių plėtros darbus.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Žalioji politika buvo pagrindinė tema ES ambasadorių diskusijoje su Danijos Klimato ir energetikos ministru Dan Jørgensen, kuris pristatė Danijos ambicingus tikslus. Iki 2030 m. Danija numato CO2 emisijas sumažinti 70 proc. ir pastatyti dvi energetines salas Šiaurės ir Baltijos jūrose.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Danijos Parlamentinio Užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard aptarė Danijos klimato įstatymą ir kitas politines aktualijas su ES šalių ambasadoriais.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Briuselyje Lietuvos ambasadoriai ES šalyse su Europos komisijos pareigūnais ir kitų ES šalių atstovais aptarinėjo kaip padidinti Lietuvos politinį “svorį” sprendžiant ES klausimus. Darbotvarkėje: saugumo ir gynybos politika, bendrosios rinkos konkurencingumas, Europos žaliojo kurso įgyvendinimas, kt.kl.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvosir Lenkijos ambasadorės Danijoje nušvietė saugumo ir gynybos iššūkius Baltijos jūros regione Kopenhagoje besilankančiai aukšto rango JAV karininkų ir civilių delegacijai. Diskusijoje aptarti NATO ir transatlantiniai ryšiai, dezinformacijos ir kibernetinio saugumo klausimai. Bryfinge dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos gynybos atašė Danijoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas buvo pakviestas komentuoti Danijos-Rusijos diskusiją apie bendrus iššūkius ir interesus Arktyje ir Baltijos jūros regione Kopenhagoje vykusioje konferencijoje, kurią surengė Danijos užsienio politikos bendrija ir Rusjios tarptautinių reikalų taryba. „Pirmiausia privalome pripažinti esminius skirtumus tarp ES ir Rusijos požiūrio į pagrindines laisves ir žmogaus teises, teisės viršenybę, saugumo grėsmes ir ekonominius santykius.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Darbo rinkos klausimai, jų tarpe laisvas darbuotojų judėjimas ir ES konkurencingumas, dominavo Lietuvos ambasadorės diskusiją su Danijos prekybos rūmų (Dansk Erhverv) vadovybe. Susitikimas įvyko senosios Danijos vertybinių popierių biržos patalpose Børsen.

Užsienio politika ir diplomatija »
3.jpg

Danijos premjerė Mette Frederiksen pirmame susitikime su diplomatiniu korpusu supažindino Lietuvos ir kitus užsienio šalių ambasadorius su šalies užsienio politikos prioritetais (migracija, klimato kaita, Arktis) ir Danijos socialinės gerovės modeliu.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė dalyvavo Kanados surengtose NATO sąjungininkų ir Šiaurės šalių diskusijose su Danijos Gynybos komiteto nariu, parlamentaru Karsten Lauritzen. Aptarti aktualūs saugumo ir gynybos klausimai NATO, ES ir Arkties tarybos darbotvarkėse.

Užsienio politika ir diplomatija »
333.jpg

Naujasis Estijos ambasadorius Danijoje Mart Laanemäe apsilankė Lietuvos ambasadoje su mandagumo vizitu pas ambasadorę Gintę Damušis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Parlamento užsienio politikos komiteto pirmininkas Martin Lidegaard užsienio šalių ambasadoriams apžvelgė Danijos vidaus ir užsienio politiką. Aktualiausiais klausimais įvardijo klimatą, pensijas ir europinę darbotvarkę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2020.01.10

Lietuvos ambasadorė šią savaitę turėjo kelis dalykinius susitikimus Folketinget‘e, įskaitant su Parlamento pirmininku Henrik Dam Kristensen.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kariuomenės diena buvo paminėta ambasadoje kartu su Danijos gynybos pareigūnais, saugumo politikos ekspertais, buvusiais Danijos ambasadoriais Lietuvoje ir NATO šalių atstovais. Ambasadorė susirinkusiems nušvietė Lietuvos gynybos bendradarbiavimą regione su Danija, Lenkija, Latvija ir Estija bei vykdomus įsipareigojimus NATO. Lietuvos Gynybos atašė kmd. Giedrius Valintėlis apžvelgė saugumo grėsmes, Lietuvos karinį pasirengimą ir pristatė filmukus apie partizanus ir šiuolaikinę kariuomenę.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata