Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2.jpg
Savaitės susitikimai Įkelta2019.10.06

Parlamento pirmininkas Henrik Dam Christensen su ES šalių ambasadoriais diskutavo Danijos politines aktualijas ES pirmininkaujančios Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje.

Lydima Lietuvos meno kolekcininko Dennis Nande, ambasadorė Gintė Damušis aptarė meno mainų galimybes su Šiuolaikinio meno muziejaus direktoriumi Holger Reenberg Herninge.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Turiningas savaitgalis ambasadorei Gintei Damušis centrinėje Jutlandijoje: aplankyti du miestai (Viborgas ir Herningas), du parodos atidarymai, dvi iškilmingos vakarienės, du kūrybiški atstovai iš Lietuvos (vienas meno pasaulio, kitas – virtuvės), daug senų ir naujų Lietuvos draugų bei gerų įspūdžių. Pagrindinė kelionės priežastis – atidaryti dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus 50-mečio proga surengtą meno parodą NB galerijoje. Penktadienį ambasadorė tarė žodį siauresnei galerijos rėmėjų grupei, sekmadienį – kalbėjo platesnei auditorijai kartu su Viborgo vyskupu. Ambasadorė citavo menininką Henri Matisse, kuris sakė, kad „kūrybiškumui reikia drąsos“. Vilmantui drąsos mene netrūksta! Smagu, kad tiek danų jo kūrybą puikiai pažįsta ir gerbia.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
2.jpg

Europos Sąjungos ambasadoriai susitiko su naujuoju Danijos parlamento (Folketinget) pirmininku Henrik Dam Kristensen Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje. Diskusijoje aptarti klausimai: Europos reikalai, klimato kaita, regioninis bendradarbiavimas, saugumas ir gynyba, migracija, socialinė lygybė, mokesčiai, parlamentinis bendradarbiavimas. ES Tarybai šiuo metu pirmininkauja Suomija.

Užsienio politika ir diplomatija »
3.JPG

Nyderlandų ir Vokietijos naujieji ambasadoriai Danijoje aplankė Lietuvos ambasadą Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Skandinavijos didžiausiame technologinių startuolių ir inovacijų samite TechBBQ užtikome nemažai lietuvių tarp 7 tūkstančių Kopenhagoje susirinkusių Danijos, kitų Šiaurės šalių ir tarptautinių verslininkų, investitorių ir inovatorių. Jų tarpe: Kotryna Kurt (Linkedist steigėja), Rasa Strumskytė (Talent Garden direktorė Danijoje ir Šiaurės šalims), Gytenis Galkis (70 Ventures fondo partneris).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
Photo.jpg

Minint Baltijos kelio 30 - metį, Baltijos valstybių ambasadoriai Danijoje surengė diskusiją siaurame rate su naujuoju Danijos Užsienio reikalų ministru Jeppe Kofod. Bornholmo saloje gimęs ir augęs ministras prisiminė jo bendruomenės glaudžius ryšius ir jaunimo mainus su Baltijos valstybėmis. Jis pavadino Lietuvos, Latvijos ir Estijos euro-atlantinę integraciją tikra sėkmės istorija. Diskusijų metu aptartos užsienio politikos aktualijos: regioninis saugumo ir gynybos bendradarbiavimas, klimato kaita, skaitmenizavimo perspektyvos, Baltijos jūros valstybių tarybos veiklos kryptys (2020 m. Lietuva perims pirmininkavimą iš Danijos), energetinis saugumas, Rusijos agresija prieš Ukrainą, Sirija, Irakas, kt.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Sveikatos Apsaugos ministras Aurelijus Veryga rugsėjo 16-17 d. dalyvauja 69-ojoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninio komiteto sesijoje Kopenhagoje, kurioje susirinko 53 PSO Europos regiono šalių narių. Diskusijose ministrai aptaria patirtį, įgyvendinant „Sveikata 2020” nuo 2012 m., visuomenės sveikatos klausimus Europos regione, programos biudžetą bei kitas aktualijas. Šioje sesijoje valstybės narės išrinks naują PSO Europos regiono direktorių.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Danijos socialdemokratų kongrese Aalborge Premjerė ir partijos lyderė Mette Frederiksen pranešė, kad jos vyriausybė sieks ambicingų klimato kaitos tikslų, pvz. iki 2030 m. CO2 emisijas sumažinti 70 proc. Suvažiavime dalyvavusiems Lietuvos ir kitų užsienio šalių ambasadoriams surengti susitikimai ir diskusijos su ministrais bei kitais politikais apie socialdemokratų prioritetus vyriausybėje, Europos parlamente, žaliojoje darbotvarkėje ir užsienio politikoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Zonta International – tarptautinės moterų organizacijos 13-asis regionas, apimantis Daniją, Lietuvą, Islandiją ir Norvegiją, per jubiliejinę 100-mečio konferenciją Kopenhagoje apdovanojo dvi labiausiai nusipelniusias moteris – Danijos parlamentarę, buvusią Vystomojo bendradarbiavimo ministrę Ulla Tørnæs ir Lietuvos asociacijos „Padedu Augti“ steigėją Ingą Laukytę-Budrienę. Konferencijoje kaip garbės svečias dalyvavo Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai rugsėjo 11-12 dienomis Borgarnes Islandijoje dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Ambasadorės kvietimu ambasadoje apsilankė Danijos bendrovės “Diplomasafe” trys steigėjai, kurie pristatė šio startuolio planą toliau vystyti saugią skaitmeninių diplomų išdavimo platformą. Kaip žinia, Lietuvos rizikos kapitalo fondas “70 Ventures” investavo 100.000 Eur į šią bendrovę, kuri neseniai įsteigė padalinį Vilniuje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas rugsėjo 6 d. susitiko su Danijos Gynybos ministerijos pareigūnais ne tik apsikeisti informacija apie gynybos politikos prioritetus, bet ir pasirašyti LR Vyriausybės ir Danijos Karalystės Vyriausybės susitarimą dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos. Viceministras taip pat aplankė LR ambasadą ir Kopenhagos uoste prisišvartavusius Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivus, dalyvaujančius tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje. Rugsėjo 3-4 dienomis Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus dalyvavo Karinių jūrų ir oro pajėgų sistemų ir technologijų parodoje ir konferencijoje, kuri šiais metais vyksta kartu su tarptautinėmis pratybomis „Šiauriniai krantai 2019“.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Daugiau nei 40 karinių laivų iš 18 šalių, įskaitant Lietuvos, dalyvauja Baltijos jūroje vykstančiose pratybose „Šiauriniai krantai“ (Northern Coasts). Danijos sąsiauriuose ir pietvakarinėje Baltijos jūros dalyje – tarp Vokietijos Kylio uostamiesčio ir Danijai priklausančios Bornholmo salos – rengiamos pratybos truks iki rugsėjo 18 dienos. Iš viso jose dalyvaus maždaug 3 tūkst. karių. Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė laivų vadų kvietimu aplankė Kopenhagos uoste prisišvartavusį patrulinį laivą “Žemaitis” ir minų paieškos ir nukenksminimo laivą “Skalvis”.

Užsienio politika ir diplomatija »
safe_image.php.jpg
Lietuvos Respublikos ambasadorė Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikai Gintė Damušytė šią savaitę dalyvauja Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų metiniame susitikime Vilniuje.
Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Islandijai Gintė Damušis dalyvauja Islandijos nacionalinės dienos iškilmėse bei susitikimuose su šalies vadovais, tame tarpe Prezidentu Guðni Th. Jóhannesson. Rytoj Islandijos Užsienio reikalų ministras aptars šalies aktualijas ir užsienio politikos prioritetus, ypač Islandijos pirmininkavimo Arkties tarybai programą, su ES šalių ambasadoriais ES atstovybėje Reikjavike.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata