Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Lietuvos piliečių delegacija – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ nariai ir globėjai – šią savaitę dalyvavo Nordplus remiamam mainų projekte Kopenhagos savivaldybės „Akademiet Sundby Væksthus“ neįgaliųjų bendruomenės dienos centre. Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė atidarė Lietuvos ir Danijos projekto dalyvių meno parodą. Nuo 1993 m. tarp Lietuvos ir Danijos vyksta glaudus bendradarbiavimas ir pasikeitimas geromis praktikomis siekiant pagerinti sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo kokybę. Bendrija „Viltis“ Lietuvoje rūpinasi sutrikusio intelekto žmonių visaverčiu dalyvavimu visuomenės gyvenime, atstovauja šių žmonių ir jų šeimų interesus, gina jų teises. 53 bendrijos skyriai Lietuvoje vienija virš 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Europos Sąjungai pirmininkaujanti Rumunija surengė ES ambasadorių Danijoje diskusiją su Danijos Užsienio reikalų ministru Anders Samuelsen. Pagrindinės temos: užsienio ir saugumo politikos prioritetai, artėjantys Danijos parlamentiniai rinkimai.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Diskusija apie Brexit'ą Įkelta2019.04.11

Norvegijos-Danijos prekybos ir kultūros rūmai surengė diskusiją Norvegijos ambasadorės rezidencijoje apie Brexit‘ą, kurioje dalyvavo verslo bendruomenė, Lietuvos ir kitų šalių ambasadoriai. Danijos pramonės konfederacijos pareigūnė, JK ambasadorius Danijoje ir buvęs dienraščio „Politiken“ redaktorius dalinosi prognozėmis apie Brexit‘o pasekmes ES šalių ir Jungtinės Karalystės ekonomikai, verslo interesams ir piliečių laisvam judėjimui. Sekite Brexit'o naujienas čia https://urm.lt/default/lt/uzsienio-politika/uzsienio-politikos-prioritetai/lietuva-europos-sajungoje/del-es-pilieciu-teisiu-jungtineje-karalysteje?fbclid=IwAR2KVavY61Qdidds4ZzMVEd3QWh_LxXRVkuo8FqIfHJTDFtsg1zVSsfBKi8

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Islandija pristatė savo pirmininkavimo Arkties tarybai (2019-2021) programą ir prioritetus Kopenhagoje reziduojantiems ambasadoriams, tame tarpe Lietuvos, ir Danijos pareigūnams, kuruojantiems šiuos klausimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Arkties vandenyno aplinkai, klimatui ir žaliosios energijos sprendimams bei Arktyje gyvenančių žmonių socialinės apsaugos klausimams. Islandija perims pirmininkavimo pareigas iš Suomijos š.m. gegužės mėn.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Prekybos interesų atstovavimas užsienyje, bendradarbiavimas inovacijų ir technologijų srityje, ypač gyvybės mokslų sektoriuje, Kinijos verslo pamokos – tai tik kelios temos, kurios buvo paliestos susitikime su Danijos valstybės sekretore prekybai Susanne Hyldelund.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Buvusiam Danijos Užsienio reikalų ministrui Uffe Ellemann-Jensenui Lenkijos ambasadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas. Lenkijos ambasadorė pastebėjo, kad Uffei nereikia jokios laudacijos: jis yra gyva legenda, kurio darbai įtvirtinant demokratiją Baltijos jūros regione, yra plačiai žinomi ir vertinami. Baltijos jūros regiono atstovai susirinko jį šeimyniškai pagerbti kartu su jo šeimos nariais. Už nuopelnus Lietuvai Uffe Ellemann-Jensen buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu (1992) ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi (1997).

Užsienio politika ir diplomatija »
1212.jpg

Naujoji Kroatijos ambasadorė Danijoje Tina Krce prisistatė Lietuvos ambasadorei.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Seimo narys Andrius Kubilius, buvęs Lietuvos Premjeras, kandidatas į Europos Tarybos generalinius sekretorius, Kopenhagoje pristatė savo planus ir viziją šiai organizacijai Danijos Užsienio reikalų ministrui, Parlamento delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, Premjero ofisui ir Užsienio reikalų ministerijos pareigūnams. Šiai 1949 m. įsteigtai ir Strasbūre veikiančiai tarpvyriausybinei organizacijai priklauso 47 valstybės. Europos Tarybos tikslas yra ginti žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisės viršenybę.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lenkijos ambasadoje kartu su Danijos Gynybos ministru pažymėtas Lenkijos įstojimo į NATO 20-metis su seminaru apie saugumo padėtį Šiaurės Europoje. Seminare taip pat dalyvavo Danijos Kariuomenės vadas, Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų ambasadoriai ir gynybos atašė. Pranešėjų kalbose kertinį vaidmenį užėmė Baltijos valstybių saugumo užtikrinimas.

 
Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Airijos ir Lenkijos ambasadorės surengė Danijos Premjero naujosios patarėjos Europos reikalams Vibeke Pasternak Jørgensen pokalbį su ES šalių ambasadorėmis Kopenhagoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Naujoji Ugandos ambasadorė Šiaurės šalims J.E. Nimisha Jayant Madhvani, lydima pavaduotojos, su mandagumo vizitu apsilankė Lietuvos ambasadoje Kopenhagoje aptarti prekybinių santykių stiprinimą ir turizmo plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

AMBASADORIŲ desantas ambasadoje! Lietuvos ambasadorei prisistatė du nauji ambasadoriai Danijoje - Ukrainos (pirma nuotrauka) ir Bosnijos ir Hercegovinos (antra nuotrauka)

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Reikjavike iškilmingai paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena bei 1991 m. vasario mėn. 11 d. Islandijos paskelbtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimas. Vienoje populiariausių lankytinų vietų Islandijoje – Hallgrimskirkja bažnyčioje – surengtas Jurgos Šeduikytės ir vargonininkės Dianos Encienės koncertas, kuriame dalyvavo Islandijos politikos, meno ir verslo atstovai, diplomatinis korpusas, lietuvių bendruomenės nariai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Pirmasis susitikimas Reikjavike - sekmadienio vakarą seniausiame pasaulio parlamente - Alþingi, kuris buvo įsteigtas 930 m. apie 45 km nuo tos vietos, kur dabar randasi šalies sostinėje. Su Parlamento pirmininku Steingrimur J. Sigfússon aptarėme paramą Lietuvos kandidatui Andriui Kubiliui į Europos Tarybos (ET) Generalinio sekretoriaus postą, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimą, Islandijos prioritetus Arkties taryboje (Islandija šiais metais perima pirmininkavimą).

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Rusijos agresija, parama Ukrainai, politinė krizė Venesueloje, gynybos bendradarbiavimas NATO ir ES, Baltijos regione ir apskritai Šiaurės Europoje, dezinformacija, migracijos iššūkiai – tai tik dalelytė klausimų NATO ir ES šalių ambasadorės aptarė kartu su Danijos pasekretore globalios politikos ir saugumo klausimams Lisbet Zilmer-Johns Lietuvos ambasadorės Gintės Damušytės surengtuose darbo pusryčiuose.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata