Rekomendacijos keliaujantiems Rekomendacijos keliaujantiems
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +45 39 636 207
  Faksas +45 39 636 532
  El. paštas
  • 1.1.jpg RSS Susitikimas su Seimo vicepirmininku Vytautu Mitalu Įkelta2021.12.03

   2021 m. lapkričio 28 d., prieš prasidedant NB8 parlamentų pirmininkų susitikimui Kopenhagoje, Lietuvos ambasadoje džiaugėmės šiltu ir informatyviu lietuvių diasporos susitikimu su Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininku Vytautu Mitalu.

   Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
  • LT-DK.jpg Lietuvos Prezidentas su Danijos ministre pirmininke aptarė nelegalios migracijos užkardymo priemones Įkelta2021.11.12
   Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, 2021 m. lapkričio 11 d., telefonu kalbėjo su Danijos Karalystės ministre pirmininke Mette Frederiksen. Pokalbis skirtas aptarti nelegalios migracijos užkardymo priemones, stiprėjant įtampai prie Europos Sąjungos – Baltarusijos sienos.
   Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad įtempta situacija pasienyje reikalauja neatidėliotinų veiksmų Europos Sąjungos ir tarptautiniu lygiu. Pasak šalies vadovo, šiuo metu labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Europos Vadovų Taryboje spalio 21-22 d. priimtus sprendimus - užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, spartinti ES migracijos ir prieglobsčio politikos, taip pat teisinių aktų peržiūros ir keitimo procesą, užtikrinti ES finansavimą statant fizinį barjerą prie ES išorinės sienos.
   Prezidentas ir Danijos ministrė pirmininkė taip pat aptarė bendradarbiavimo su nelegalios migracijos kilmės šalimis poreikį, siekiant užkardyti nelegalios migracijos srautus į Europos Sąjungą.
   Prezidentas padėkojo Danijos ministrei pirmininkei Mette Frederiksen už palaikymą ir pasirengimą padėti Lietuvai, duodant efektyvų atkirtį Baltarusijos režimo vykdomai hibridinei atakai.
   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Konstitucija.jpg Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osios metinės Įkelta2021.10.20

   Šiandien, spalio 20 dieną, sukanka lygiai 230 metų nuo esminės 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos pataisos – pavadintos Abiejų Tautų Tarpusavio įžadu - liudijančios Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio įsipareigojimą gerbti ir puoselėti istorinio savarankiškumo tradiciją, ir įkvėpusios ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 m.

   1791 m. paskelbta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje (po JAV) rašytinė Konstitucija. Konstitucija išversta į lietuvių kalbą ir tapo pirmuoju politiniu ir teisiniu dokumentu lietuvių kalba. Šiuo metu Konstitucijos rankraštį galima pamatyti Valdovų rūmuose Vilniuje tarptautinėje parodoje „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1971 m. konstitucijos epochoje“.

   Taip pat kviečiame pasižiūrėti lenkų dokumentinį filmą “Gegužės 3-iosios konstitucija ir dabartis“ (rež. Cyprian Demianiuk)“: https://vod.tvp.pl/video/trzeci-maja-czyli-dzis,trzeci-maja-czyli-dzis,53611988 . Filmas subtitruotas anglų kalba.

   Vytauto Abramausko (Valdovų rūmų muziejaus) nuotrauka

  • Capture.PNG Lapkričio 8-10 d. rengiama konsulinė misija į Reikjaviką (Islandija) Įkelta2021.10.08

   Lapkričio 8-10 dienomis, siekiant sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Islandijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, Lietuvos ambasada Danijoje organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro patalpose (Ráðgjafarstofa fyrir innflytjendur), adresu: Laugavegur 116, 101 Reykjavík.

   Konsulinės naujienos »
  • Darbo skelbimas.jpg Darbo skelbimas Įkelta2021.10.06

   Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje skelbia atranką į raštvedžio pareigybę.

   Pareiginės algos koeficientas nuo 5,89.

   Reikalavimai:

   1. turėti aukštąjį koleginį arba aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
   2. mokėti anglų kalbą – ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo lygmens C1 lygiu ir danų kalbą – ne žemesniu kaip pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu;
   3. mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programiniu paketu);
   4. išmanyti raštvedybos, dokumentų tvarkymo, teisės aktų rengimo, kalbos kultūros taisykles;
   5. gebėti planuoti, organizuoti savo veiklą, analitiškai vertinti ir sisteminti informaciją;
   6. sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;
   7. būti susipažinus su teisės aktais ir tarptautiniais susitarimais, reglamentuojančiais konsulinę veiklą;
   8. atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ arba nekelti abejonių dėl asmens patikimumo.
   Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
  • 20210928_170841.jpg Ekspertai iš Lietuvos domėjosi Danijos patirtimi energetikos srityje Įkelta2021.10.01

   2021 m. rugsėjo 28-30 d. Kopenhagoje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės vadovaujama energetikos ekspertų delegacija. Atstovai iš Lietuvos energetikos ministerijos, Lietuvos energetikos agentūros, AB „Litgrid“ ir UAB „EPSO-G“ susitiko su Danijos klimato ir energetikos ministerijos, atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais, dalyvavo Danijos energetikos agentūros organizuotame seminare ir lankėsi jūrinio vėjo parke Kopenhagoje.

   Susitikimo su Danijos klimato ir energetikos ministerijos viceministre Marie Hindhede metu buvo pristatyti ambicingi Lietuvos planai plėsti atsinaujinančios energijos generaciją artimiausiu laikotarpiu ir iniciatyvos, susijusios su „žaliojo“ vandenilio technologijų plėtra šalyje. Susitikimuose su atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais Lietuvos delegacija domėjosi Danijos patirtimi atsinaujinančios energijos ir „žaliųjų“ technologijų srityse.

   Lietuvą ir Daniją sieja bendri ambicingi tikslai energetikos srityje. Abi šalis siekia jūrinio vėjo plėtros, „žaliojo“ vandenilio gamybos ir energetikos sektoriaus dekarbonizacijos, siekiant klimato neutralumo 2050 m.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
  • 243273577_758233811749265_6404037130107707965_n.jpg Lietuviški trumpametražiai filmai Kopenhagoje Įkelta2021.09.29

   Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga Copenhagen Short Film Festival ir Lietuvos ambasada maloniai kviečia pasimėgauti Baltijos šalių trumpametražiais filmais, tarp kurių bus rodomi ir trys lietuviški filmai.

   Renginio laikas: spalio 7 d., 21:15 val.

   Renginio vieta: Gloria Biograf, Rådhuspladsen 59, 1550 København V

   Prieš filmų peržiūrą, Lietuvos ambasada kviečia svečius pabendrauti prie vyno taurės.

   Daugiau informacijos apie festivalį, filmus ir bilietus:

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha