Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: ES turi turėti planą dėl galimų Rusijos provokacijų ES kaimynystėje

Sukurta 2021.07.20 / Atnaujinta 2021.07.20 18:41
   G. Landsbergis: ES turi turėti planą dėl galimų Rusijos provokacijų ES kaimynystėje

  Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

  „Šioje situacijoje itin svarbūs koordinuoti ES veiksmai, kalbantis su trečiosiomis kilmės ir tranzito šalimis bei siekiant efektyvios readmisijos politikos. Tikimės didesnio ES institucijų įsitraukimo, palengvinant per Baltarusiją atkeliaujančių neteisėtų migrantų grąžinimą. Svarbu, kad ES siųstų aiškią žinią – neteisėti migrantai bus sugrąžinti į kilmės šalis“, – sakė ministras G. Landsbergis, pabrėždamas, kad ne tik agresyvėja Aliaksandro Lukašenkos politika ES atžvilgiu, bet ir toliau stiprėja represijos prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą. Anot ministro, ES reakcija turi būti griežta ir aiški – pradedame diskusijas ir ruošiamės plėsti ekonomines sankcijas Baltarusijai.

  Kalbėdamas apie ES – Rusijos santykius, Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad ES turi laikytis vieningos pozicijos dėl agresyvių Rusijos veiksmų ES kaimynystėje ir represijų prieš opozicijos atstovus.

  „Sistemingomis pastangomis Kremlius užkerta kelią opozicijai dalyvauti artėjančiuose Dūmos rinkimuose, represijomis šalina visus režimo kritikus. ES turėtų pasirengti planą, kaip reaguoti į galimas Rusijos provokacijas ES Rytų kaimynystėje ar Rusijos – Baltarusijos karinių pratybų „Zapad 2021“ metu”, – sakė ministras, pabrėžėdamas, kad migracijos krizės kontekste rizika galimoms provokacijoms yra gana didelė.

  Su ambasadoriais diskutuodamas apie prioritetinius ES politikos uždavinius, ministras pažymėjo, kad svarbu skirti ypatingą dėmesį ES atsparumo stiprinimui ir sklandžiam atsigavimui po COVID-19 pandemijos.

  „ES susiduria su daugialypiais iššūkiais: nuo COVID-19 pandemijos, nelegalios migracijos, saugumo krizių ir konfliktų ES kaimynystėje iki didėjančių Rusijos ir Kinijos ambicijų pasaulinėje arenoje, jų vykdomų dezinformacijos ir kibernetinių atakų. ES turi būti pasiruošusi galimoms ateities krizėms, užtikrinti greitą ekonominį atsigavimą po pasaulinės pandemijos, kuris būtų grįstas žalinimu ir skaitmenizacija“, – sakė G. Landsbergis.

  Pasak ministro, oficialiai išstojusi iš 17+1 formato Lietuva laukia bendrų europinių diskusijų dėl ES – Kinijos santykių ateities perspektyvų. Lietuva yra suinteresuota vertybine ES politika Kinijos atžvilgiu, nori, kad Lietuvos balsas būtų girdimas 27+1 formate.

  Susitikimą organizavo šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos Lietuvai akredituota ambasada Lenkijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį į vakar, 2022 metų vasario 25 dieną, Europos Sąjungos (ES) įvestas papildomas ribojamąsias priemones, susijusias su Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą. Papildomai buvo įvesti šie ribojimai:

  Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  026 Ukrainos palaikymo renginys.JPG

  Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

  Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  1.jpg

  Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  URM foto 2.jpg

  Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  100994_86e0d52c41ce0bc76c4409c490b72ca7.jpg

  2021 m. gruodžio 1 dieną  Lietuvos ambasada Maskvoje literatūriniu-muzikiniu vakaru „Išgirsti Milošą“ paminėjo lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato, eseisto, vertėjo ir intelektualo Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »