Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

Sukurta 2018.10.05 / Atnaujinta 2018.10.05 10:58
  Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Renginio metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir profesorius Vytautas Landsbergis diskutavo apie Lietuvos ir Lenkijos tapatybes, iškilių istorinių asmenybių įtaką dvišaliams santykiams bei jų ateitį.

  „Abiejų šalių nepriklausomybės šimtmečių minėjimas yra galimybė ne tik įvertinti Lietuvos ir Lenkijos santykių būklę, bet ir rasti bendrus vardiklius, abi tautas vienijančius faktorius kuriant bendrą ateitį vieningoje Europoje“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius.

  Išsamiose diskusijose Lietuvą atstovavo Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės atstovai, kurie susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos ir tyrimų centrų analitikais. Diskusijų pagrindu bus parengtos rekomendacijos dėl Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių vystymo ir bendradarbiavimo regione, ES bei NATO.

  Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos rengiamos kasmet, 2017 metais susitikimas vyko Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ASC_0950.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  pirma.jpg

  Gegužės 2 dieną Londono Lankasterio rūmuose įvyko iškilmingas priėmimas, skirtas seniausios Europos rašytinės konstitucijos dienai ir Abiejų Tautų Respublikos diplomatinio atstovavimo Jungtinėje karalystėje 250-ųjų sukakčiai pažymėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  54436929_10156029148041863_5230913044292304896_o.jpg

  Kovo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jis pasveikino renginio, kurio metu pristatyti lietuvių ir lenkų kalbomis išleisti M. Romerio „Dienoraščiai“, dalyvius.

  Middle East meeting Poland MFA1.jpg

  Vasario 13-14 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo JAV ir Lenkijos organizuotame ministrų lygio susitikime „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“ Varšuvoje.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13–14 dienomis Lenkijos užsienio reikalų ministro Jaceko Czaputowicziaus ir JAV užsienio reikalų sekretorius Mike Pompeo kvietimu Varšuvoje dalyvaus tarptautinėje ministrų konferencijoje „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“.

  Daugiašaliai santykiai »
  dwnld499644677.jpg

  Sausio 9 dieną Varšuvoje Lietuvos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas įteikė skiriamuosius raštus Lenkijos Prezidentui Andžejui Dudai.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata