Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Rytų partnerėms Lietuva skiria 200 tūkst. vakcinų

Sukurta 2021.05.14 / Atnaujinta 2021.05.14 11:51

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

Pasak ministro Gabrieliaus Landsbergio, Lietuva yra pasiruošusi dalintis – nedelsiant bus pradedamos derinti techninės detalės, kad pirmosios vakcinos kuo skubiau pasiektų partnerius Rytuose.

„Šiandien turime progą pademonstruoti, ką reiškia lietuviškas solidarumas. Ypač norėtųsi akcentuoti Ukrainos padėtį – šiai šaliai tenka atlaikyti ne tik pandemijos iššūkius, bet ir militaristinę Kremliaus agresiją. Europos Sąjungos (ES) bendrijos šalyse vakcinacijos procesas vyksta greitai ir sklandžiai, tačiau mes nebūsime saugūs, kol nebus saugios ir mūsų kaimynės. Tikrasis solidarumas yra veiksmai“, - sakė G. Landsbergis.

Iki spalio Lietuva Ukrainai skirs 100 tūkstančių, Sakartvelui – 15 tūkst., Moldovai – 11 tūkst. vakcinų dozių. Kaip bus paskirstyta likusi vakcinų dalis, bus sprendžiama artimiausiu metu. Pasak G. Landsbergio, dabar Lietuva patvirtina vasarą ketinamų skirti vakcinų kiekį:  „Jei leis galimybės, grįšime prie sprendimo peržiūrėjimo. Vakcinų partneriams reikia labai daug. Tikimės, kad Lietuvos pavyzdžiu paseks ir kitos ES narės“.

Šiuo sprendimu Lietuva prisidės prie „Europos komandos“ iniciatyvos – globalių ES pastangų suvaldyti pandemiją. ES valstybės narės trečiosioms šalims padeda arba per COVAX priemonę, kuri padeda vakcina apsirūpinti mažoms ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, arba dvišaliu pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą.

Lietuva ES formatuose nuosekliai kėlė būtinybės palengvinti prieigą prie vakcinos Rytų partnerystės valstybėms klausimą ir tikisi glaudaus darbo su ES institucijomis, pristatant šias vakcinas Rytų partnerėms.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo Baltarusijos režimo sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programos. Pasak ministro, sprendimu trauktis iš Rytų partnerystės visų pirma baudžiami Baltarusijos žmonės, o režimas toliau save izoliuoja.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
VLAD1681.JPG

Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Reaguodama į kovo 30 dieną paskelbtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitą iš Kinijoje surengtos mokslinės tiriamosios misijos COVID-19 viruso kilmės šaltiniui nustatyti, Europos Sąjunga padarė pareiškimą, kuriuo ragina PSO tęsti tyrimus, pateikti aiškų tolesnių darbų kalendorių ir reguliariai informuoti valstybes nares apie daromą pažangą. Pareiškimu siekiama, kad būtų nustatytas COVID-19 ligos sukėlėjo kilmės šaltinis ir sukurtos geresnės prielaidos pasiruošti globaliems sveikatos iššūkiams ateityje.

DSC_3952.jpg

Kovo 5 dieną įvyko pirmasis nuotolinis užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su Europos Parlamento (EP) nariais Petru Auštrevičiumi, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku, Broniu Rope ir Valdemaru Tomaševskiu.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »