Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitiko su Sakartvelo parlamento pirmininku: „užsienio įtakos“ įstatymas nesuderinamas su demokratiniais ES standartais

Sukurta 2024.05.15 / Atnaujinta 2024.05.15 12:12
  G. Landsbergis susitiko su Sakartvelo parlamento pirmininku: „užsienio įtakos“ įstatymas nesuderinamas su demokratiniais ES standartais

  Gabrielius Landsbergis vizito metu Tbilisyje susitiko su Sakartvelo parlamento pirmininku Šalva Papuašviliu. Užsienio reikalų ministras susitikime pabrėžė, kad „užsienio įtakos“ įstatymas nesuderinamas su demokratiniais Europos Sąjungos standartais.

  „Leiskite man pasakyti labai aiškiai – „užsienio įtakos“ įstatymo priėmimas, taip pat prasidėjusi bauginimo, spaudimo, smurto kampanija prieš Sakartvelo pilietinę visuomenę sustabdys tolesnę Sakartvelo pažangą integracijos į Europos Sąjungą ir NATO kelyje”, – susitikime teigė G. Landsbergis.

  Ministras pažymėjo, kad teisės viršenybė, žmogaus teisės ir pilietinė visuomenė yra demokratinių šalių stiprybė ir gyvybingumo pamatas, o ne kliūtis jų atsparumui nuo priešiškų jėgų piktybinės įtakos.

  „Sakartvelas jau daug pasiekė integracijos kelyje ir priėmus sprendimą dėl kandidatės statuso dar niekada nebuvo taip arti derybų dėl ES narystės. Vis dėlto pasiektas įdirbis gali nusibraukti akimirksniu, Sakartvelui pažeidus kertines ES vertybes ir nuostatas“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas. 

  Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis kartu su Baltijos šalių bei Islandijos ministrais lankosi Sakartvele.