Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulate Seinuose aptartas pasirengimas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui

Sukurta 2021.05.21 / Atnaujinta 2021.05.21 18:04
   Konsulate Seinuose aptartas pasirengimas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui
   Konsulate Seinuose aptartas pasirengimas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui

   Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

   Lenkijos lietuvių jaunimo sąjunga už mėnesio prasidedančiam Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui parengė siurprizą – išleido komiksą ,,Pyraganos". Juo siekiama ne tik įamžinti lietuviams svarbius istorinius įvykius, bet taip pat moderniu būdu supažindinti ir pasaulio lietuvių jaunimą su Punsko, Seinų ir Suvalkų kraštu, jo istorija bei etninių žemių lietuvių kultūriniu paveldu.  

   Leidinys bus išsiųstas lietuvių jaunimui, gyvenančiam įvairiose pasaulio valstybėse. Tai yra tarsi simbolinis kvietimas kitais metais atvykti į Punską.

   Komikso leidybą rėmė LR užsienio reikalų ministerija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2.jpg

   Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2506.jpg

   Lapkričio 5 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos Kultūrinės ir viešosios diplomatijos departamento konsultacijos, kurioms vadovavo atitinkamų departamentų direktoriai Marius Janukonis ir Rafalas Volskis (Rafal Wolski).