Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos ateitį

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 14:30
  Kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos ateitį

  Birželio 7 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento biuras ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti nuotolinėje diskusijoje ir kartu pradėti konferenciją dėl Europos ateities Lietuvoje.

  Diskusija bus transliuojama „Laisvės TV“ kanalu: https://youtu.be/EAKpldWHlxs, o savo nuomonę jos metu galėsite išreikšti sli.do programėlėje.

  Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.

  Pavasarį atliktos „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, Lietuvoje 60 proc. gyventojų palankiai vertina Europos Sąjungą – tai gerokai daugiau nei bendras ES rodiklis (48 proc.). Neigiamai ES vertina 12 proc. lietuvių ir 17 proc. visų europiečių, likusieji – neutraliai. Vis dėlto nemaža dalis gyventojų norėtų reformų: 35 proc. lietuvių ir 23 proc. europiečių patenkinti tuo, kaip ES veikė iki šiol, o 33 proc. lietuvių ir 47 proc. europiečių teigia iš esmės palaikantys ES, bet norėtų matyti ją kitokią. Net 85 proc. lietuvių ir 74 proc. europiečių norėtų, kad ES įgytų daugiau galių įveikti tokias krizes kaip COVID-19 pandemija.

  Diskusija „Ateitis tavo rankose. Kokioje Europoje gyvensime rytoj?“ – tai įžanga į visoje Lietuvoje vykstančias diskusijas dėl Europos ateities. Rasti informaciją apie kitų organizuojamus renginius bei juose dalyvauti, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities jau dabar galima daugiakalbėje skaitmeninėje Konferencijos platformoje: https://futureu.europa.eu/?locale=lt.

  Renginio programa:

  • Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimo kalbos;
  • Už aplinką, žuvininkystę ir vandenynus atsakingo Europos Komisijos nario Virginijus Sinkevičius pasisakymas ir atsakymai į klausimus;
  • Diskusija „Demokratijos ateitis ir ES vertybės“, kurioje dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, taip pat prozininkas, dramaturgas ir režisierius Marius Ivaškevičius;
  • Diskusija „Europos ateities ekonomika“, kurioje dalyvauja Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė;
  • Diskusija „Europos ateities visuomenė“, kurioje dalyvauja Europos Parlamento narys Juozas Olekas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Elena Sinkevičiūtė.

  Diskusiją moderuos žurnalistas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  529b417d-62dc-4b8a-b831-8a5f8c4841fa_CC European Union.jpg

  Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje akcentavo ES solidarumo su Lietuva, šiuo metu patiriančia migracijos spaudimą iš Baltarusijos režimo, svarbą, siūlė svarstyti bendro ES atsako priemones.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  DSC_0021.jpg

  Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Šveicarijos Federalinės Tarybos viceprezidentu ir užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis‘u. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, situaciją Baltarusijoje, įskaitant nelegalios migracijos klausimą, reformų procesą Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) – Šveicarijos santykių ateitį.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Liepos 5 dieną Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) nariai nuotoliniame posėdyje susitiko su Slovėnijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės sekretoriumi, atliekančiu ir Europos reikalų ministro funkcijas, Gašperu Dovžanu, kuris pristatė Slovėnijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus.

  ART_0443.jpg

  Birželio 26 dieną baigdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu Tbilisyje susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Irakliu Garibashviliu ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  VLAD1681.JPG

  Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Birželio 24-26 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Austrijos kolega Alexanderu Schallenbergu ir Rumunijos diplomatijos vadovu Bogdanu Aurescu viešės Pietų Kaukaze. Trijų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrų vizitas į Azerbaidžaną, Armėniją ir Sakartvelą rengiamas ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio pavedimu. Dėl šio vizito susitarta gegužės 27 dieną Lisabonoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime, kurio metu, be kita ko, diskutuota apie įšaldytus konfliktus ES Rytų kaimynystėje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »