Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė žmogaus teisių rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui

Sukurta 2021.01.26 / Atnaujinta 2021.01.26 15:24
  Lietuva pateikė žmogaus teisių rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui

  Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

  Išreikšdama didelį susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Mianmare, Lietuva pateikė jam rekomendacijas pasirašyti ir ratifikuoti Jungtinių Tautų (JT) Konvenciją prieš kankinimus ir Konvenciją dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo, panaikinti mirties bausmę ir padidinti baudžiamosios atsakomybės amžiaus ribą. Lietuva taip pat rekomendavo Mianmarui visapusiškai įgyvendinti Faktų nustatymo misijos rekomendacijas ir siekti atsakomybės, pasitelkiant nepriklausomus nacionalinius ir tarptautinius baudžiamosios justicijos mechanizmus, bendradarbiauti su JT specialiuoju pranešėju žmogaus teisių klausimais Mianmare, suteikti jam netrukdomą prieigą bei nutraukti etninių mažumų diskriminaciją.

  Ruandos Visuotinės periodinės peržiūros metu Lietuva pažymėjo šalies pastangas žmogaus teisių srityje ir rekomendavo ratifikuoti Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statutą, imtis visų būtinų priemonių kovojant su nebaudžiamumu už priverstinių dingimų nusikaltimus ir sustiprinti teisės aktų nuostatas, susijusias su saviraiškos laisve ir žurnalistų apsauga nuo priekabiavimo ir bauginimo. Lietuva paskatino Ruandą dėti daugiau pastangų kovojant su visų formų smurtu prieš moteris, tęsti pastangas gerinti švietimo kokybę ir užtikrinti, kad nemokamas vidurinis išsilavinimas būtų prieinamas visiems vaikams.

  Lietuva pagyrė Sakartvelą už nuolatinę ženklią pažangą skatinant ir ginant žmogaus teises. Lietuva rekomendavo stiprinti teismų nepriklausomybę užtikrinant teisėjų paskyrimo į Aukščiausiąjį teismą skaidrumą, ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo ir JT Neįgaliųjų teisių konvencijos Fakultatyvų protokolą. Lietuva atkreipė dėmesį į Sakartvelo pastangas sudaryti tinkamas sąlygas šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams bei rekomendavo tęsti glaudų bendradarbiavimą su tarptautine bendruomene, siekiant netrukdomos prieigos tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams ir humanitarinės pagalbos atstovams Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, kad stebėtų konflikto paveiktų gyventojų padėtį, informuotų apie ją ir imtųsi reikalingų veiksmų.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra JT žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 metų. Jis laikomas vienu sėkmingiausių JT Žmogaus teisių tarybos veiklos formų, užtikrinančių visų valstybių vertinimą pagal vienodas procedūras. Peržiūros metu siekiama įvertinti žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje pateikiant rekomendacijas dėl jos tobulinimo. Šalių visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje JT Visuotinės periodinės peržiūros sesijose svarstyta 2011 ir 2016 metais. Trečiasis Lietuvos vertinimas vyks 2022 metų sausio mėnesį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  .

  Tęsdamas oficialų vizitą Pietų Kaukazo valstybėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atvyko į Tbilisį (Sakartvelas). Balandžio 28 dieną surengti susitikimai su šalies valdžios atstovais - prezidente  Salome Zourabichvili, ministru pirmininku Irakliu Garibashviliu, Parlamento pirmininku Kakhaberu Kuchava ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  ID_UA_HRC46.jpg

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

   

  Kalbos, pareiškimai »
  2021-01-28_M.Adomėnas su GE.JPG

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »